Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

eflatun61

Orta Düzey

• "eflatun61" bir erkek
  • Konuyu başlatan "eflatun61"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 17.08.2010, 06:12

Google'da Üst Sıralara Çıkma (hit)

slm arkadaşlar, çok tıklanarak yada ziyaret edilerek googlede üst sıralara sisteyi çıkarmak mümkün sanırım,bunada HİT toplamak diyolar anladıgım kadarıyla, edit reklam bu benim radyom, bu adresi googlede üst sıralara nasıl çıkarabilirim, yardımcı olursanız sevinirim.

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Beratcan" (17.08.2010, 09:01)

2

Tuesday, 17.08.2010, 08:58

bir siteniz varsa google'a eklemek için;
http://www.google.com/addurl.html adresini kullanabilirsiniz..

Daha sonra META Taglar çok önemlidir.

Kaynak kod

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
<META http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1254">
<META http-equiv="content-type" content="text/html; charset=ISO-8859-9">
<META name="description" content="___Site Baslik Aciklamasi___">
<meta name="keywords" content="___Anahtar Kelimeler___">
<META NAME="rating" CONTENT="general"> 
<META NAME="abstract" CONTENT="security">
<META NAME="robots" CONTENT="all">
<META NAME=googlebot CONTENT="Index, Follow">
<META NAME=robots CONTENT="Index, Follow">
<meta name="distribution" content="global">
Bu kodları sitenizin <head> </head> tagları arasına ekleyin.Değiştirmeniz gereken kısımlar sadece ___Site Baslik 
Aciklamasi___ ve ___Anahtar Kelimeler___ Eğer sağlıklı sonuçlar elde etmek isterseniz site başlık açıklaması 80 karakterden 
uzun olmamalı, Anahtar kelimeler en fazla 20 tane olmalı, aynı sözcük tekrarlanmamalı, eğer anahtar kelime 20 yetmez derseniz 
maksimum 500 karekter olmalı..

Gelelim google webmaster paneline..
www.google.com/webmasters/sitemaps bu adresten google bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra (bir gmail hesabı gibi bir giriş şifreniz olması gerekmektedir.)
Daha sonra add site'den sitenizi ekleyebilirsiniz..
Ekleme işleminden sonra verify işlemini az bir ingilizce ile yapabilirsiniz.
yeterli ingilizcesi olmayan En azından sitem üstte görünsün diye beklemesin

Site Map Yaratma

http://www.xml-sitemaps.com/ adresinden xml site haritası çıkarabilirsiniz.
Siteye girip start butonuna bastığınız anda sitenizi taramaya alacaktır.
Tarama işlemi geniş içerikli sitelerde biraz uzun sürebilmektedir.

BU ARADA İLK BAŞTA BAHSETTİĞİMİZ META OLAYINDAKİ KEYWORDS'LER SİTENİZLE İLGİLİ İÇERİKLERİ ANLATSIN AZ AMA ÖZ OLSUN KARMAŞIK KEYWORDSLER ROBOTLARIN DOĞRU ÇALIŞMASINI ENGELLER.BELKİDE SPAM OLARAK ALGILAYIP SİTENİZE UĞRAMADAN GİDERLER..

Tarama bittiği zaman oluşturulan site map'inizi download ediniz..

Bu dosyaları bilgisayarınıza download ettikten sonra sitemap.xml ve urllist.txt dosyalarını ana klasöre ( kök dizin-www klasörüne ) upload
edin.

Aynı zamanda bu tarama sonucu sitenizde bulunan hatalarıda gözleriniz önüne serecek.Ayrıca sitenizdeki hataları
denetlemek için http://validator.w3.org/ adresinide kullanabilirsiniz.

==> Şimdi google webmaster anasayfadaki hesaba dönüp " Add a sitemap " linkine tıklayabiliriz.
Bundan sonra google webmaster sayfalarındaki yörüngeleri izleyerek gerekli işlemleri yapabilirsiniz.Bu işlemlere daha bir çok şey ekleyebiliriz.Ama bu döküman sitenizin google'da sağlıklı olarak yer almasını sağlayacaktır.

alıntı

yakam--fm

Stajyer

• "yakam--fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 17.08.2010, 17:17

emeginize saglik kardes

eflatun61

Orta Düzey

• "eflatun61" bir erkek
  • Konuyu başlatan "eflatun61"

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 19.08.2010, 03:44

hit toplamak

arkadaşlar ben radyomu googlede üst sıralara taşımak istiyorum, bunun için hit toplamak denilen bir yöntem varmış, bu konuda yardım edebilirseniz sevinirim,tşkler.

melye

Yönetici

• "melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 27.08.2010, 09:36

siz bu konuyu daha öncede açtınız ve bi cevap verildi ama bakmadınız galiba...

