Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Epson Ali

Stajyer

• Konuyu başlatan "Epson Ali"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 1.07.2007, 21:48

flatcast yeni sürüm 4.16 sorunları

arkadaşlar yeni sürümün bazı sorunlarını tespit ettik zaten bu beta deneme sürümü olarak çıktı yeni sürümde bu hataları kaldırıcaklar o yüzden bu başlık altında sorunlarınızı ve sorularınızı bildiriniz

1. sorun dj devrinde yayın bölünüyor. yani bir dj yayında iken diger dj yayını almaya kalktıgı zaman yayını alıyor fakat diger dj yayından düsmüyor dinleyicilerde bölünüyor bazan yeni gelen misafirler eski dj ye gidiyor bazende yeni dj ye gidiyor eski dj yayını düsürdügü zaman tüm dinleyicilerde düsebiliyorlar yada digerine baglanabiliyorlar

2.dj yayını düsürdüğü zaman ikinci bir sayfa açılıyor.
3.yeni sürüm yayın yapan bir radyo da iseniz ekran da titreme oluyor sadece radyo sayfası degil pc nizdeki diger bir sayfada titreye biliyor.
4.ekran kararması oluyor dj yayında iken kısabir süre sonra ekranı kararıyor yazıları göremiyor butonları göremiyor kapkara bir ekranda kalıyor.
5.ban olayı olmadıgından dolayı kitledigimiz kisinin yayın düstükten sonra tekrar rahatlıkla gelebilme sansı oluyor.
6.kitlenen sahıs özeller acıksa sadece dj ye kücük bir kodla bir kac kelime yazabiliyor. fazla uzun degil ama bir kac kez tekrarlaya biliyor sadece dj ye özelleri acıksa yazabiliyor.
7.temizlik olmadıgı icin ne kadar yazarlarsa yazsınlar tekrarlanmıyor denildi ama malsef yazılar tekrarlıyor ve örnegin kıramadıgımız arkadasımızın birisi yanlıslıkla bir yazi yazdi yeni gelenler özellikle tr karaktr desteklemedigi icin anlamsiz yazilar yazabiliyor yada istemeden argo yazabiliyor o sebepten dolayi temizleme sansımız olmadıgı icin temizlk eklenmeli
daha karsılastığımız hataları bu topik altında paylaşırsak ona göre önlem ve cözüm getirtme sansımız olur bula bildigimiz gördügümüz veya hutta duydugumuz hataları bildirirseniz seviniriz hepinize iyi forumlar.

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Sunday, 1.07.2007, 21:58

Zati sorunlari tamamen yazmissin abim evet hatalar bunlardan ibaret

birde activite yeni gelenlerin bazilarinda yüklenmio Bu sorunda var tabiki !

Anonymous

Misafir

3

Monday, 2.07.2007, 09:10

ban yok en buyu ksorun bu geriki sorunlara sahit olmadim ama 4.15 te olmayan hatalar 4.16 da var sacma galıba program yapımcıları degısmıs yoksa olmayan bır hatayı yenı surumde yapmazlardı neyse beklıyelım 5.0 :)

dilara

Stajyer

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 2.07.2007, 11:49

4.15 te bizi

dinleyenlere 4.16 kurduk dinleyemiyor. Bri kısmı Aktivex yapmadn girdi dinliyor. Bir kısmı ise Aktivex i yeniden kursada dinleyemiyor. Bir türlü anlamış degiliz.

Sistemi tarif edildigi gibi kurduk geri 4.15 i kuralım diye geriye baktıgımızda tarif edilen flatcast anasayfadaki versiyon başlıgı yok yani geriye gönüş yok artık.

Bir arkdaşa 4.16 yı yükleyelim dedik radyosunda flatcast ayarlarından girdik 4.16 secenegi ve versiyon yazan kısım yok.

Sanırım bu sistem sorunlarla dolu olarak yenilendi.

matrix

Stajyer

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 2.07.2007, 11:59

bu sistem beta yani deneme sürümü sorunlar bulundukça kapatılacak yavas yava ve en son yenısı cıkacak siz eski versiyona dönemiyorsanız yeni sid acın ozaman versiyon seçenegi cıkar dedigim gibi bu beta deneme sürümü yogun istek üzerine kullanıcılara dagıtıldık yavas yavas hatalar giderilcek ve yepyenı güzel bi sistem cıkacak

Anonymous

Misafir

6

Monday, 2.07.2007, 12:11

Alıntı

kullanıcılara dagıtıldık
bu ne demek anlamadım
-------------------------------------------------------------------------------

bakın yaren fm ve diger ayni hatayi yapan arkadaslar sürekli sanki programi yaparken sizde programcilarin yanindaymis edaysa hava atar gibi yazilar yazmayin admininden son uyesine kadar herkese diyorum :)

yaptık ettık degıl
yapmıslar....
etmısler...

