Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

sylphish

Orta Düzey

• "sylphish" bir erkek
  • Konuyu başlatan "sylphish"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 30.07.2010, 23:35

Ekran Görüntüsü

Merhaba arkadaşlar! Masaüstü bilgisayarımda bugün oluşan bi sorunu paylaşıcam,sizlerde sorunla ilgili bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.Bilgisayarımın ekran görüntüsünde sağa doğru beyaz çizgiler gölgeler oluştu,ve oluşan görüntü rahatsız edici derecede belirgin,işin kötüsü bu gölgeler ve çizgiler yaptığım temalarada yansıyor,sorunun nedeni ve çözümü konusunda bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim,şimdiden teşekkürler...

2

Saturday, 31.07.2010, 02:05

Ekran görüntüsü koymayı unuttunuz sanırım

tekrar koyarsanız fikir vermeğe gayret gösteririz

yazınızdan anladığım kadariyle ekran kartı driverinizde sorun var sanırım

yinede ekran resmini görmeden yorumda bulunmak yanıltıcı olur

Alıntı

Bilgisayarımın ekran görüntüsünde sağa doğru beyaz çizgiler gölgeler oluştu

arızanın nerden kaynaklandığını bulmak için birkaç öneri

1 kasanızı başka ekranda deneme şansınız varsa deneyiniz (ekran vertikal ve horizantal entegresi veya renk karkatı yanmış olabilir)
2 başka bir ekran kartı takarak deneyiniz
3 aynı sorun devam ediyorsa ekran kartı driverinizi tekrar uygun sürümüyle yeniden yükleyiniz

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Beratcan" (31.07.2010, 02:12)

sylphish

Orta Düzey

• "sylphish" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Saturday, 31.07.2010, 02:30

Burada orta kısımda beyaz ve gri çizgiler oluşmuş koyu renklerde daha belirgin oluyo

Bakın burda sağ kısımın tamamı nerdeyse çizgili :(

Buradada sağ üst kısımda var koyu arka planlarda daha net görünüyo

4

Saturday, 31.07.2010, 03:04

şuan buraya koyduğunuz görüntülerde benim ekranda hiç bir görüntü bozukluğu olmadan görebiliyorum

sanırım sizin ekran kartı arızası yada bilgisayar ekran arızasından kaynaklanıyor

kullandığınız programdada bozukluk olsaydı eğer koymuş olduğunuz resimler bendede bozuk çıkardı oysaki bendeki şuan görüntüler normal görünüyor

ya başka ekran kartı deniyceksiniz

yada başka bir pc ekranı deniyceksiniz

birde şunu deneyin

masa üstüne boş alana sağ tıkayın özelliklere tıklayın görüntü ayarlarına tıklayın
özellikelrine tıklayın monitor sekmesine gelin ve alttaki bu ekranı bulun ve ekran yenileme sıklığını 60 ise 75 olarak 75 ise 60 olarak ayarlayın

sylphish

Orta Düzey

• "sylphish" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Saturday, 31.07.2010, 10:54

Bu sabah sorun düzeldi :D inşallah bidaha olmaz :D

6

Saturday, 31.07.2010, 10:57

demekki o tür benzer sorunlarda pc yi resetleyip açmak faydalı olabiliyomuş ^^

sylphish

Orta Düzey

• "sylphish" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Saturday, 31.07.2010, 11:02

Valla resetlemektenmi oldu bilmiyorum,sabah pc yi açmadan önce kasada biraz temizlik yaptım,baya tozlanmıştı,bellekleri(ram)söküp taktım ekran kartını ittirdim :D bağlantıları söküp taktım :D artık hangisi işe yaradı bilemiyom neyse düzeldi ya :D ama yok yok nazar değdirdiler ben biliyom hehe :D

8

Saturday, 31.07.2010, 12:11

ekran karti hafif oynadimi ciziklier cikiyor acemi insanlar götürüyor hemen bilgisayarciya adam git 1asat donra gel diyor
hic bir arizasi yokken temizliyo yada icindeki anakart ekran akrt ram islemci fan kontrol ediyor tamam oldu 20-3o ytl her neyse bazilarda anakart yandi ekran kaarti yandi diyerek parca takmak lazim diyor 100-2oo ytl alip dolandiriyorlar miletimizi ben yakinda guzel bir paylasim sunacagim kimse bilgisayarcilara bosuna para verip dolandirilmiyacak
(bu lafim bu isi kötü kulanan hilebaz bilgisayarcilar icin) gecerildir

sapof

Acemi

• "sapof" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 4.07.2013, 14:44

Bugün ben de aynı sorunla karşılaştım. Daha önce bu sorunla karşılaşmış ve bir forumdan cevabı bulmuştum. Bugün bu cevabı burada da bulamadım ama daha sonra aklıma geldi. Monitör ile kasayı bağlayan kablonun gevşemesi veya tozlanması buna sebep oluyor. Kabloyu söküp uçlarına üfleyerek düzgünce yerine oturtunca bu problem ortadan kalkıyor. Bu sorunla karşılaşanlar en azından buradan çözümü görebilsinler diye aradan 3 yıl geçmiş olsa bile paylaşmak istedim.