Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

Monday, 9.08.2010, 21:03

Sahte Yüzler

Çevremizde ne kadar çok sahte yüzler.. Hem sahte, hem de iki tarafı farklı yüzler. Nasıl tanımalı, nasıl ayırtetmeli bu insanları? Turnusol kağıdı gibi birşey olsa hemen anlamamızı sağlayan ne güzel olurdu. Güzel olur muydu gerçekten? Öyle de olmazdı herhalde. Çünkü çok az kaldı çevremizde adam gibi adamlardan. Biranda anlarsak karşımızdakinin içyüzünü belki daha az acı çekmiş oluruz ama yaşamın anlamı kalmaz herhalde. Çünkü hep bu değil, bu da değil diye saya saya nereye kadar gidebiliriz ki? Tanımaya çalışacağız, umutlanacağız "hala güzel şeyler var, hala ölmemiş bazı değerler" diyerek. Hergün biraz daha farklı beklentiler olacak içimizde. İnsanlık adına, dostluk adına, kardeşlik adına yaşayan ve yaşatan herkese kucak açacağız, kalbimizi açacağız.Ve birgün herşeyin farklı olduğunu anlarsak, düşündüğümüzden çok farklı olduğunu görürsek hayal kırıklığı yaşayacağız belki ama olacak bunlar. Her defasında biraz daha az acı çekeceğiz. Çünkü bunu o kadar çok yaşayacağız ki....

Hayat bu herşeyiyle, bu şekilde devam eder gider. Peki bize gerçekten kendini çok farklı göstermiş kişilere ne demeli? Neden böyle yapar ki insanlar? Ne çıkarı olur, ne beklentisi olur ki kendini bunca değiştirme gayreti içine girer, bunca farklılaşır? Neden? Anlayamıyorum hiç gerçekten. Ben mi eski zaman dilimlerinde kaldım? Ben mi bunca karmaşanın içinde zamana uyum sağlayamadım? Kendini olduğu gibi göstermek iyi birşey değil mi yoksa? Sahte mi olmalıyım ben de ? Farklı roller ezberleyip ortama göre o rollerden uygun olanla mı yürütmeliyim hayatımı? Yapabilir miyim? Yapmayı çok isterdim ama yapamam. Allah kahretsin ki yapamam. Ben buyum herşeyimle. Kalp kırmayı sevmediğim için kavga bile etmeyi beceremiyorum.Her karşılaştığım olumsuzlukta insanlar için mantıklı bir açıklama getirmeye çalışıyorum. İşte şundan şundan dolayı böyle olmuştur falan gibi. Doğru mu bilemem. Bugüne kadar bu özelliklerimden dolayı kaybetmedim, uzun vadede bile olsa kazandım hep. Yıllanmış arkadaşlıklarım, farklı şehirlerde bıraktığım aynı şeyler için çarpan kalpler oldu kazanımlarım. İyi niyet kendine zarar vermediğin sürece birgün geriye hep olumlu sonuçlarla döner. Ama burası farklı bir coğrafya. Farklı insanlar, farklı değer yargıları...Zamanla göreceğim, zamanla oturacak bazı şeyler. Ama ben buyum değişemiyorum ki...

Diyor ki yazar "İnsanları tanımak için tüm gücünüzü verin, ama tüm sevginizi vermeyin .Çünkü onları tanımaya başladıkça verdiğiniz sevgiye acıyacaksınız". Doğru ama sevgi yaşandığı anda güzeldir. Ve sevgi verdikçe çoğalır. Bekir Yıldız'ın dediği gibi "Fedakarlık yoksa, birşeyler için vermesini bilmiyorsak ne kalır geriye?".Sevgi de aynı şekilde sevgiyi vermesini bilmiyorsak ne kalır geriye. Güzel şeyler düşünmeli ve kalplerimizdeki sevgiyle birleştirmeliyiz. Almasını bilmiyorsa karşınızdaki bu onun sorunudur. Ve üzülmeli aslında böyle insanlara. Ne kadar boş ve anlamsız bir yaşamdır bu.

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 9.08.2010, 21:44

kimlerin iki yuzlu oldugu belli degil bu zamanda

bugun guvenıpde bı seylerı paylastıgın kısı arkandan kuyu kazıyor megerse

''verme sırrını dostuna verır dostuna ''

3

Monday, 9.08.2010, 21:53

cok dogru bir tespit onur , nekadar zavalli oldu bazi insanlarimiz günümüzde maalesefff ...

4

Monday, 9.08.2010, 22:02

ellerinee sağlıkk abimm süperrr yazıı paylaşımm için teşekkürlerr !!

