Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

melye

Yönetici

• "melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

41

Saturday, 30.10.2010, 14:32

Hiç birzaman dile getiremessiniz demiyorlarki arkadaşım...
24 saat sonra bizler fikirlerimizi görüşlerimizi yazabiliyoruz...
sadece ilk 24 saat görevli arkadaşlar tarafından değerlendirmeye alınıyor...
Geçici bi süre yönetim böyle olması yönünde karar almış...

T U R U N C U

Orta Düzey

• "T U R U N C U" bir erkek

• Özel mesaj gönder

42

Sunday, 31.10.2010, 18:42

Herkez yorum yapmıs bende fikrimi bircümleyle ortaya koyup ifade edeyim..bastan söyliyim tartisma icin yazmiyorum :) Bu zamana kadar o kadar cok forum gezdim yorumlar yaptim devamli forumlarda yorum yapın diye teşfikler gördüm yorum yapılmıyor diye sitemler gördüm ilk defa böyle birşey görüyorum yorum yapılamayan bir forum :thumbsup: perfect :D

43

Sunday, 31.10.2010, 20:30

Elbetteki Görüşlerinize Saygı Duyarız Eleştirelere Açığız Yane ;) Neden Tartışalımki Dimi

Yanlız Şunu İyi Biliyorumki Sizler Şanslı Üyelersiniz Yinede Kıymetinizi Bilin Bence
Eskiden Bizler Değil Yorum Yapabilmek Tema Ekle Paylaştaki Temaların Fcp'lerini Bile indirebilmek İçin
Enaz 24Saat Bekliyorduk Sizler Enazından Hemen Anında Sıcak Sıcak Fcp Dosyasını Alabiliyorsunuz ;)

Nacizane Benimde Fikrim Ben O Eski Dönemi Çok Özlüyorum İnanınki
Beğendiğimiz Bir Temayı İndirebilmek İçin Sabırsızlıkla Bölümüne Taşınmasını Beklemek Bile Çok Hoştu :(

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

44

Wednesday, 19.01.2011, 10:25

Bir süredir dikkatimi çeken bir konuyu yetkili arkadaşlara sormak istiyorum.Ama lütfen karma ekibinde olup karar mekanizmasına katılan arkadaşlardan biri yanıt verirse sevinirim.Ben inceledim anlayamadım ve tema ekleyen biri olarak tartışmak değil bilgi almak istiyorum...
Fındık arkadaşın bir temadaki şu yorumu dikkatimi çekmişti.
"Güzelligi karma ekibide farketmis ........... kim demis degerlendirmelerde haksizlik yapiliyor, hak eden hakkini en azindan bölüm olarak aliyor"
Son günlerde tema galeriye taşınan temalardan bazılarına bakıncada açıkçası merak ettim ve sizcede mahsuru yoksa bilgi almak istiyorum.
Tema galeriye anladığım kadarıyla puanlara bakılmadan ekip karar veriyor.Puana ne gerek var o zaman denilsede adalet adına evet bencede güzel bir uygulama.
Ancak bu ekipteki arkadaşlarımız neye göre karar veriyorlar yani temada nelere bakıyorlarda uygun görüp o temayı galeriye taşıyorlar?
Tşkrler...

45

Wednesday, 19.01.2011, 10:48

soruya soru ile cevap veriyim

e çoğu zaman demiyomuyduk, oylamaları eskisi gibi yetkililer yapsınlar
şuanki sistemde haksızlık oluyor diye....

farzedelimki oylamaları Jüri ve etkin üyeler yapıyor (zaten öyle)
e bırakalımda Karma galeriye gircek bir temayıda yetkili arkadaşlar belirlesin değilmi ?

nedenmi ?

sizler oylamalarınızla iyisini seçip ona göre oylama yapıyosunuz dimi ?
yani Karma Galeriye eklencek bir temayı bizler o temaların içlerinden iyinin iyisini seçiyoruz hepsi bu ;)

yani bir nevi eskiden yetklilerin tema oylayıp bölümlere taşıması gibi bişey diyebiliriz buna

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Beratcan" (19.01.2011, 10:54)

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

46

Wednesday, 19.01.2011, 10:56

Ben zaten bunu anladım ve tamamende bu uygulamanın doğru ve güzelliğine katılıyorum ancak,
ordada seçilen bazı temalarda "neden?" diye düşündüğüm için soruyu sormuştum :huh:
Cevabınızdanda anladığım nedeni yok ekipteki arkadaşların beğenisine göre diyorsunuz yanılmıyorsam ;)
İstediğim yanıtı aldım,tşkrler...

melye

Yönetici

• "melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

47

Wednesday, 19.01.2011, 11:00

Karma bölümle ilgili bende kendimce affınıza sığınarak bi yanıt verebilirmiyim...

