Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "mehmet66"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 19.06.2007, 09:49

RADYOYA KİMSE GİREMİYOR...LÜTFEN YARDIM EDİN.

öncellikle merabalar.simdi size sorunumu iyice ayrıntılı bir sekilde anlatacagım.insallah biran önce cozumu bulursunuz.simdi ben kendi sitem için radyo olusturcaktım.google da 20 dk da radyo yap diye flatcastı gordum.aynı dedıklerı sekılde uye oldum,radyoyu kurdum.yayın yapmaya basladım.siteye iframesini koydum.millet siteye giriyo.1 dk boyunca connectıng yazıyor.sonrada radyo acılmıyormus.cumleyı tam hatırlamıyorum.turuncu yazıyla no free stream...lutfen daha sonra tekrar deneyın diye bisi yazıyor.sıteyı yenılesekte hep aynısı oluyor.radyoya hıckımse gıremıyor. radyoyu 4.15 de kurmustum.4.15 actıvexı yukleseler bıle gene aynı uyarı verıyor.bir turlu giremıyolar.bu arada ben profesyonel sıtelerın radyolarına kolaylıla gırebılıyorum.ama radyodaki yayını arkadasım yaparken de ben gıremıyorum.her halukarda kimse giremıyor.ben vısta kullanıyorum.sorun bende mı dıyorum ama baska arkadas yayın yaptıgındada kımse giremıyor.yenı uyelıkler alıyorum gene aynı sorun cıkıyor.lutfen yardım edin.3 gunden beri sırf buna ugrasıyorum.cevabınızı bekıyorum

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 19.06.2007, 09:59

slm mehmet66, önce hosgeldin, bu basligi acmadan evel AGK i okusaydin, bukadar yazi yazmana gerek kalmazdi :)

Arama ya no free stream yazman yeterliydi.

ben senin icin 2 baslik secdim :burda: buyur

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=3297

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=1770

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 19.06.2007, 11:55

yardımınız ıcın tesekkurler.fakat yıne olmadı.dediğiniz gibi show... (-) isaretli.zaten modemımde zyxel.ben ilk linktekini aynen uyguladım.modemin sitesine gırdıgımde sıfre yazmamı ıstıyo.(sifre yerınde sifre varmıs gibidort hanelı sıfre var.örn:****)bende hıc sıfreye dokunmadan logın dıyorum.sonra ufuak bısı daha acılıyor.onada hıc dokunmayıp ıgnore diyorum ve zyxelin sitesi acıyor.dedıgınız adımları uyguladım.sonra 1 den 12 e kadar bosluk yerleri hepsı sıfırdı.sızın resımdekıleri aynen yazdım.(sadece IP numaramı deıstırdım).sonrada save'e tıkladım.sonrakı acılan sayfadada apply dedım.ondan sonra tekrar radyoyu actım.gene (-).kımse gene giremıyo.nerde hata yaptım bılmıyom.sonradan her yere baktım her yer dogru.fakat gene sorun gene sorum.lutfen yardım edın.herkes radyo beklıyor(bu arada benim modem zyxel prestıge 600 series)

Aylion

Orta Düzey

• "Aylion" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Tuesday, 19.06.2007, 12:29

mehmet66, +! <-- olmali yoksa bir yerde hata yaptin.
modeme 192.168.1.1 ile giriyorsan ayni bunu 5. resimdeki c bölümüne ver.
ve a bölümüne ise 192.168.1.3 ver.

bunlarida oku
http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=3297&postdays=0&postorder=asc&highlight=ipconfig&start=17

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=1770&postdays=0&postorder=asc&highlight=ipconfig&start=72

• Özel mesaj gönder

5

Tuesday, 19.06.2007, 15:09

arkadaslar.dediğiniz gibi yapıyom ama gene eksi(-).ne yapsam olmuyo.vallaha psikoljık bunalıma gireceem eksileri gormekten.nerdeyse artının seklını unuttum.kesın dıyorum her seyı dedıgınız gıbı yaptım.kac kere kontrol ettm.ama genede olmuyo.arkadaslar lutfen lutfen lutfen lutfen lutfen lutfen lutfen lutfen lutfen lutfen.noolur yardım edın

Veda

Stajyer

• "Veda" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Tuesday, 19.06.2007, 15:26

mehmet, bendede ayi sorun vardi,
ikinci bir engelleyici firewall yapiyordu bu eksileri
norton internet secuirty, ondada port 40123 acmaliydim.
software Firewall!!

• Özel mesaj gönder

7

Tuesday, 19.06.2007, 15:36

dostum bende iki tane internet prodokulu var.
1.internet prodokulu surum 6 (TCP/IPv6)
2.internet prodokulu surum 6 (TCP/IPv4)

ben dediğinizi sadece 1. için uyguladım.cunku 2. resimdekine hiç benzemıyo.bıraz farklı.yaw nolur yardım edın

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Tuesday, 19.06.2007, 16:07

yavas yavas, adim adim...
yanilmiyorsam vista kullaniyorsun.
vistada hatirladigim kadariyla (TCP/IPv4) olmali, digeri zaten cok farkli.
fakat önemli olan, bunu internete baglanti kurdugun netadapter yapmalisin.

sabit IPyi bilgisayarina dogru olarak verdikten sonra modeme gec.
Modemde birde Firewall bölümü, genelde o bölümde bir ayar yapmana gerek yok, sen orayada bir kural ekle.