• "<<berdush>>" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 9.08.2010, 22:06

iki yüzlülükle birlikte bide yalancilik var
olan biseyi olmamis gibi gösterme,ayni konu hakkinda farkli kisilere farkli seyler anlatma
kendini oldugundan cok daha farkli gösterme vs..vs..
ALLAH sonumuzu hayir etsin,ikiyüzlülerden,yalancilardan korusun bizi..( anlayana )

paylasimin icin tskrlr..

• "nisa nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Monday, 9.08.2010, 22:39

tşkler paylaşımın için kaan
sanırım çok sevdiğin kişinin sahte yüzünü görmek en acısı olsa gerek

7

Monday, 9.08.2010, 22:41

tşkler paylaşımın için kaan
sanırım çok sevdiğin kişinin sahte yüzünü görmek en acısı olsa gerek

evet kolay degil gercekden :(

• "<<berdush>>" bir erkek

• Özel mesaj gönder

8

Monday, 9.08.2010, 22:45

Neyse ki ALLAH'in sevgili kuluyum da sevdigim kisilerin sahte yüzlerini hic görmedim daha :)
yada
sahte yüzlü insanlari hic sevmedim ki zaten demek daha dogrusu olucak

9

Monday, 9.08.2010, 22:46

cok guzel bır paylasımm :)
birilerinin bu yaziyi okuyup dönüp arkalarina kime ne dedim ne yaptim diye düsünmeleri gerekiyor yoksaa, bilmem neler olur kendine gelmezlerse :)

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Beyaz_Gelıncık" (9.08.2010, 23:00)

10

Monday, 9.08.2010, 23:02

Diyor ki yazar "İnsanları tanımak için tüm gücünüzü verin, ama tüm sevginizi vermeyin .Çünkü onları tanımaya başladıkça verdiğiniz sevgiye acıyacaksınız".

harika bir yazi yine gicik:):):)eline emgine ve paylasan yuregine saglik :thumbup: :thumbup:

11

Tuesday, 10.08.2010, 03:43

İki yüzlü göründüler
Sözde seven sevdiklerim
Diri diri yaktı beni
Közde seven sevdiklerim

Konuşurken gümbür gümbür
Sırtlarında gördüm kambur
Edaları tadı binbir
Nazda seven sevdiklerim

Yalan sözle dağlar aşmış
Yalancıyla yolda koşmuş
Benliğine yanik düşmüş
Hazda seven sevdiklerim

Gülen yüzle geldim aşka
Görmeseydim böyle keşke
İçi başka dışı başka
Yüzde seven sevdiklerim

Bir çırpıda alıp attı
Dünkü eş dost çabuk sattı
Hani nerde nere gitti
Özde seven sevdiklerim

Bilmem Yiğit kimin dengi
Yakar beni kısır döngü
Bilemedim dostlar hangi
İzde seven sevdiklerim

Ozan Harun Yiğit Diğer Türküleri

ÇOK GÜZEL PAYLAŞIM KARDEŞİM BUDA BENİM İÇİMDEN GELDİ...

12

Tuesday, 10.08.2010, 06:22

Iki yüzlü insanlar,
Iki Yüzlü Insanlar Öyle çok ki onlardan.
Merhametten yoksun,
Kalpleri tastan da sert,
Gönül kapilari kilitli,
Bakislari yilani bile korkutur.
Disaridan baksan güler yüzlü,
Içine giren kötülügü bogar seni.
Tek bildikleri menfaat,
Para ugruna el etek öperler.
Yüzüne baksan melek,
Kisilikleri seytandan da beter.
Tüm dediklerine evet dersen,
Dünyada yoktur senden iyisi,
Ama karsi geldin mi bir kere,
Sen olursun en büyük düsmanlari.
Ne yapsan yakani kurtaramazsin,
Ne yapar eder kandirir seni.
Tatli dil yilani deliginden çikarirmis ya,
Onlarinda en büyük silahlaridir tatli dil.
Onlari yok etmek zor dünyadan,
Kendini korumaktan baska yok çare,
Ne kadar kandirsalarda etrafindakileri,
Kendilerini kandirdiklarinin farkinda degiller aslinda...

PAYLASIM İÇİN TSKLER KAAN BUDA BENDEN

sibela

Profesyonel

• "sibela" bir kadın

• Özel mesaj gönder

13

Tuesday, 10.08.2010, 07:47

emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler ...

14

Tuesday, 10.08.2010, 08:15

Tskkür ederim yorumlariiz icin , ayyüzlüm ablam vede cehennemmelegi sizinde emeginize saglik..

15

Tuesday, 10.08.2010, 13:08

biz tsk ederiz kardeşim bunlar hayatın gerçekleri kardeşim malesef rabbim hepimize güzel dostlar nasip etsin yalansız riyasız sahtesiz ..

16

Tuesday, 10.08.2010, 13:14

guzel yazi eline saglik
bir yaradani bilirim birde kendimi
kul ister sahte olsun ister gercek.....
buda benim hayat anlayisim :rolleyes: