Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın
  • Konuyu başlatan "TurkEce"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 26.12.2010, 00:14

Bellek problemi...

Yine ben :D napayım sadece bu sitedeyim ve sizlere güveniyorum :thumbsup: google amcada bulsamda güvenmiyorum :1gözkirp:
Bilgisayarıma format attırmadan önce kingston 4 gb bir bellek alıp bazı önemli dosya ve programlarımı ona yüklemiştim.
Yüklemeden önce bir iki denemiştim arıza yoktu.Ancak şimdi belleği taktığım zaman ışığı devamlı yanıp sönüyor.
İçindeki dosyaları tefferruatıyla birlikte görüyorum,bilgisayarıma yükle dediğimde bazen F; dosyası bulunamadı gibi bir mesaj veriyor.
Dosyaları bilgisayarıma aktarsada içleri boş aktarıyor ve F: dosyasında bulunamadı diyor.
Diğer belleklerimde ışık sabit yanıyor ama bunda sürekli yanıp sönüyor ve dosyalarımı alamıyorum.
Bellek düzen değiştir desem içindekiler silinir sanıyorum,nasıl dosyalarımı kurtarırım?
Bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirseniz sevinirim :huh:
Teşekkürler...

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "ZeN" (15.01.2011, 17:57)

2

Sunday, 26.12.2010, 01:05

büyük olasılıkla flash belleğinizde virüs vardır
flash belleğinizi virüs taramasından geçirin düzelir

yanlız bildiğimiz virüs tarayıcılar flash bellekteki virüsleri görmez
Autorun inf virus olabilir

herhngi bir dosya açıp gizli klasörleri göster seçeneğini işaretleyin

muhtemelen Autorun gibi dosyalar görceksiniz bu bir virüstür

ve dosyaları görseniz dahi açtırmaz açsada boş klasör olarak açtırır

Flash belleklere bulaşan bir virüs nedeniyle genellikle flah bellekteki dosyalar görünmüyor. Görünse bile dosya özelliklerinde gizli seçeneği pasif urumda oluyor. Bu dosyaları eski kullanılır haline getirmek için bu programı kullanabilirsiniz.

şayet virüs yoksa

Flash Bellek Dosya Onar programını kullanabilirsiniz

Programın etkili olabilmesi için flash bellek içerisinde çalıştırılması gerekmektedir.

FREEWARE/Ücretsiz

610 KB lık bir dosyadır

dipnot:

flash bellekleriniz devamlı PC nizin sağ alt köşesinde bulunan güvenli kaldır seçeneğinden çıkartınız direk çıkartmayınız

dosya bozulmaları genelde bu direk çıkartmalardan kaynaklanır

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 26.12.2010, 01:18

Programları deneyeceğim inşallah kurtarırım bulamayacağım bazı dosyalarım var içinde :(
İşte püf noktası HER ZAMAN DİREK ÇIKARIRIM :whistling:
Teşekkürler...

4

Sunday, 26.12.2010, 01:28

İşte püf noktası HER ZAMAN DİREK ÇIKARIRIM

direk çıkartmak sağlıklı biryöntem değildir

yukarıda verdiğim programla olmazsa içlerinde eniyilerinden olan

BURDA MEVCUT

yanlız bu likteki verdiğim programı indirmeden önce yazıları mutlaka okumalısınız

lisanssız işletim sistemlerine kurulmaz (boşuna indirmiş olursunuz)

ayrıca flash bellekler ilk alındığında dosya sistemi FAT32 olarak formatlıdır

fat 32 dosya sistemi eski windows sürümlerinde sorunsuz çalıştığı için sorun oluşmuyordu

yanlız günümüzde kullanılan işletim sistemleri artık tümüyle NTFS sistemine göre formatlı olduğu için flash belleğinizi ilk aldığınız gün itibariyle dosya sistemini FAT32 den NTFS olarak formatlamanız ilerde dosya okumamagibi sorunlarla karşılaşmamanızı sağlıycaktır

edit/ ilave
fakat FAT32 sistemden NTFS sistemine geçtiğinizde Flash diskinizi asla direk çıkarma yapmıycaksınız flash a yazık edersiniz

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Beratcan" (26.12.2010, 01:50)

