Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: AllaTurkaa. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

EZGIM44

Schüler

• »EZGIM44« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 24. Juni 2009

• Nachricht senden

1

Donnerstag, 13. Januar 2011, 12:33

Ziyaretci Sayisini göstermiyor

Merhab Arkadaslar Radyoda yayini aliyorum yalniz Ziyaretci sayisi calismiyor yardimci olursaniz Sevinirim (User online: #c | Total: #t) text´de dogru veriyorum

Seninki1314

Fortgeschrittener

• »Seninki1314« ist männlich

Registrierungsdatum: 5. April 2010

• Nachricht senden

2

Donnerstag, 13. Januar 2011, 13:00

kodlarda bir hata yok $imdi yayin alip bende denedim ve calisiyor
belki renk tonunu ayarlaman gerekir arka plan ile ayni renkte ayarli ise ziyaretci sayisi vs görünmez..

ZeN

Erleuchteter

• »ZeN« ist weiblich

Registrierungsdatum: 31. Januar 2008

• Nachricht senden

3

Donnerstag, 13. Januar 2011, 13:34

EZGIM44
Seninki1314 gerekeni yazmis
kodlari girdiginde renk ve boyut ayalarinida yapman gerekir,
yazdigin yaziya sag tikla ve acilan menude Text >> Set Color ile renk ve Set Size ile boyutu ayarlayabilirsin.

EZGIM44

Schüler

• Nachricht senden

4

Donnerstag, 13. Januar 2011, 14:17

Öncelikle ilginizden dolayi Tesekkürler Arkadaslar ama sorun o degil onlarin hepsini ben biliyorum sanirim Sorumu erken ve Eksik yazdim portumu actim Yayin aliyorum ama ziyaretci sayisi degismiyor ve Talk Over olmasina rahmen arkadas yayini alamiyor bende kapatipda tekrar Radyoya girmek isteyince giremiyorum Bu sorun tek Com sitelerinde aliyor acaba ip sabitlamadim ondanmi ve birde firewall en gel oluyor yazisi sürekli cikiyor bunun haricinde Mc-Afee üzerine yazi sürekli cikiyor pc yi acip kapatinca format attim Mc Afee sildim antivirus programi tekrar yükledim ama yinede Mc Afee uyarisi cikiyor bundada sorun olabilirmi ??? Sorunun ne oldugunu bilsem daha rahat cözülecek ve bu com sitesinde bir süredir sorun yasiyorum arkadas yapiyor ama maelsef tekrar basa geliyor :(

ZeN

Erleuchteter

• »ZeN« ist weiblich

• Nachricht senden

5

Donnerstag, 13. Januar 2011, 14:23

oncelikle rica ederiz
fakat cok karisik sekilde yazmissiniz, yazi sorunu duzeldimi soylemeden diger sorunlari yazmissiniz, onun ne oldugunuda bilirsek iyi olur.

sirasi ile ilk olarak Talk Over anons yapmak icindir, Take Over yayin devrinde kullanilir
sorununuz port kapali olmasi olabilir

port actiginizi yazmissiniz, acmak icin neler yaptiniz, hangi modemi kullaniyorsunuz, port acmadan once IP sabitlemelisiniz.
ayrica windows guvenlik duvarindan flatcast icin izin vermelisiniz

forumda gerekli butun bilgiler var, aramayi kullanarak ulasabilirsiniz,
eger bulamazsaniz yardimci oluruz
kullandiginiz isletim sistemi nedir XP, Vista, Windows 7 ? bunlari bilirsek gerekli linkleri verebilirim

Seninki1314

Fortgeschrittener

• Nachricht senden

6

Donnerstag, 13. Januar 2011, 14:28

com sitesi diye ayirt etmek dogru olmaz sonucda .com domainleri farkli serverlere bagli olabilir..