Bence bizler hani kullanıma ve kendi zevkimize göre değerlendirip ona göre oy veriyoruz ya...hani bu nedenlede tutarsız oluyor oylar...mesela benim beğendiğimi başkası beğenemediği için benim 4 verdiğime başka biri 3 verebiliyor vs...

Karmaya taşınanlarda gerçekten verilen emeğe bakılıyor...ayrılan zamana...kullanılan stiller vs...yani bu işi gerçekten çok iyi yapanların temaları o bölüme giriyor...ve bence karma ekibi bunu çokta iyi yapıyor...Çoğumuz bunu inkar etmeyelimki emekten ve harcanan zamandan çok kullanıma ve göz zevkimize göre karar veriyoruz...

Ben kendi adıma şahsen bu bölümden dolayı yönetimi tebrik ediyorum....

48

Wednesday, 19.01.2011, 11:07

nedeni yok ekipteki arkadaşların beğenisine göre diyorsunuz yanılmıyorsam

bir bakıma öylede denilebilir :thumbup:

ama bir detay daha yazmıştım. sizler iyisini
bizlerde o iyinin içinden, iyinin iyisini seçiyoruz
bir nevi bize temanın Karma Galeri'ye alınmasında sizlerinde oylamalarınızla bizlere öncülük etmeniz gibi bişey diyelim

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

49

Wednesday, 19.01.2011, 11:11

Melye eğer sadece o dediklerine bakılıyorsa ve her temada öyleyse ben bir daha karma galeriyle ikinci gruptaki temaları dolaşmanı öneririm ;)
Teşekkürler Beratcan bey dediğim gibi ben tahmin ettiğim ve istediğim yanıtı aldım :thumbup:

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "TurkEce" (19.01.2011, 11:18)

50

Wednesday, 19.01.2011, 11:24

Melye eğer o dediklerine bakılıyorsa ben bir daha karma galeriyi ve ikinci gruptaki temaları dolaşmanı öneririm

ozaman bi açıklama daha yapiyim ^^
hiç kimsenin biryeri dolaşmasına veya o bölümlerdeki temaların neden karmada demesine gerek yok

nedeni zaten sizlerde saklı değilmi

ee hani jürilik sisteminin kalkmasını ve eskisigibi temaların yetkililer tarafından oylanıp taşınmasını istiyoduk

demekki eski sisteme dönsek yine aynı sorunla karşılaşcağız anlamında değilmidir bu ?

şimdi farzedelimki temaları yetkililer oylayıp bölmlere alıyor (jüriler oylama yapmyor artık diyelim
ozaman birinci seçimdeki ikinci ve üçüncü seçimdeki temaları dolaşmanın bir anlamı varmıdır ?

hani yetkililere güveniyodunuz (oylamaları ve taşımaları sizler yapın diye) tzz

Alıntı sahibi "TurkEce"

ordada seçilen bazı temalarda "neden?" diye düşündüğüm için soruyu sormuştum

işte insan bazan düşünüyor ozaman bu sorular neden diye ??

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Beratcan" (19.01.2011, 11:29)

T U R U N C U

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

51

Wednesday, 19.01.2011, 11:34

Melye eğer o dediklerine bakılıyorsa ben bir daha karma galeriyi ve ikinci gruptaki temaları dolaşmanı öneririm

ozaman bi açıklama daha yapiyim ^^
hiç kimsenin biryeri dolaşmasına veya o bölümlerdeki temaların neden karmada demesine gerek yok

nedeni zaten sizlerde saklı değilmi

ee hani jürilik sisteminin kalkmasını ve eskisigibi temaların yetkililer tarafından oylanıp taşınmasını istiyoduk

demekki eski sisteme dönsek yine aynı sorunla karşılaşcağız anlamında değilmidir bu ?

