Giriş yapmadınız.

• Konuyu başlatan "sagoliq010"

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, 18.08.2010, 14:26

Flatcast'dan Hata Alıyorum...Lütfen Yardım (edit/

ZyXEL P-660W-Tx Modem Kulanıorum Ve Radyo Yayınına Girmek İstiyen Arkadaslar

Information

Flatcast uses P2P-technology. Currently there is no node, which could deliver you the stream data. If only a small number of viewers join the stream, the reason for the problem might be at the others. If you got the problem more often, the most common reasons are:

You have installed a "Personal Firewall" like ZoneAlarm, XP Firewall etc. Open within this firewall port 40123 for UDP.

You are connected via a router/firewall with the internet

Gibi Bi Hata Alıolar Bu Hata Sadece Ben Dj Yayınını Alınca Oluor Bana Modemin Portlarının Acılması Gerektigi Sölendi Modemi Sıfırladıgım Halde Tekrar Hata Verio Lütfen Yardım

Yardım Edebilecek Arkadaslar EDİT msn adresinden Bana Ulasabilir :( :(

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Beratcan" (18.08.2010, 14:35)

2

Wednesday, 18.08.2010, 14:34

AGK kurallarında acil yardım vs. gibi başlılkara cevap verilmiyceği belirtilimiş

yazdığınız modemi arama bölümünden artmış olsanız karşınız zaten neler yapmanız gerekitiği başlıklar çıkcaktır

Buyurun Tıklayın

Alıntı sahibi "sagoliq010"

Bana Modemin Portlarının Acılması Gerektigi Sölendi Modemi Sıfırladıgım Halde Tekrar Hata Verio

modem sıfırlanınca port açılmaz

üstte veridğim linke tıklayın gerekli analtımları bulcaksınız

eflatun61

Orta Düzey

• "eflatun61" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 19.08.2010, 04:36

port 40123

ZyXEL P-660W-Tx Modem Kulanıorum Ve Radyo Yayınına Girmek İstiyen Arkadaslar

Information

Flatcast uses P2P-technology. Currently there is no node, which could deliver you the stream data. If only a small number of viewers join the stream, the reason for the problem might be at the others. If you got the problem more often, the most common reasons are:

You have installed a "Personal Firewall" like ZoneAlarm, XP Firewall etc. Open within this firewall port 40123 for UDP.

You are connected via a router/firewall with the internet

Gibi Bi Hata Alıolar Bu Hata Sadece Ben Dj Yayınını Alınca Oluor Bana Modemin Portlarının Acılması Gerektigi Sölendi Modemi Sıfırladıgım Halde Tekrar Hata Verio Lütfen Yardım

Yardım Edebilecek Arkadaslar EDİT msn adresinden Bana Ulasabilir :( :(

arkadaşım sorun modem olabilecegi gibi anladıgım kadarıyla (Router/Firewall) kaynaklı bir sorunun var, her ne kadar emin olmasamda yardımcı olmaya çalışayım, bunları bir dene...

"internet bağlantılı (Router/Firewall) "ateş duvarından" buda sizin UDP'nizi engelliyor
(bloke ediyor)

"şahsınız tarafından kurulan güvenlik duvarından

örnegin
ZoneAlarm, XP Firewall vs vs güvenlik duvarınızı UDP port 40123 açmanız
ve yönlendirmeniz gerekir..

bazı programlar dışardan gelecek saldırılara karşı duyarlıdır ..NAT (Ağ Adres Çevrimi), VPN (Virtual Private Networking - Sanal Özel Ağ) gibi eger bunlardan biri sende varsa Djlerin modemindeki UDP 40123 portu acilmasi gerekiyor. ( nasıl açılacagını sitede modeminizi yazarak aratırsanız,konu başlıkları bulabilirsiniz.)

modeminizi incelerken....Statistics +! yaziyorsa hic bir sorununuz yok demektir.

fakat Statistics -! yaziyorsa ya portlariniz acik degil yada bilgisayarinizda
olan bir Firewall Flatcasti engelliyor demektir.

bunun sonuclari ise:

- Yayini bir baska dje devretmek nerdeyse imkansiz
- Dinleyiciler radyoya giremez, yada SIK SIK radyodan düser ( No Free Stream Entry Point )
- Ses kesintileri olabilir
- Dinleyici olarak ( YOUR FIREWALL BLOCKED ACCESS ) karsilasa bilirsiniz.

kısacası...modemindeki UDP 40123 portu acilmasi gerekiyor,yada bilgisayarınızda bulunan firewall'in kaldırılması

UMARIM BUNLARI ARAŞTIRARAK SORUNUNUZA ÇÖZÜM BULABİLİRSİNİZ.

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "eflatun61" (19.08.2010, 04:49)

eflatun61

Orta Düzey

• "eflatun61" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 19.08.2010, 04:43

Port Açma

gerçi beratcan daha anlaşılır ve açıklayıcı bir link vermiş,,pardon beratcan senin mesajını görmedim :)