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 26.12.2010, 01:51

Programı indirdim.Belleği taktım dosya aça girdim programı içine kopyala dediğimde" kopyalanamıyor parametre hatalı diyor "
Bir diğer mesajda şu ; "Belirtilen dosyalar bulunamıyor.Doğru yol ve dosya adı belritilmesini sağlayın" :(

6

Sunday, 26.12.2010, 01:56

rarlı dosyayı direk flash belleğinizin içine atıp ordan çıkartın

eğer aynı hatayı veriyorsa virüs var demektir

ya biçimlendirme yapcaksınız (dosyalarınız komple gider)

yada virüs taratması yaptırcaksınız

kullandığınız işletim sistemi lisanslı ise microsoft'un programını indirip temizleyebilirsiniz
flash disklerdeki tüm virüsleri temizler

veya şuanda kullandığınız virüs programı ile Flash belleğinizi taratın mutlaka mutlaka virüs bulcaktır

bulduğu virüs ismini buraya yazarsanız daha sağlıklı yardımcı olabilirim

ya Autorun virüsü vardır
yada flash belleklerden bulaşan tehlikeli ve devamlı kendini çoğaltan dosya sistemlerine zarar veren W32.Sality virüsü vardırki bu çok tehlikeli bir virüstür
birgün içinde işletim sisteminin 4/1 ne bulaşır eğer tarattığınızda bu virüs varsa en kısa zamanda temizlemekten başka çare yoktur
yoksa ikigün içinde format atmak zorunda kalırsınız okadar hızlı dosyalara entegre olan bir virüstür (inş o değildir) :D

flash bellekten bu virüs benim pc ye bulaştığında W32.Sality Virüsünden çektiğimi bi ben biliyom bide ALLAH :D

W32.Sality virüsüne formatta kar etmiyo ya LOW LEVEL format atmanız yada FDİSK atamanız gerekiyor kurtulmak için

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Beratcan" (26.12.2010, 02:10)

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Sunday, 26.12.2010, 02:13

Rarlı hailyle taşı kopyele dedim bellekteki dosyaların içine tam aktarma başladı parametre hatalı dedi :(
Bilgisayarcı wın7 yi kaldırdı wınxp kurdu lisanslımı değilmi bilmiyorumki benim vistam lisanslıydı onunda cd sini kaybetmiş bulamıyoruz. Bu kadar terslik üst üste olur oynatmaya az kaldı..Evdeki tüm bilgisayarlarda koruma programlarıyla tarama yaptıracağım.Aldığım mesajları yarın buraya yazarım.İlginize çok teşekkürler..İnşallah kurtarırız dosyaları ;( fcp lerim, cepten aktardığım aile resimlerim, müziklerim programlar bir sürü bulamayacağım şey vardı içinde :S
EYVAH DEMEYİN ÜÇÜNCÜ FORMAT OLUIR...HEMEN BAKAYIM BEN AMA DİĞER BİLGİSAYARLARA TAKIP ONLARADA BULAŞTIRMAYAYIM O ZAMAN HEMEN BAKIYORUM ELİM AYAĞIM TİTREDİ HALLEDEBİLİRİM İNŞALLAH :wacko:
BELLEK TAKILI AÇIK TÜM BİLGİSAYARI KORUMA PROGRAMIYLA TARATIYORUM...

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "TurkEce" (26.12.2010, 02:21)

8

Sunday, 26.12.2010, 02:31

Bilgisayarcı wın7 yi kaldırdı wınxp kurdu lisanslımı değilmi bilmiyorum

hiçbir bilgisayar tamircisi format attığında lisanslı program kurmaz (atıyorum 40 tl ye format attı diyelim) lisanslı bir işletim sistemini fiatı aşağı yukarı 149 dolar felandır 40 tl ye 149 dolarlık formatı kim atar :D

eğer win 7 yi kaldırmış ise ve sizde win 7 nin disk kopyasını almadıysanız lisansı unutun bence

çünkü artık pc alındığında önceden kurulum cd sini birlikte verirlerdi artık verilmiyor
ama otomatik kurtarma programı hdd de saklı kalıyor hata oluştuğunda direk yedekten yükleyebilesiniz diye

yani erecovery seçeneği sunuyor. bu cd değildir Hardisk içine atılmış bir nevi Fabrika ayarlarına döndürme driverleridir

pc yi ilk aldığınızda iki adet DVD ye erecovery yaparak yedek almış olsaydınız hangi işletim sistemi yüklenirse yüklensin ilk aldığınız işletim sisteminize geri dönmek kolay olcaktır.