KaraMelek

Stajyer

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 2.07.2007, 12:35

Pesimist yazilan Cümleyi neden daha dikatli okumayi denemiyorsun ?
dagitildik yazmis yaren fm ( k ) harfi fazladan eklenmis bunu anlmak cok zor olmasa gerek.
Lütfen daha dikatli oku Kulancicilara dagitildi yaziyor !!!!

Epson Ali

Stajyer

• Konuyu başlatan "Epson Ali"

• Özel mesaj gönder

8

Monday, 2.07.2007, 12:46

peminis okuman yazman yoksa eğer kendinde insanları rencide edecegine hatalı yazılar olabilir bir çok kişi artık bakmadan on parmak yazmaya çalışıyor klavye hatası olabilir hem biz bunun takibindeyiz zaten yazan kişilerle sürekli irtibat içerisindeyiz ve hataları biz bildiriyoruz onlar da değiştiriyor inan şuna senin aklının ermediği kişilerle irtibat içindeyiz vede bizim istediğimiz özellikler üzerine yoğunlaşılıyor allına gelemiyecek özellikleri biz sizler için eklettirmek istiyoruz örneğin: yeni sürümde konuk alma şansın olabilecek belkide üzerinde duruyoruz yani dj istediği bir konuğuna listesinde bulunan mikrofon hakkı verebilecek bir tarz için uğraşıyoruz ne dersin sencede bu güzel bir fikir olmaz mı :))

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Monday, 2.07.2007, 13:17

gercekten emeginiz büyük ben flatcast forumlarinida kendi sayfasindan takip etmeye calisiyorum, ve aktif bir sekilde bu konulara egilim gösterenlerde calisanlarda bir tesekkür hakediyor...adamlar yapiyor beaaa :))) ayh pesimistte haketten pesimistmidir nedir..bu sürümü denemeden hatalari anlayamazlar dime yani kimse profesör dogmamis daha..einstein belki :))

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Monday, 2.07.2007, 14:12

@ dilara,
ayni 4.15 den 4.16 gecdigin gibi 16 dan 15 e de geri gecebilirsin, tabi önce yayini kapatman gerek !!

@ pesimist,
bu gereksiz tartismayi anlamis degilim,
burda bildirilen hatalari, biz gerekli yerlere bildiriyoruz ve bir cözümünü bulmaya calisiyorlar.

yani programin gelismesinde (degismesinde) bizimde katkimiz var!
örnek 4.16 sürümüdeki [-] 3.etapdaki nickin gizlenmesi benim önerim ve istegim üzeri oldu. Küfürlü nickleri göstermeme amacli.

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

11

Monday, 2.07.2007, 14:20

Bazilari ban acma programi uyguluyor ya, bu nicke 'cizik' atmak buna bir cözümmü yada cözüm olabilirmi? Küfürlü nickler cikmiyor tamam fakat nick degisip yine gelebiliyorlarmi?..ve ayrica kirmizi kart uyguladigin zaman bunu dinleyici biliyormu ? yani en azindan moralini bozabiliyomuyum? daha 4.16 denemedim yayinci olarak..dinleyici olarakta kirmizi kart görecek bi hareket yapmadimda..yapsammi acaba :ban:

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

12

Monday, 2.07.2007, 14:27

@i-rem,

Alıntı

OPEN CHAT ve RESTRICTED CHAT
Sade Dj ekraninda görünen (misafir penceresinin en üstünde) Open Chat yazisina tikladigimizda, RESTRICTED CHAT moduna gecer.
Bu durumda yeni gelen misafirler chate sade dj in müsadesi ile katilabilirler,
( yani satüsü: 2.Etap Mavi kösenin icinde X Yazdiklarini ve yazmis olduklarini sade Dj okuyabilir.)

kisaca, saldiri aninda RESTRICTED CHAT gecerek nick degistirerk tekrar küfür etmelerini engelliye bilirsiniz.

matrix

Stajyer

• Özel mesaj gönder

13

Monday, 2.07.2007, 14:40

Alıntı sahibi ""pesimist""

Alıntı

kullanıcılara dagıtıldık
bu ne demek anlamadım

bakın yaren fm ve diger ayni hatayi yapan arkadaslar sürekli sanki programi yaparken sizde programcilarin yanindaymis edaysa hava atar gibi yazilar yazmayin admininden son uyesine kadar herkese diyorum :)

yaptık ettık degıl
yapmıslar....
etmısler...

