Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

ZeN

Bilge

• "ZeN" bir kadın
  • Konuyu başlatan "ZeN"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 16.10.2010, 13:38

Photoshop'ta Sakal Yapimi

Bir kisinin resmine Photoshop ile sakal nasil yapilir ogrenecegiz. Bunun icin sectigim model George Clooney :)

Resmimizi Photoshopta actikdan sonra yeni bir Layer acalim.

Forground Color olarak F5F5F5 secelim.
(Renk cok acik olursa sakal acik olur, cok koyu olursa sakal koyu olur, en uygunu orta tonlarda gri renk)

Brush aracimizi seciyoruz.
Size: uygun gordugunuz boyutta (ben resme uygun 60 px kullandim)
Hardness: 0 px

Yeni actigimiz Layer'in secili oldugundan emin olun ve yuz hatlarina istediginiz gibi sakal cizin.
(mukemmel gorunmesi sart degil, sonrasinda duzenleyebilirsiniz)

Boyama isleminden sonra ust menuden Filter>> Noise>> Add Noise secin ve asagidaki ayarlari girin.
Amount: % 20 veya 25
Gaussian ve Monochromatic isaretli olsun.

Sol menude bulunan Elliptical Marquee Tool ile sakal kismini icine alacak sekilde bir secili alan belirleyin.

Simdi ust menude bulunan Filter>> Blur>> Radial Blur secenegini acin ve asagidaki ayarlari yapin.
Amount:7
Zoom ve Good isaretli olsun.

Gordugunuz gibi Noise efektine hareket geldi.

Son olarak daha gercek gorunum icin sag menude bulunan Layer penceresindeki Blending Mode ayarini Hard Light olarak secin.

Duzenleme ve fazla yerlerin silinmesi icin sol menudeki Eraser Tool'u secin, ekrana sag tiklayin ve Hardness %0 olarak ayarlarin, silginin boyutunu ise resme uygun sekilde farkli bolumlere farkli boyutta ayarlayip silmek istediginiz yerleri silin.

Ve sonuc olarak George Clooney'den iki farkli gorunum..

Kolay Gelsin..

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "ZeN" (16.10.2010, 13:46)

<ece>

[Forum Ablası]

• "<ece>" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 16.10.2010, 17:11

Ellerinize sağlık süper anlatım hemen deneyeceğim :)
Georgeyede herşey yakışır pls yani :D