Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Sütlac

Profesyonel

• "Sütlac" bir kadın
  • Konuyu başlatan "Sütlac"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 16.09.2010, 10:41

Zeka testi yapmak isteyen varmi :)

1. Bazı aylar 30, bazıları 31 çeker; kaç ayda 28 gün vardır?

2. Doktorunuz size 3 hap verir ve bunları yarımşar saat arayla almanızı tavsiye ederse, ların tamamını bitirmeniz ne kadar sürer?

3. Gece saat sekizde yatıyorum ve yatarken guguklu saatimi sabah dokuza kuruyorum kaç saat uyurum?

4. 30' u yarıma bölüp 10 eklediniz, kaç etti?

5. Bir çiftçinin 17 koyunu vardı. Sürüde salgın hastalık oldu, dokuzu ağır hastalandı, diğerleri öldü. Çiftçinin kaç koyunu var?

6. Sadece bir tek kibritiniz var, içinde bir gaz lambası, bir gaz sobası, ve birde mum bulunan karanlık ve soğuk bir odaya girdiniz... Önce hangisini yakarsınız?

7. Adamın biri dikdörtgen biçiminde ve her cephesi güney manzaralı bir ev inşa ediyor. Evi kocaman bir ayı ziyaret ederse bu ayı ne renk olur?

8. 3 elma vardı ikisini aldım. kaç elmam var?

9. Musa gemisine her hayvandan kaçar adet aldı?

10. Chicago' dan hareket eden 43 yolculu bir otobüs kullanıyorsunuz. Pittsburgh' da 7 yolcu binip, 5 yolcu indi. Cleveland' da 8 yolcu indi,
6 yolcu tuvalete gidip geldi ve 4 yeni yolcu bindi. 20 saat sonra Philadelphia' ya vardığınızda şöförün adı neydi?

Cevaplar dosyada, sifresini sonra vericem :)

Değerlendirme:

10 doğru: Einstein seviyesi
9 doğru : Toplumla uyuşamayan psikolojik bozuk vaka
8 doğru : Mühendis
7 doğru : Üniversite öğrencisi
6 doğru : Lise öğrencisi
5 doğru : İlkokul öğrencisi
4 doğru : ilkokul öğretmeni
3 doğru : lise öğretmeni
2 doğru : Üniversite Profesörü
1 doğru : Milletvekili
0 doğru : vatandaş
Sütlac belirtilen dosyaları ekledi:
  • cevaplar.zip (549 Byte - 34 defa indirildi - en son: 20.11.2023, 01:40)

• "<<berdush>>" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Sunday, 21.08.2011, 22:55

-12 ayda 28 gün vardir
- eger haplarin tadi aciysa hic bitmez,tatliysa 1 saatte bütün haplar biter diye tahmin ediyorum :)
-1 saat uyunur,guguklu saatler bildigim kadariyla sabah aksam ayrimi yapmiyo
-matematigim hep zayifti ama yarima bölmek 2 ile carpmaktir diye hatirliyorum,sonuc 70 olmali
- hastalanan 9 koyunu ölmezse toplamda 9 u da onun olur
- direk odayi yaksak daha iyi olur gibi geliyo :) kibriti yakmazsak odayi da yakamayiz
- normal ayi rengidir herhalde,artik ne renkse ziyaretten önce,evle ne alaka :)
- ikisini alirsan 2 elman olur,yetmez dersen carsamba pazarina müracaat :)
- musanin gemisi varmiydi ki,varsa onu musaya sormak lazim
- kullanan bensem söförün adi efe dir :)