format atıp xp yüklediyseniz ve WİN 7 ninde yedeğini almadıysanız geçmiş olsun

eskiye geri dönmek veya lisanlı haline geri dönmek için ya aynı işletim sistemine sahip bir laptop tan erecovery cd si oluşturcaksınız
yada servisinden erecovery cd sini ricada bulunup istiycksiniz

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Sunday, 26.12.2010, 02:45

Benim laptopumla vista prg.verilmişti.O nun cd sini bulamıyoruz...(Bende lisanslı olacağını düşünmediğim için denemedim bile ;) )
BERATCAN bey buyrun size bir ilginç gelişme daha :D Bilgisayarcının kurduğu koruma programı (ESET) tüm bilgisayarı (bellekte açık) F dosyasıda dahil taradı hiçbirşey yok.Sadece 4 nesne başka programlarca kullanıldığı için açılamadı mesajını verdi :D Napacağız şimdi ?
Ben kolumdaki aparatı falan çıkardım biraz sonra balkondan istanbula seslenirim herhalde :whistling:
Unuttuğum bir aksilik daha var bilgisayarcım microsoftun en kalitelisinden aldığım mouseyide bana vermemiştiniz diyor :D
Sadece klavyedeki harf rakkam bölümünü değiştirdik Allah'ın izniyle :thumbsup:

10

Sunday, 26.12.2010, 03:23

virüs programınızın güncellenmiş olması mutlaka gerekir
bir virüs programı her virüsü illaki bulcak diye bir kural zaten yok

artı flash belleklerdeki virüsleri çoğu benim diyen virüs tarayıcılar bulamamakta
herhangi birşeyin çıkaması virüs yok anlamında değildir

flash bellekteki dosyalarınızın açılmaması eğer USP port veya işletim sistemi değişimlerinde yüklenen driverlerde hata yoksa %50 virüs bulaşmış anlamındadır

hatalı yüklenen driverlerinden kaynaklanan sorunda olabilir benİm virüs var demedeki sebep tüm alternatifleri göz önünde bulundurun anlamındaydı

eğer taratmalardan sonra virüs yok gösteriyorsa başka pc ye takıp deneyin o pc de açarsa ozaman USB portarını<zda sorun olabilir

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

11

Sunday, 26.12.2010, 03:29

Yok masa üstündede denedim açmıyor ondada aynı şey...
Koruma programını yeni yüklemiş benimkinin bir yılı dolmuştu yani ücretli almıştım süresi bitmişti.Bu programıda ilkkez duyuyorum.
Sizide yordum çok teşekkür ederim.Ben Pazartesi laptopu belleği alıp doğru teknosa yada elektrowrld a gidip ordaki gençlere göstereyim yenide programlar alayım...Bir dahada onun bunu demesi övmesiyle asla bilgisayarımı kimseye teslim etmeyeceğim :(
Tekrar teşekkürler,son durumu size bildiririm.
Ellerinize sağlık,iyi geceler...

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

12

Sunday, 26.12.2010, 20:23

Beratcan bey bugün bir çok program indirerek (bellekle ilgili)denemeler yaptım olmadı. Şimdi Electroworld mağazasından geldim.
Belleği götürdüm durumu anlattım.Uzman arkadaş verin ben bir bakayım dedi.İki uzman birlikte baktılar bir görüntülüyor bir boş diyor.Virüs yok bellek bozulmuş.Yapılabilecek şey bellek takılacak görüntülediği anda çok çabuk davranılarak tektek kopyalama yapılmaya çalışılacak belki bu şekilde bir iki şeyinizi kurtara bilirsiniz dediler.Maalesefki içindeki program setupları falan zor iş ancak resim gibi şeyleri belki kurtarabilirsiniz dediler.Bende gittim Expansion 500gb lik belleği aldım :1gözkirp:
İlginize yardımlarınıza çok teşekkürlerimle,saygılar...

13

Monday, 27.12.2010, 16:52

flash belleklerinizi veya USB harddisklerinizi pc den güvenli kaldır seçeneği ile çıkartmadığınız sürece
aynı sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz yüksektir