Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın
  • Konuyu başlatan "TurkEce"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 24.10.2010, 12:23

Bilgisayarimizda Bir Programi Sildiğimizde...

Beratcan bey sitede bilgileri okurken sizin bir arkadaşa yanıtınızda şöyle bir şey okumuştum
"Bilgisayarınızdan bir programı silerseniz bir daha tanımlayamazsınız"
Bu deneme sürümlü bir programla ilgili açıklamanızdı.
Photoshop gibi bir programı silip başka versiyonunu tanımladığımızda problem yaşanırmı? format atıp yeniden tanımlasak problem olurmu?
Bu soruyu sorma sebebim ben ilginç bidurum yaşıyorum photoshop3 tanımlamıştım onu sildim photoshop4 tanımladım ancak kısayolda photoshop3 diyor ama PS aldığımda photoshop4 diyor.
Bilgisayarımda kurulu değil gibi duruyor yani denetlemeden girdiğimde C de falan programı özelliklerini göremiyorum oysaki masaüstünde kısayolu var ve çalışıyor.
Style brush gibi eklentileri photoshop load yoluyla tanımlayabiliyorum sizin önerdiğiniz C yoluyla tanımlayamıyorum.
Problem şurda bilgisayarıma tanımladığım yazı fontları photoshopa yansımıyor.
Ben anlayamadım bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olurmusunuz formatlayıp photoshop4 yeniden tanımlamayı düşünüyorum ne önerirsiniz?
Tşkrler

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "ZeN" (15.01.2011, 18:48)

ZeN

Bilge

• "ZeN" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Sunday, 24.10.2010, 12:34

bu soru sadece Beratcan moda sorulmus ama ilgilenirsen bende cevaplayabilirim ece

ucretli programlari denem surumu oalrak yuklersen ve o surum bittiginde baska surumunu yada aynisini yeniden demek olarak kullanmana engel olunur
yani format atmadan kullanamazsin
ornegin teamviewer programini kurarken yanls kurulum yaparsa sadece deneme surumunu yuklersen gunu bittiginde yenisini yukleyemiyorsun
photoshopta benzer sorunu yasatiyor
CS3 ve CS4 kisa yollari arasinda pek fark yoktur
yukledigin programda 3 gorunumlu 4 olabilir.

photoshoptaki sorununuz ise onceki surumu tam olarak temizleyemediginden kaynaklaniyordur
yada yukledigin portable ise eksik gorunebilir

oncelikle bilgisayarindaki photoshopa ait dosyalari silmelisin, sadece program ekle kaldirdan bunu yapmak yeterli olmuyor malesef
C: surucusunde dosyalarini hala birakiyor ve yenisini yuklediginde uzerine yazilmasi konusunda uyari cikiyor

cCleaner programi ucretsizdir, indirip bununla tamamen silmeyi dene
daha sonra regedit ayarindan adobe dosyasina girip photoshop dosyasinida sil
daha sonra yeniden yukleme yapabilirsin, sorun olmamasi gerekiyor..

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 24.10.2010, 12:41

çok teşekkür ederim beratcan bey diye giriş yaptım bu konuda bir açıklamasını okumuştum kusura bakmayın aslında bilen herkese sordum ;)
sanırım dediğiniz gibi tam temizlemedi üstüne kayıt yaptı ama kurulumsuz olduki yazı fontlarını almıyor yani hayalet program halini aldı :D
cleaner programım varda demekki onla silmedim
formatlayıp yeniden programı yükleyeyim en kısası ve güzeli bu sanırım tekrar tşkrler:thumbup:

ZeN

Bilge

• "ZeN" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 24.10.2010, 12:47

evet kesin cozumdur fakat cok fazla format atmakda bilgisayar icin iyi degildir
mumkun oldukca diger secenekleri daha once denemelisiniz..