şimdi farzedelimki temaları yetkililer oylayıp bölmlere alıyor (jüriler oylama yapmyor artık diyelim
ozaman birinci seçimdeki ikinci ve üçüncü seçimdeki temaları dolaşmanın bir anlamı varmıdır ?

hani yetkililere güveniyodunuz (oylamaları ve taşımaları sizler yapın diye) tzz

Alıntı sahibi "TurkEce"

ordada seçilen bazı temalarda "neden?" diye düşündüğüm için soruyu sormuştum

işte insan bazan düşünüyor ozaman bu sorular neden diye ??

Öyle şeyler yazıyosunuz ifade ediyosunuzki sanki bütün üyeler aynı şeyi savuyomuş, aynı fikirleri düşünüyormuş gibi. sorun forumda değil forumda yetkisi olan bazı kisilerde demekki çoğu kişi duygusal davraniyor demekki '' dostum ,sevgilim,arkadaşım,kardeşim vs.''diye göze alip kararlar veriyor bu durumda neyin sağlıklı olması beklenirki forumda...

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

52

Wednesday, 19.01.2011, 11:37

Bakın ben galeride bir iki tema gördüm dikkatimi çekti ve daha öncede Deniz modun eski bir temadaki yorumunda açıklamasını okumuştum.
Kendisine neye göre değerlendiriyorsunuz denildiğinde gayet güzel madde madde açıklamıştı.İşte simetri,kullanılabilirlik,görsellik gibi...
Bende bilgi almak açısından sordum, yanıtımıda aldım..
Pardoon temaları dolaşma nedenimde puan verip yorum yazamamak işte o nedenle dolaşıyoruz :)
Amacım puan yada oraya taşınması buraya alınması gibi bir tartışma değildi böyle bir şey benden olmadı,olmayacakta;)
Olacağı en fazlası karar vermeden önce sorar bilgi alırım sonrada sessizce kendi kararımı uygularım:whistling:
Tekrar tşkrler...

53

Wednesday, 19.01.2011, 11:51

Öyle şeyler yazıyosunuz ifade ediyosunuzki sanki bütün üyeler aynı şeyi savuyomuş, aynı fikirleri düşünüyormuş gibi. sorun forumda değil forumda yetkisi olan bazı kisilerde demekki çoğu kişi duygusal davraniyor demekki '' dostum ,sevgilim,arkadaşım,kardeşim vs.''diye göze alip kararlar veriyor bu durumda neyin sağlıklı olması beklenirki forumda..

* tema oylamalarını Jürilere bıraktık olmadı
* jüri haricinde etkin üyeleride kattık yine olmadı
* oyalamarı beğenmeğenleri JÜRİ gurubuna kattık yine olmadı
* eskiden yetkililer oylardı ozamanda aynı şikayetler vardı (istediğinizi istediğiniz bölüme alıyosunuz diye eleştirildik ) yine olmadı
* sanırım bu gidişle yine eski düzene dönülcek ama sanırım yine olmuycak (yine aynı şikayetler)

eee çözüm nedir ??

bence çözüm alt başlıkta

Aklıma bu başlıktaki oyun geldi

T U R U N C U

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

54

Wednesday, 19.01.2011, 11:56

* tema oylamalarını Jürilere bıraktık olmadı
* jüri haricinde etkin üyeleride kattık yine olmadı
* oyalamarı beğenmeğenleri JÜRİ gurubuna kattık yine olmadı
* eskiden yetkililer oylardı ozamanda aynı şikayetler vardı (istediğinizi istediğiniz bölüme alıyosunuz diye eleştirildik ) yine olmadı
* sanırım bu gidişle yine eski düzene dönülcek ama sanırım yine olmuycak (yine aynı şikayetler)

eee çözüm nedir ??

bence çözüm alt başlıkta

Aklıma bu başlıktaki oyun geldi

Benim yukarıda yazdığım kelimeler gayet açık ve net anlamamamız imkansız iyice okuyun bence yazdığımı :)

55

Wednesday, 19.01.2011, 12:14

okumama gerek varmı sizce anlamak için

biz bu hikayeleri daha öncede çok dinledik
yukarıda tüm denenmiş çözümler mevcut
bana çözüm söyleyin şikayet değil

bugün o yetkili gider bir başka yetkili gelir
ne farkeder sizdeki fikir ve düşünce değişmediği sürece ne değişcek peki ??

