Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

21

Wednesday, 3.11.2010, 22:30

internet explorerda plugins die bir bolum

Flatcast active-x ' güncel sürümünü doğru bir şekilde yüklediğnizde

resimdeki gibi eklenti eklemesi lazım explorere şayet eklemiyorsa

exploreriniz hala sorunlu demektir

elle kurum yapmayı deneyin

bikaç başlık

http://www.allaturkaa.de/orion/kb.php?mo…b204c8e00d69ae8

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php…&threadID=24552

akademik6

Stajyer

• Konuyu başlatan "akademik6"

• Özel mesaj gönder

22

Wednesday, 3.11.2010, 22:45

active-x benim diğer laptopumödada kurulu ordan normal yayaın yapıorum sorunsuz 32 bitte ama orayada baktım internet explorerinnin içinde onda da plugin die bi klasor yok

akademik6

Stajyer

• Özel mesaj gönder

23

Wednesday, 3.11.2010, 22:50

bu aktivexler 64bitte mi çalışmıyor acaba yada 64 bit için farklı bi activexmi yuklememis lazım

24

Wednesday, 3.11.2010, 22:56

Konuya Biraz Fransız Kaldım Haddimde Değil Ama
Bana Göre Kanımca Arkadaşım Sizin Explorerde Sorun War

Ben 64bit'te Kullanıyorum Ayrıca 32bit'te Hiç Sorun Yaşamadım Şimdiye Kadar :S
Explorerinizi Pc'nizden Komple Kaldırıp Tekrardan Yüklemeyi Denemeniz Daha İyi Olur Gibime Geliyor

Ayrıca Dipnot Olaraktan Activex'ler 64bit'lerlede Çalışıyor

25

Wednesday, 3.11.2010, 23:00

resimde sarı işaretli bölümü tekrar silip altta verdiğim rarlı dosyayı masa üstüne çıkartın
reg dosyasına çift tıklayın
gelen uyarıyı kabul edip tekrar radyoya girmeyi deneyin
Beratcan belirtilen dosyaları ekledi:
  • flatcast.rar (3.22 kB - 201 defa indirildi - en son: 12.03.2024, 06:51)

akademik6

Stajyer

• Özel mesaj gönder

26

Wednesday, 3.11.2010, 23:22

Bu şekilde de olmadı bilgisayarı yeni kurmuştum ama yine tekrar formatlayıp kurayım bakalım değişcek mi

27

Thursday, 4.11.2010, 00:38

Win 7 64 bit kullansaniz bile, 32 BIT Internet Exploreri yüklemeniz gerek.
64bit Exploreri desteklemiyor Flatcast henüz..

Findik

Jüri

• "Findik" bir kadın

• Özel mesaj gönder

28

Thursday, 4.11.2010, 12:30

dinleyiciler internet explorer 32 veya 64 bit kullanabilir,
fakat yayin suan sadece 32bit ile calisiyor.

TheCurse

Orta Düzey

• "TheCurse" bir erkek

• Özel mesaj gönder

29

Thursday, 4.11.2010, 12:47

Finduk, onu bende, Esmer'de zaten yazduk da :whistling:
Eger 64 bitlik sistemde 32 bit i.e. çalıştırırsam playlistte şarkılar sıra sıra gecip gidio çalmıyor çünkü ses kartı sürücüsü 64 bit klite codek 64 bit 32 bit i.e. da çalmıyor mp3
Yayini I.E. 32 Bit'le acip Winamp ile yayin yapmayi denedin mi ? Yada Flatcast Producer'de Ses kartini degismeyi (Audio cubugu üstünü sag tiklarsan Audio seceneginden ses karti secimi yapabilirsin) ?

akademik6

Stajyer

• Özel mesaj gönder

30

Thursday, 4.11.2010, 15:26

Arkadaşlar denemelerim sonucu malesef hem firefox 64 bitte hem internet explorer 64 bitte hem flatcast acılmadı hem radyo sayfaları açılmadı demekki 64 bit desteği yok flatcastta daha. Firefox 64 bitle radyo sayfasını açtıgımda cıkan yazı şu :

Currently you can join a Flatcast show only with a Windows Operating System. Linux will hopefully soon be supported. Click here for a browser test.
We are working to support all browsers and operation systems. Please be patient.

Currently you can only read the Flatcast Program Guide.

İngilizce bilgisi olan arkadaslar cevirilerse sevinirim.

32 bitte çalıştırdıgımda flatcastı google crome,firefoxta cok berbat bir ses cıkıyor i.e.8 de yine biras daha iyi ama neden acer aspire 5740 laptopumda bir türlü iyi ses kalitesinde yayaın yapamadım oysa bende Asus K50j modeli laptop var dual core işlemcili onda klite codec kurduktan sonra i.e. 8 32 bitte winampta dinler gibi ses kalitesinde yayın yapıyorum ama neden acerde aynı ses kalitesinde yayaın olmuyor ikisininde ses kartı realtek hd audio ikisine de son sürücüleri kurdum

31

Thursday, 4.11.2010, 15:49

internet seçenekleri gelişmiş sekmesinden ayarları varsayılan ayarlara sıfırlayın
veya

64 bitte iki tane program files bulunur biri 64 bit için diğeri 32 bit için ie da aynıdır hem 64 bit hem 32 bit yüklüdür
kullandığın ie kısayoluna sağ tıklayıp dosya konumunu aç de ve önce hangisini kullandığını öğren sonra diğerini kullanmayı dene

Windows 7 için Adobenin açıklaması

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Beratcan" (4.11.2010, 16:32)

akademik6

Stajyer

• Özel mesaj gönder

32

Wednesday, 10.11.2010, 14:43

evt sorun çözülmüştür arkadaşlar 1 haftalık yoğun uğraşılarım sonucu 64 bit işletim sistemi kullanan kişiler 64bitlik explorer kullanmasınlar flatcast 64 bit desteklemiyor çünkü normal 32 bit olan explorerdan girebilirler...Bunun yanında K-Lite Mega Codec Packet kurmak muhakkak zorunlu 4 adet pcde ayrı ayrı denedim codeksiz hiçbirinde net ses alamadım codek kurduktan sonra da ayarları var ayrıcana codeğin miksere girip output speakers configirations tan bilgisayarınızın cıkış ayarını yapıyorsunuz ses sitemi neyi destekliyorsa tek tek secenekleri deniceksiniz 2+1 5+1 gibi bu arada yandaki LFE kutucugu tikli ise onu kesinlikle kaldırıyorsunuz ses ayarını yaparken her geçişte seste hızlanma yavaşlama gibi şeyler görceksiniz tek tek deneyin secenekleri ve her seceneği sectikten sonra tamama basın ve yeni şarkıya gecin aynı şarkıda ayarı anlayamazsınız deneyerek bilgisayarınızın ses çıkış ayarını yapın ve mükemmel sese kavuşun olay bu kadar sadece...Tabi bu arada işletim sistemim win7 64 bit...

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "akademik6" (10.11.2010, 15:19)

33

Wednesday, 10.11.2010, 15:04

K-Lite Mega Codec Packet kurmak muhakkak zorunlu

windows 7 henüz yeni olduğu için tüm laptop üreticleri kendi ses kartlarının driverlerinin henüz tam olarak güncellemelerini ve Codec lerini yayınlamadıkları ve güncellemelerini sunmadıkları için.bazı laptoplarda bu sorunun yaşanması doğladır ilerde windows7 iiçin ses driverleri tüm laptoplara entegre edildikten sonra
Ayrı bir Codec'e ihtiyaç kalmıycaktır.