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 24.10.2010, 12:54

Yetkili servisine götürücem çünkü son attığım formatta dosyaları yok ettim C dosyasıyla bilgisayarım çalışıyor :kkahkaha:

6

Sunday, 24.10.2010, 23:37

formatta dosyaları yok ettim C dosyasıyla bilgisayarım çalışıyor

ilave

format attıktan sonra hardiskdeki tüm bilgiler sıfırlar kurulumu yapamadığın tüm programları sıfırmışgibi yeniden kurabilirsiniz
ama kurduğunuz program süresi bitiminde yeni bir sürümü tekrar yükletmiycektir.
onun için o türde programalrı crack yapmalısınız

googlede programların crack dosyalarını bulabilirsiniz

not:
crack dosyalarının birçoğu virüs içerebilir bunuda göz ardı etmeyin

bir diger sorunuza gelince

pc ye eklemek istediğniz fontları programa ekleme yapmııycaksınız

Fontlar

C:/Windows/Font/ klasörünün içine atılmlıdır

indirdiğiniz dosyaların veya programların kaybolmamasını istiyorsanız ve formattan sonra tekrar geri yüklemek istiyorsanız

hardiskinizi ikiye böldürüp bölünmüş olan alana programalrınızı EXE dosyalarını atabilirsiniz
ve format attığınızda sadece
C:ye format atarsınız dolayısıyle diger yedekteki diskinizde yüklleme dosyaları olcağüı için ordan tekrar yükleme yapabilirsiniz

buda ayrı bir bilgi

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 25.10.2010, 10:47

Programları crack olarak ekleyemiyorum güçlü bir koruma sistemim var (satın aldığım) yüklemiyor
Sıfırdan deneme sürümünü ekleyebilirim ancak

Fontları C klasöründen almıyor taki bilgisayar kilitlenmeye varıyor ancak programın içine atabiliyorum oda masa üstü kısa yoluna değil, elimde mevcut olan Ps den girip load yöntemiyle atabiliyorum
yazı fontlarında load yeri olmayınca program almıyor.
Bilgisayar alıyor denedim baktım poaintte,photoscape gibi diğer programlarda yansıyor yazı stilleri photoshopa yansımıyor

İşte D dosyasında programlarım varken formatta bir hatayla klasörü sildim :D
Ama bu bilgilerle yeniden deniycem sırf şu photoshop yazı fontlarını yansıtabilmek için uğraşıcam

Bilgilere çok tşkrler ellerinize sağlık ^^

8

Monday, 25.10.2010, 20:35

Arkadaşım Bilgisayarına Fontları Yüklemen İçin Sırasıyla Şu Yolu Takip Etmen Gerekiyor
Başlat + Ayarlar + Denetim Masası + Görünüm Ve Temalar
Bundan Sonra Karşına Şöyle Bir Pencere Açılacak Ve Sol Tarafta Bulunan Yazı Tipleri Bölümünü Tıklaman Gerekicek

Bundan Sonra Gerisi Kolay İşte Aşağıdaki Gibi Bir Pencere Açılacak Dilediğin Yazı Fontunu Sürükle Bırak Yöntemiyle Buraya Aktarıcan
Sonrasında Pc'de Bulunan Bütün Programlarda O Yazı Fontları Çıkacaktır Eminim :1gözkirp:

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Monday, 25.10.2010, 21:13

Çok teşekkürler Babush ellerine sağlık artık delirmek üzereyim 8|
Böylede yükledim tüm programlar aldı photoshop almıyor atladığım ufak bir nokta vardaaa o ne bulamıyorum beynim döndü :wacko:

10

Monday, 25.10.2010, 21:16

O Zaman Korkarım Sorun Shoop'ta
Bütün Programlar Alıpta Shoop Almaması Neden Ona Bakmak Lazım :S

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

11

Monday, 25.10.2010, 21:20

masa üsütü program kaldır değiştirdede photoshopu görmüyorum çok ilginç resmen hayalet bi program kullanıyorum style,brush onları loadla yükledim ama yazı stillerinde problem Napalım sıradan bilinen tektip yazı stilleriyle formata kadar devam edicem :S

12

Monday, 25.10.2010, 21:29

Yukarıdaki yöntem ile bütün Windows sürümlerinde fontları yükleyebilirsiniz. Vista’da ise bu işi basit olarak yapabilirsiniz, yükleyeceğiniz font’a sağ tıklayıp çıkan menüden “Yükle” seçeneğine tıkladığınızda artık yeni fontunuz kullanılabilir oluyor.

