Giriş yapmadınız.

akademik6

Stajyer

• Konuyu başlatan "akademik6"

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, 3.11.2010, 08:21

Flatcast Laptop mu seçiyor???

Asus marka laptopumda realtek hd ses kartı var 1 senelik laptop onda realtek hd son sürücüsünü ve K-Lite Full paketi yükleyince ses süper cıkıyor yayaında ama 1 ay önce aldığım acer marka laptobumunda da realtek hd audio ses kartının son sürümünü ve K-lite full paket yüklemiş rağmen ses kalitesi kötü çıkıyor ve bu yüzden hala laptopu kullanamadım sorun nedir acaba nasıl çözülür? Flatcastın laptop seçme diye bi özelliği yoktur heralde...

2

Wednesday, 3.11.2010, 11:50

K-Lite yüklemenize gerek yok

acer laptpounuzun kendi sitesinden ses driverini güncelleyin

driveri indirirken dikkat etmeniz gereken

laptopun modeli örnek acer 5520 .... gibi
işletim sisteminiz hangisi home basic ,profosyonel,premium...
yüklenecek driver 32 bt veya 64 bit hangisi

bunalrı seçerken dikkat etmelisiniz yoksa yanlış driver yükeleyebilirsiniz aynı sorun devam eder

akademik6

Stajyer

• Özel mesaj gönder

3

Wednesday, 3.11.2010, 12:04

hepsini denedim acerdende indirdim olmadı bi türlü mesela asus laptopta klite kurmadan ses kötü çıkıyor kodeksiz güsel ses cıkmıyor o yuzden kodek kuruyorum 64 -bit benim sistem 64 bit kurdum klite yukledim acerin kendi sitesindekini de kurdum realtekin sitesindekini de hiçbişey farketmedi ses kalitesi kötü cıkıyor neden asusta winamp kalitesinde ses çıkarken acerde kötü ses

akademik6

Stajyer

• Özel mesaj gönder

4

Wednesday, 3.11.2010, 12:25

Ben asus laptoptaa da kaç gün uğraştım kurdum sildim hem kendi sitesinden hem realtekten ama asla klite kurmadan güzel winampta dinler gibi ses kalitesinde yayaın yapamadım klite kurunca düzeliyor ses kalitesi sadece ama bunu acer 5740 modelinde yapamadın neden acaba?

5

Wednesday, 3.11.2010, 12:44

cer 5740 modelinde yapamadın neden acaba?

eksik bilgi veriyosunuz

Acer travel mate
acer Travel mate 5740
acer Travel mate 5740 G
acer Travel mate 5740 Z
acer Travel mate 5740 ZG

bunlardan hangisi arkadaşım ??

win7 home premium x64 acer travelmate 5740 ise
uygun ses kartı driveriniz burdan indirebilirsin ama 5740 sonundaki harflere dikkat edin sizin verdiğinize göre ben bu linki verdim

win7 home premium x64 acer travelmate 5740 tüm driverleri

win7 home premium x64 acer travelmate 5740 G tüm driverleri

Bu mesaj 3 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Beratcan" (3.11.2010, 13:08)

akademik6

Stajyer

• Özel mesaj gönder

6

Wednesday, 3.11.2010, 12:59

Acer Aspire 5740G modeli

akademik6

Stajyer

• Özel mesaj gönder

7

Wednesday, 3.11.2010, 13:13

Ses sürücülerinin hepsini denedim ben sürücü problemi olmadığını biliyorum günlerdir uğraşıyorum çünkü masaüstü bilgda realtek ses driver kurdum sitesinden en son klite yukledim onda da sorun cıkmadı ses kalitesi winamp kalitesinde ama nedense bu acerde bi türlü olmadı ses sürücüsünü kursamda klite kursam da ses kalitesi winamp dinler gibi olmadı bi türlü acaba port mu açmam gerekiyor yada başka codeklermi yuklemem gerekiyor?

