Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

ikizler-fm

Orta Düzey

• "ikizler-fm" bir erkek
  • Konuyu başlatan "ikizler-fm"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 20.07.2010, 14:36

PORT ACIK , FIREWALL BLOCKED diyor, YAYIN YAPAMIYORUM????

Slm Arkadaslar,
Benim anlayamadigim sorunum su eger bana yardimci olursaniz sevinirim. SIMDIDEN COOKK TESEKKÜR EDERIM ilgi ve alakanizdan dolayi...
Benim aslinda port acik. Baska radyolarda, yayin yapabiliyorum yayinlara girebiliyorum hatta ayni panelde deneme ( EK radyo ) radyom var onuda acabiliyorum( resimlerdede gördügünüz gibi ).

YAYINDAYIM ( Port Acik )

DINLIYORUM ( Port Acik )

Ama panelden ( www.flatcast.com ) ana sifre ile girip yayin yapmak isdedigimde söyle bir uyari karsima cikiyor( Deneme radyosunu bu panelden acabiliyorum ) .

Radyomun bulundugu siteme dinlemek icin girdigimde ise söyle bir uyari cikiyor ( baska radyolarda cikmiyor ).

Yukardaki uyaridan sonrada ( TAMAM' a tikladiktan sonra ) söyle bir uyari aliyorum ( PORT kapali acilmasi gerekiyor ).

Bu nasil biseydir anlamiyorum. ?( :cursing: LÜTFEN bana yardimci olurmusunuz bu konuda...?? Aciklama yapan arkadaslardanda detayli anlatirlarsa cok memmun olurum cünki fazla bilgim yok pc hakkinda. ;( SIMDIDEN COOKK COOKK TESEKÜRLER...(

(Masum)

Bilge

• "(Masum)" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 20.07.2010, 14:47

bilgisayariniza firewall yani guvenlik duvari uygulamasi engel oluyor
bu kullandiginiz virus koruma programindan dolayi yada ek bir programdan kaynaklaniyor olabilir

bu resimdeki durum her zamanmi oluyor ?
bu yazida "giris basarisiz oldu, servere ulasilamiyor" yaziyor, yani flatcast ile olan baglantiniz firewall ( guvenlik duvari ) tarafindan engelleniyor..

ikizler-fm

Orta Düzey

• "ikizler-fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 20.07.2010, 15:17

öncelikle ilgin ve alakan icin cok tskler masum masum.
ama yukardada belirttigim gibi sadece benim sitede oluyor bu olay digerlerinde olmuyor. Eger öyle ise bu sorunu nasil cözebilirim bana aciklayici bilgi verebilirmisiniz aceba...??? TSKLER..

(Masum)

Bilge

• "(Masum)" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Tuesday, 20.07.2010, 15:23

firewall acmaniz gerekiyor,
kullandiginiz virus koruma programi hangisi ise orda acmayi deneyin, yapamazsaniz program(lar)in adini yazin gerekli bilgiyi vermeye calisiriz..

ikizler-fm

Orta Düzey

• "ikizler-fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Tuesday, 20.07.2010, 15:29

kullandigim virüs programi AVAST...

(Masum)

Bilge

• "(Masum)" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Tuesday, 20.07.2010, 16:05

avast programini kontrol ettim, guvenlik duvari ayari goremedim, tamamen programi devre disi birakin ve oyle deneyin sorun oluyormu diye,
birde windows uzerinden guvenlik duvarini acmalisiniz
kullandiginiz islemci nedir, XP, Vista, Windows7?

ikizler-fm

Orta Düzey

• "ikizler-fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Tuesday, 20.07.2010, 16:14

avastin korumasini durdurdum, güvenlik duvari acik ama hala ayni degisen bisey yok :wacko: XP kullaniyorum.