_____________-==========================

vistanın bir kötü yanıda şu kendinden yüklenerek gelen fonts sayısı çok yüksek onun için vista işletim sistemi kurulurken pc de en az 1 gb rem önerilir

sebeplerinden biride fontlardır

çünkü normal bir xp de fonts klasörünün en büyük oranı 18 mb dır kendinden yüklü olan

oysaki visatada bu çok daha fazla vista sürümüne göre bu değişiklik göstersede oldukca büyük alan kaplar

örnek
bendeki kendinden yüklü olan (Vista Home Premium) fonts klasörünün dosya boyutu 580 mb dır. buda bir pc de oldukca fazla rem ve sistem harcar

işte işletim sistemi ve rem güçlü olmadığı zaman Photoshop'da yazıya tıkladığınızda çok fazla fonts yüklüyse yazının geç gelmesinin sebebide budur

(Photoshop'un nin geç açılma sorunu ayrı bir konu) styles vs .vs

diger bir yolu ise, her windows'da olduğu gibi izlencek yol yine aynı Vistada sadece işlemler değişik

C:/Windows /Fonts/ klasörüne giriyoruz

izlenecek yol

İşlemlerin ardından istediğiniz yerde (Font sınırlaması olmayan programlarda) yüklediğiniz yeni fontları kullanabilirsiniz. Yalnız(!), bu fontlar ile hazırladığınız dökümanlar (herhangi bir resim içinde yazdığınız fontlar hariç) başka bir bilgisayarda eğer o font yüklenmemiş ise sorun olabilir, dikkat edin..

örnek
Microsoft word,exel,Wordpad gibi

13

Monday, 25.10.2010, 21:34

masa üsütü program kaldır değiştirdede photoshopu görmüyorum çok ilginç

Eğerki Program Ekle Kaldırda Görünmüyorsa Muhtemelen
Programın Kurulumunda Bir Hata Vardır Yeniden Yükleme Yapmanız Sorunu Giderebilir

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

14

Monday, 25.10.2010, 21:35

daha ilgincide var Babush :D
masaüstü kısayola tıkladığında photoshop3 gözüküyorsa temanın PS sini aldığımda photoshop4 diyor :kcool:
Kurcalarken program bozmada üstüme yoktur :kkahkaha:
yarın sabah sakin dinlenmiş zihinle tek tek tüm yöntemleri deneyeceğim bilgilere çok tşkrler :)

15

Monday, 25.10.2010, 21:39

yazı stillerinde problem

Denetim masası içindeki font klasörünün içine at photoshop'u kapat tekrar aç hemen görücektir.
görünmüyorsa sorun programdadır

Sadece Photoshop değil tüm programlar o fontları görür.
Windows/Fonts/ içinde olanları.

başlat programlardadamı görünmüyor

resim

gizli dosyaları açıp dene birde
yükledikten sonra farketmeden dosyayı gizle olarak işaretlemiş olabilirsiniz

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

16

Monday, 25.10.2010, 21:55

Beratcan bey benim problem tamamen photoshopta çünkü point photoscape gibi diğer programlara yansıyorda photoshop almıyorsa problem bunda
oda sanırım photoshop3 yükledim sonra silip dördü yükledim o esnada program tam silinmedi birbirine girdi
format atmadan halledeyim diyorum ama yok yolunu bulamadım
sabah sizin bu dediklerinizide adım adım deneyeceğim olmazsa son yapılacak şey format ve yeniden photoshop yüklemek :S

17

Monday, 25.10.2010, 23:02

bilgisayarınızda kaldırmadığınız. silemediğiniz veya yükleyipte yerini bulamadığınız programları

Your Uninstaller! bu programla bulup komple kaldırabilirsiniz ayrıca program regedit eklentilerinide temizlemektedir

not:
bu bir virüs tarama programı değildir. kendi alanında iyi derece programlardan olup, dosya temizleme ve kaldırdığınız programın tüm regedit kalıntıları silme programıdır

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

18

Tuesday, 26.10.2010, 08:28

Ooooo işte bu süper bilgi hemen indirip kullanacağım
Sağolun ,tşkrler :thumbup:

MEDUSAA

Profesyonel

• Özel mesaj gönder