ha yetkilileride sizlermi seçesiniz bumu demek istediğiniz analtımınızdan bu sonuç çıkmıyormu ??
diyelimk yetkilileride siz seçtiniz ee bir başkası gelip yine aynı şikayette bulunmuycakmı bu yetkiliyi neye göre ve kimin
isteğine göre seçtiniz kriter neydi sormuycakmı

demekki seçileni tüm herkeze beğendirceğiz diye bi kural yok dimi

bu nedir aslında biliyomusunuz
insan oğlu biraz doyumsuzdur

kış gelir soğuk diye yakınırız. yazında sıcaktan yakınırız birtürlü arayı bulamayız ha bulsakta zaman sonra ondanda şikayetçi oluruz hepsi bu
yoksa sizin anlattığınız hikayeden öte bişey değil ;)

56

Wednesday, 19.01.2011, 12:23

Deniz modun eski bir temadaki yorumunda açıklamasını okumuştum.
Kendisine neye göre değerlendiriyorsunuz denildiğinde gayet güzel madde madde açıklamıştı.İşte simetri,kullanılabilirlik,görsellik gibi...

demekki okumşsunuz kritlerlerin ne olduğunu neden birdaha sorma gereği hissettiniz dimi
bende aynı açıklama haricinde bir başka bakış açısı getirdim

şimdi iki seçeneğide öğrenmiş olduk böylece
sanırım temaların karma galariye alınamsında sorcak bişey kalmamıştır artık diye düşünüyorum ;)

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

57

Wednesday, 19.01.2011, 12:50

Yanıtımı aldım diyorum ama hala anlatamadığımı sizin yazdıklarınızdan anlıyorum yazmak zorunda kalıyorum :bilmem:
Neden sorduğumu bir kez daha anlatayım;
Tema galeride bir kaç temaya gözüm takıldı inceledim ve neye göre taşınıyor diye merak edip sordum (Kişileri kırmamak adına daha net yazmak istemiyorum) Şikayet etmedim..!
Deniz modun yanıtını okuduğumda "katmanlara bakıyoruz" demişti vay hiç aklıma gelmezdi demiştim birşey öğrenmiştim.
Ama burdaki sorumda;
Sorum bambaşka yerlere gitti benim amacımdan çıktı.
Hikayeleride pek sevmem,şiir tercihimdir ^^
Çözüme gelince sorularımızda bile öyle tepkiler alıyoruzki :wacko: ama siz sordunuz bende düşüncemi yazayım;
Adaleti sağlamak ve adaleti arayanlara değil adaletsiz davrananlara izin vermemek...
Son mesaj sizindir sayın co adminimiz çünkü ben son kez diyorum ki istediğim yanıtı aldım :thumbup:
Tşkrler

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "TurkEce" (19.01.2011, 12:56)

ZeN

Bilge

• "ZeN" bir kadın

• Özel mesaj gönder

58

Wednesday, 19.01.2011, 18:57

TurkEce, yazdiklarini ve yazilanlari okudum
sordugun soruda haklisin, hani olurya belki hata olmustur,
orda olmaya "layik gormedigin" temayi soylersen yeniden incelenir ^^

• "nisa nisa" bir kadın
  • Konuyu başlatan "nisa nisa"

• Özel mesaj gönder

59

Wednesday, 19.01.2011, 19:15

önceleri karma temaya ikinci seçimdeki hiç bir tema girmiyordu
karma temaya girmek cok zordu
şimdi gerçektende seçimler güzel
ikinci seçimde olupta güzel olan temalarda girebiliyor
bence bunu daha fazla zorlamayalım arkadaşlar

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

60

Wednesday, 19.01.2011, 19:18

Estağfurullah Zen hnm.hata tabiki olabilir bizlerde görmeyiz ama tekkerrür ederse acaba bizmi hatalıyız diye merak edip sorarız.
Ben asla olayı kişiselleştirmek,kişileri kırmak yada tartışmak niyetinde değilim ve bunu sizlere direk sordum.
Eğer siz bu işin uzmanları,bize öğretenler oraya layık görüyor yada görmüyorsanız bizede susmak düşer.
Neticede orası sizlerinde bilgi ve tecrübelerinizin aynası ben sadece merak ettim,yanıtımıda aldım ;)
Zorlama falan yok Nisa modum sadece neye göre diye merak edip sorduk beklenen sadece kısaca bir yanıttı oda verildi :)

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "TurkEce" (19.01.2011, 19:23)