Layla

Orta Düzey

• "Layla" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Tuesday, 20.07.2010, 16:29

flatcast produceri bir güncelle, olmazsa baska bir internet araciyla yayini ac.
ayrica yayini www.flatcast.info üzeri almani önerrim

ikizler-fm

Orta Düzey

• "ikizler-fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Tuesday, 20.07.2010, 17:53

denetim masasindan kaldirdim, yeniden yükledim gene olmadi. Eger baska bir internet aracindan kastiniz baska bi pc ile ac sa, leptop ilede denedim gene olmuyor baska yerlerde sorun yok sadece kendi radyomda sorun var X( bunuda anlayamiyorum ?( :cursing: genede tskler leyla ilgilendigin icin cok tskler...

ikizler-fm

Orta Düzey

• "ikizler-fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Tuesday, 20.07.2010, 17:57

egerki bir cözüm bulamazsam ayni radyo ismi üzerinden yeni SID alacagim ...

engongem

Moderatör

• "engongem"  46 bugün yaşında
  • "engongem" bir erkek

• Özel mesaj gönder

11

Tuesday, 20.07.2010, 18:07

kendi radyona dinleyici olarak giriyorsun ve (Login failed) cikiyo

radyona giriste kısa yoldan giriyorsun sanırım radyonun ismi kayıtlı kalmıs yanı logout yaparsan

sorun büyük ihtimalle gider aynı isimle giris yapmaya calısıyorsunuz buda size hata olarak dönüyor

denemekte fayda var ..

ikizler-fm

Orta Düzey

• "ikizler-fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

12

Tuesday, 20.07.2010, 18:29

engongem, öncelikle cevabin icin cok tskler. evet dedigin gibi olur eger flatcast panelinden logout olmamissan, önceleri cikmayi unutuyordum ve girdigimde o uyari cikiyordu ( login failed ) ama TAMAM dedikten sonra herhangi sorunla karsilasmadan yayina dinleyici olarak nick alip girebiliyordum ama bunda öyle bisey olmuyor acilmiyor ve bu uyariyi veriyor malesef ;(

ama benim port acik burda degil diyor... :whistling: ?(

(Masum)

Bilge

• "(Masum)" bir kadın

• Özel mesaj gönder

13

Tuesday, 20.07.2010, 19:58

burda yazan guvenlik duvarinizin baglantiya izin vermedigi..
asagidaki linkde XP icin windows guvenlik duvarinda flatcast'a port acmak hakkinda bilgi var
bunuda deneyin,
ayrica layla arkadasimizin dedigi baska internet araci kullan demekle Internet Explorer, Firefox, Chrome, Opera vs. gibi internet araclarinida kullanarak denemeznidir

WINDOWS XP'de PORT NASIL ACILIR?

ikizler-fm

Orta Düzey

• "ikizler-fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

14

Wednesday, 21.07.2010, 20:20

Arkadaslar, SORUNUM CÖZÜLDÜ... :thumbsup: :thumbsup:
Öncelikle yardimci olmak isdeyen (MASUM),ENGONGEM ve LAYLA sizlere cokkk tskler sagolun varolun...BU sizler icin >>>

Sorun modem de imis, ben öyle düsünüyorum ( sacmada olabilir 8) ) bu sekilde olmus olabilirmi aceba diye.??

Cünki, ben yayinda iken elektrik kesilmisti. Geldiginde de ben pc acmadim o gün, ertesi gün actigimda bu sorunla karsilastim. Modemim AirTies wireless tipi kullandigim icin hic kapatmiyordum sürekli acik kaliyordu kesinti oldugunda takili kaldi zannedersem ( olabilirmi bilmiyorum ) dün gecede engondem'in yazdiklari aklima geldi takili kaliyor demesi ( daha öncede defalarca login olup logout olmustum acebami diye gene düzelmemisti ama ) modemi tamamen kapattim yattim ^^ ve simdi actim hersey yolunda... :D :thumbsup:
Elektrik kesintisinden dolayi takili kalmis olabilirmi aceba...?? ?(

nefret14

Stajyer

• "nefret14" bir erkek

• Özel mesaj gönder

15

Sunday, 25.07.2010, 16:15

Evet bundan dolayı da olabilir ama elektrik kesintisinden bile olsa bilgidim kadarıyla en fazla 10 dk sonra duzelmesi lazım yayın dusup.
Ama sundan da olabılır bi flatcast radyosuna girdiginde ilk aktive denetimi izni istiyor sonrada guvenlik duvari birde avast var tabi onunda duvarı ayrı elektrik gittiginde bi anda bunlar etkilenmis olabilirler ve zamanla da kendi kendine duzelmis olabılır.yani duvar vs kısaca adamı doversın sersemler kacamaz ama bı sure dınlenır kendıne gelir bu sefer kımse tutamaz :D
Ben boyle dusunuyorum senin basına gelen olay konusunda sorunun cozuldugune sevindim :) iyi forumlar dilerim...