40123 -->any--> 192.168.1.3
40123 <-- any <-- 192.168.1.3

aslinda anlatimdakini yaptiginda buna gerek yok, sen yinede bir dene.
bu hardware firewall icin gecerli.

sonra dikkat etmen gereken, bilgisayarinda ayrica software firewall varmi.
windows firewall, Zonealarm, Norton Internet Security, KasperSky Internet security gibi, eger bunlardan biri varsa udp 40123 portuna izin vermelisin.

istersen ucak biletimi öde gelim ben yapayim, hem tatil yapmis olurum :D

• Özel mesaj gönder

9

Tuesday, 19.06.2007, 18:47

sayın ceren.o resımlerdeki herseyı yaptım.onlarda bi sorun oldugunu kesınlıkle sanmıyorum.simdide sizin soyledıklerınıze bı bakalım.IP ye kadar hersey tamam.sonra modemde firewall bolumu diyorsunuz ben zyxel sitesinde oyle bisi gormedim.firmwall diye bisi yazıyo.ona tıkladıgım zmanda gozat diye dosya arama cıkyo.yanındada upload var.neyse firewall'a kural eklemek ne demek.

40123 -->any--> 192.168.1.3
40123 <-- any <-- 192.168.1.3 =>bunları neden yazdınız.kusura bakmayın ama en ufak bırsey anlamadım.ondan sonra hardware firewall ne demek.gene bisi anlamadım.

demissiniz ki pc de software firewall var mı?software firewall ne demek.ondan sonra bir sürü terimden en az biri varsa udp portuna izin verin demissiniz.bunlar ne?bunları nerede bulabılırım?

lütfen kusura bakmayın.ama hıc bısı anlamadım.şöyle biraz daha ayrıntıya gırerek anlatırsanız cok memnun olurum.

(adyo sitesini actım.sonra işlerim kolay dedim.radyoyu kurmak kolay dedım.ama asıl iş burda baslıyormus.)

• Özel mesaj gönder

10

Tuesday, 19.06.2007, 21:23

cavabınızı beklıyorum

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

11

Wednesday, 20.06.2007, 08:30

mehmet66, asagdaki zip. dosyayi indir ve icindeki filimi bir izle.

yarin aksama dosyayi tekrar kaldiracam

CAN POLAT

Stajyer

• Özel mesaj gönder

12

Wednesday, 20.06.2007, 09:03

arkadaslar belkide size ben yardimci ola bilirim bende de oluyordu bu sorun sirtf modemi acmakla cözülmüyor bu sorunlar pc nizde de acmaniz gerek bu sorunu egerki reklam amacli saymasaniz ben size yardimci olmak isterim benim sitese ben resimli anladim eger bakacak olursaniz sevinirim http://ayazfms.jconserv.net/ burdan form bölümüne geciniz vede orda duyurular bölümünde resimli anlatim var ..Notben bu siteye yeni kayit oldum umarim link vermekle bir hata yapmamisimdir eger ki öyle birsey olduysa cok cok özür dilerim umarim yardimci ola bilmisimdir

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

13

Wednesday, 20.06.2007, 09:12

slm CAN POLAT,
tam linki versen aramalarina gerek kalmaz ;)
http://ayazfms.jconserv.net/viewtopic.php?t=479

fakat flatcast da ilk yayin yaptiginda windows firewall hakkinda bir bildiri geliyor, bunu onaylamamiz gerekiyor...
ve sonrasi windows firewall acmanada gerek kalmiyor.

• Özel mesaj gönder

14

Thursday, 21.06.2007, 09:53

can polatada adminede cok tesekkurler.sonunda hallettim.yayına basladim.cok saolun.vallaha ümidi kesmiştim.siteyi kapatacaktim.bu arada benm bi sorunum daha var.bazi sitelerde goruyom radyo tam ekran.bende ise ekranın yarısı kadar.onu nası tam ekran yapacaam.bide ben radyo temalarini yukledigim zaman ıntermet explorer yanıt vermiyo.acaba temalarin boyundan mı bu sorun cıkıyor.cevabınızı bekliyorum.tekrardan yayında ve yapımda emegi gecen arkadaslara cok tesekkurler

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

15

Thursday, 21.06.2007, 10:12

mehmet66, biraz aramayi kullansan?!
Radyonun boyutlari burda --> http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=3055 8. resme dikkat.

Vista üzeri tema yükleme burda --> http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=577&postdays=0&postorder=asc&start=298

CAN POLAT

Stajyer

• Özel mesaj gönder

16

Monday, 25.06.2007, 06:15

arkadasim radyo ayarlari flatkastin yedek ayarlarinin oldugu yerde ordan ayarliya bilirsin

• Özel mesaj gönder

17

Thursday, 28.06.2007, 12:23

saol can polat

CAN POLAT

Stajyer

• Özel mesaj gönder

18

Thursday, 12.07.2007, 05:05

slm arkadaslar egerki yardimci ola bildim se ne mutlu bana saygi sevgilerimle

schlange34

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

19

Thursday, 12.07.2007, 10:20

statistıcs nasıl + ya geçiririz??

schlange34

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

20

Thursday, 12.07.2007, 10:21

Radyo girişlerinde hep sorun yaşanıyor acil yarım lazım.Hayranların dışarda beklıyor:=))