8

Wednesday, 3.11.2010, 14:02

benim

işletim sistemim vista home premium x32
kullandığım laptop acr 5520G
Ses kartım realtek

hiçbir kodek yüklü değil

ve flatcast dahil tüm sistemlerde seste herhangi bir problem yaşamıyorum

sizin sorun yaşamanızın tek sebebi ses driverinde ve yüklediğiniz Codec lerde

dip not
herhangi bir K-Lite Mega Codec Pack yüklemeyi ben tavsiye etmiyorum
çünkü ben K-Lite Mega Codec Pack yükleyip denemiştim
sorun yaşadığım için tüm Codec leri kaldırdım pc den
ve şuanda hiç bir ses kalite düşüklüğü sorunum yok

Findik

Jüri

• "Findik" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Wednesday, 3.11.2010, 14:37

benim acerde yayin yaparken flatcast djmixer üzeri cok kötü ses veriyor, dinlemede bir sorun yok. tek care yayini winamp veya benzeri bir playerden yayin yapmak.

akademik6

Stajyer

• Özel mesaj gönder

10

Wednesday, 3.11.2010, 15:03

peki flascat üzerinden winamp yada media player üstünden nasıl yayaın yapabiliris ses kalitesi düzgün olarak Beratcan arkadaşım bende de i5 işlemcili 1 masaüstü 1 acer laptop var 1 adette dual core asus laptop bunların 3ünde de ses sürücüsünü sadece yükleyip kaliteli ses alamadım flatcasttan 3üde realtek hd audio ses kartı ses kodeki yüklemeden ses düzgün cıkmıyor ses sürücüsü yüklesen de ben cok denedim.

akademik6

Stajyer

• Özel mesaj gönder

12

Wednesday, 10.11.2010, 14:48

Sorun çözülmüştür arkadaşlar 1 haftalık yoğun uğraşılarım sonucu laptop seçmediğini herşeyin ayarlarda olduğunu buldum bu konuda herkes tam bir bilgiye sahip değil bazı bilgiler eksik sanırım o yüzden sizle denemelerimi paylaşcam: K-Lite Mega Codec Packet kurmak muhakkak zorunlu 4 adet pcde ayrı ayrı denedim codeksiz hiçbirinde net ses alamadım codek kurduktan sonra da ayarları var ayrıcana codeği kurduktan sonra bilgisayar sağ altındaki simgelerden codek ayarlarına girip ordan listeden mixeri seçip output speakers configirations tan bilgisayarınızın cıkış ayarını yapıyorsunuz ses sitemi neyi destekliyorsa tek tek secenekleri deniceksiniz 2+1 5+1 gibi bu arada yandaki LFE kutucugu tikli ise onu kesinlikle kaldırıyorsunuz ses ayarını yaparken her geçişte seste hızlanma yavaşlama gibi şeyler görceksiniz tek tek deneyin secenekleri ve her seceneği sectikten sonra tamama basın ve yeni şarkıya gecin aynı şarkıda ayarı anlayamazsınız deneyerek bilgisayarınızın ses çıkış ayarını yapın ve mükemmel sese kavuşun olay bu kadar sadece... Bu yüzden laptopumu satıp başka laptop bile almayı düşünmüştüm 2 adet asus laptopta ve masaüstü bilgdada gigabyte anakartlı i5 işlemcili codek kurduktan sonra ses cam gibiydi ama codek kurmadan hepsinde kötü ses aldım. Son aldığım acerda sorun cıkmıştı ama sorunun sadece codeği kurduktan sonraki çıkış ayarlarından oldugunu buldum ama cidden cok zamanımı aldı bunu bulabilmek ayrıcana K-Lite codec paketini kullanmadan 4 bilgisayarda da kötü ses aldığımdan codek kullanmadan güzel ses çıkmasının imkansız olduğunu gördüm...Bu ayarlar win7 içindir diğer işletim sitemlerini bilmiyorum...

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "akademik6" (10.11.2010, 15:20)