Google'da Üst Sıralara Çıkma (hit)

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Friday, 27.08.2010, 09:37

Google Flatcast radyolarini hicbir sekilde görmüyor, eger sitende sadece radyo varsa google'de sadece tam linki yazarak üst siralarda yer alabilirsin.
Genelde googlede üst siralarda yer almak istiyorsan:
  • önce sitenin icerigi aranan kelimelerle ilgili olmali
  • google'nin gönderdigi ziyaretcileri uzun süre sitende kalmasini saglamalisin
  • benzer sitelerden kendi sitene giden bir link olmasi (Allaturkaa ilanlari bunun icin uygun)
  • domain: temiz bir domain'in olmasi cok faydali örnegin www.allaturkaa.de, cogu ücretsiz sistemlerin (blogcu, bedavasitem vs,vs) verdigi linkler bir subdomaindir, yani o sitenin bir alt linkdir
bunlar ilk dikkat edecegin noktalardir, google tek yapabildigi sey okumaktir, google okuyacak birseyler sun ;)

SOMEDIA

Stajyer

• "SOMEDIA" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Sunday, 15.07.2012, 22:11

selamlar öncelikle.
googlede ilk sira denilen bir olay yoktur. o sizin sitenizin ziyaretine baglidir.tabiki birde indexleriniz tertemiz ve hatasiz olacak.
öyle kolay olsa SEO yapan firmalar olmazdi.ve seo yapan firmalar ayda 250 ile 500 dollar aliyor ilk siraya getirmek icin.

simdi mantikli düsünelim :
bir radyo yapiyorsunuz ve günde 20 ziyaretciniz var.
baska bir radyonun ziyaretcisi 100 kisi.
hangisi ilk cikar ?
web sitenizde en cok dikkat etmeniz gereken seyler : sitemap(siteharitasi ve meta taglar).

tabi bazi hileleri var ama onlari tavsiye etmiyorum cünkü google yakaliyor ve banliyor sitenizi.

bu arada bedava host kullanan arkadaslar (blogcu vs) hic denemeyin cünkü blogcu size subdomain seklinde host veriyor.
yani adamlar kendileri para kazaniyor ve kendilerini ön plana cikarirlar.

saygilarimla

Not : beratcan arkadasimiz cok güzel bir anlatim yapmis bu konuda.

• "flatcastradio" bir erkek

• Özel mesaj gönder

8

Tuesday, 11.06.2013, 17:34

HTML KONUSUNA BİR GÖZ GEZDİREYİM DEDİM SOMEDIA SONER BEYDİ UNUTMADIYSAM KESİNLİKLE DOĞRU YAZMIS BERATCAN DA AYNI ŞEKİLDE

ÖRNEK KENDIMDEN VEREYIM 1.5 AYDIR SEO ÇALİŞMASİ YAPİYORUM KENDİM ÇALİŞMA YAPTİM KELİMELER 1-FLATCAST 2-RADYO 3- DESTEK 4 YARDİM BU KELİMELERE ÇALİŞİYORUM

BAŞARI SAĞLADIN MI DERSEN EVET SAĞLADİM HANGİ KELİMELER DERSENİZ . FLATCAST KELİMES VE RADYO KELİMESİ 2 SİNDE SAĞLADİM DİĞERLERİNDE DAHA SIRALAMAYA GİREMEDİM HENÜZ

YAKLAŞİK 3-4 AY ÇALİŞMA SÜRECİNDE KESİNLİKLE BİYERLERE GELECEĞİNE EMİNİM KOLAY GELSİN İYİ ÇALİŞMALAR DİLERİM

erzurumlugenc

Orta Düzey

• "erzurumlugenc" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Tuesday, 11.08.2015, 20:46

RadYonumu üst Sıraya Taşimak isTiYoRsun Çok Basit Sanal pc Kuruyorsun Ve Pc Güclü ise Flatcastda BirİNCİ SIRAYA GECİYORSUN Kurmasini Bilmiyorsan Yardimci OLurum Sikinti Yok Taviz Yok Kim Yasak Koyarsa Koysun Her şeyin üstesinden Geliriz Evellalah :D