pesimist
okuman yazman varsa anlarsın dagıtıldı olacak o sadece 1 harf yüzündenmi yapıyorsun

ayrıca ben yapmıs gibi konusmuyorum ben bu sürüm cıkmadan 1 hafta önce gördüm

ve teste idim cıktıktan sonra kullandım yani sizden önce kullandım ayrıca adminlerin orayada gidiyorum test radyosuna

anladınmı ve hataları buldukca söylemeye calısıyorum umarım anlamışındır ben test ettim flatcastın sürümünü ben yazdım demedim

ve sürekli programı yazan kisilerin sitesindeyim ok eger anlamadıysan sölicek bişi yok

• Özel mesaj gönder

14

Monday, 2.07.2007, 16:09

selamun aleyküm
arkadaslar ben kendi radyomda bu yeni sürümü kurdum çokta memnunum ben kendim dj lik yaparken open chati tikliyorum ve gelen her gues önce bana takiliyo
ha ekranda o yaziyo sadece yazisi bana geliyo oysaki o 3-4 harf yazdigini saniyo oysaki tüm yazdiklari gözüküyo sadece dj tarafindan
dj çizgisini kaldişrdigi anda milletle yazisabiliyo süper bi seyy fakat eksikleri yokmu olmazmiii hemde çok fenaaa
1- öncelikle yayin isaretlendigi anda baska dj yayini aldi aldi alamadi yayini kapattiktan sonra pc yide kapatmak gerekiyo yoksa yayin halaa açik gözüküyo illa pc yi kapatip açmak gerekiyo yoksa 10 dakka gibi bi zaman yayin alinmiyo
2-yazi temizleme olayina gerek yok isteyen istedigini yazsinçizigi atinca bütün yazilari ekrandan özele geçiyo bu yüzden sorun yok aninda özele atabiliyosunuz yazilari
3-bunun aktivite x i deisik bi sey pc kendi kendine veriyo zaten onu yüklemeniz gerekiyo

bence iyi bi yayin için open chat e tıklayarak yayin yapmalisiniz

mk27

Acemi

• Özel mesaj gönder

15

Monday, 2.07.2007, 20:25

Ayrıca yayında iken sayfa değişimlerinde default renge dönüyor (beyaz gibi) ve ekoyu misafirler bölümüne koyamıyoruz.

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

16

Monday, 2.07.2007, 21:19

umarim iyi bir sekilde tamamen onarilmis bir sürümle bulusuruz !

Anonymous

Misafir

17

Tuesday, 3.07.2007, 08:29

Alıntı sahibi ""matrix""

Alıntı sahibi ""pesimist""

Alıntı

kullanıcılara dagıtıldık
bu ne demek anlamadım

yaptık ettık degıl
yapmıslar....
etmısler...

pesimist
okuman yazman varsa anlarsın dagıtıldı olacak o sadece 1 harf yüzündenmi yapıyorsun

ayrıca ben yapmıs gibi konusmuyorum ben bu sürüm cıkmadan 1 hafta önce gördüm

ve teste idim cıktıktan sonra kullandım yani sizden önce kullandım ayrıca adminlerin orayada gidiyorum test radyosuna

anladınmı ve hataları buldukca söylemeye calısıyorum umarım anlamışındır ben test ettim flatcastın sürümünü ben yazdım demedim

ve sürekli programı yazan kisilerin sitesindeyim ok eger anlamadıysan sölicek bişi yok

var dostum farkındaysan yanlıs anlasılmasın dıye araya
--------------------
isretini koydum oda senin anlayisin :P

bir hata benden olsun madem kousuyonuz programcılarla soleyınde 4.16 ya ozel temalar konulsun 4.15 in temalari kullaniliyo
ha beta oldugu ıcın konulmadı dersenız eyvallah :D

AileFM

Acemi

• Özel mesaj gönder

18

Tuesday, 3.07.2007, 10:03

ilave olarak

Arkadaslar sayilan problemlere ek olarak yayından düşünce yayin uzun süre askida kaliyo buda sinir bozucu :(

• Özel mesaj gönder

19

Tuesday, 3.07.2007, 10:30

benim proplemim yayınıma girelemiyor bunu bir sebebi varmı ? tşk ler şimdiden :)

matrix

Stajyer

• Özel mesaj gönder

20

Tuesday, 3.07.2007, 12:07

valla temayla urascaklarını sanmıyorum cünkü bedava sistem ve okadarda uraşırlarmı onların sorunu zaten piyasada birsürü tema var ama yapabilirler isteklerimizi biz yavas yavas sölüyoruz temadan önce sistem iyi bir şekilde rayına oturması önemli gerisi ufak tefek işler