ip'niz sabit degil ise her ip yenilemesinde portunuz yeniden kapanir ve router'de port ayarlarina girip yeni ip'yi girmeniz gerekir

yayini devretdiginiz arkada$in portu kapali ise ondan, sizden yayini devralirken sorun ya$ayabilir/siz yayini devretdikten sonra yayina girmekte sorun yasayabilirsiniz

firewall engel oluyor ise ilk olarak windows'da firewall kurali ekleyin forum'da anlatimi mevcut aramayi kullanarak konuyu basitlikle bulabilirsiniz

antivirus programiniz veya herhangi bir ba$ka firewall programi yüklü ise onada flatcast icin kural eklemeyi unutmayin

EZGIM44

Schüler

• Nachricht senden

7

Donnerstag, 13. Januar 2011, 14:44

Pardon Take Over yazacaktim yayini devredemiyorum arkadaslar isaretledigim halde yayini alamiyorlar, com olan tüm radoylara giremiyorum.Windows guvenlik duvarindan flatcast icin izin verdim onu haletmisim ama dedigim gibi Arkadas Portumu acti ama ip sabitlemeye gerek yok dedi simdi Portum acik ama ip sabitli degil bu konudada cok bir bilgim yok

Windows 7 ve kulandigim Modem Speedport W 722 V

[edit] baska site reklamli resimler eklemeyin lutfen..

Dieser Beitrag wurde bereits 3 mal editiert, zuletzt von »ZeN« (13. Januar 2011, 15:19)

ZeN

Erleuchteter

• »ZeN« ist weiblich

• Nachricht senden

8

Donnerstag, 13. Januar 2011, 14:57

portu acan arkadasiniz gerek yok diyor fakat gerekli IP sabitlemek
radyoya dinleyici olarak girdiginizde kontrol edin, portunuzun acik olup olmadigini burdan anlayabilirsiniz

ayrica yayin almak icin flatcast.com adresi yerine flatcast.info adresinden girip deneyin.
speedport modemler biraz sorunlu yanlis port gostergesine sahip
yani acik gorunsebile kapali olabilir

sorunu gidermek icin ilk olarak IP adresinizi sabitleyin bu onemli
daha sonra windows guvenlik duvarindan port acin (flatcast icin kural ekleyin)
ve son olarakda modemden portu yeniden acin

bazen sadece sizin portunuzun acik olmasida yetmeyebiliyor, diger yayinci arkadasinda portu kapaliysa ve internet baglantisi dusuk ise sizin portunu acik oldugu halde yayina girmekde zorluk cekebilirsiniz

port acma islemini yeniden yapin lutfen..

bu linkte port konusunu daha iyi anlayabilirsiniz, lutfen okuyun..
Flatcast P2P hatalari ve aciklamalari.

Seninki1314

Fortgeschrittener

• Nachricht senden

9

Donnerstag, 13. Januar 2011, 15:16

Portunuz acik ise ve hic bir Firewall engeli yok ise Sorunun sizden kaynaklandigindan eminmisiniz?
kar$i tarafin portu kapali oldugu olabilirmi?

.com domainleri öncede yazdigim gibi hepsi ayni sunucuya bagli degil sirf .com domainli radyolara giremediginizi dü$ünemiyorum bile
belirli birtek radyo ise adresini özelden bana atarsaniz bi bakarim..

ayrica burda Windows 7 icin Firewall kurali eklemek Videolu anlatim olarak ekli..
(resimlere gerek yoktu)
Windows 7 Güvenlik Duvarı (Firewall) Port Açmak

ama sirf bu i$lemi yaparak port acmi$ olmuyorsunuz Router üzeride Port acmaniz gerekir

Dieser Beitrag wurde bereits 2 mal editiert, zuletzt von »Seninki1314« (13. Januar 2011, 15:26)

EZGIM44

Schüler

• Nachricht senden

10

Donnerstag, 13. Januar 2011, 15:35

Ben daha öncede bu pc de ve bu programda yayin yaptim sorunum yoktu kisa bir süre önce bu sorun basladi malesef cok kisi bakti Format atti modemi reset attik olmadi :(

Yayin yapmami artik bosverdim com sitesinde Radyoyada giremiyorum donma yapiyor veyada

Flatcast nutzt das Protokoll UDP Port 40123. Dieses kann auf Ihrem PC nicht empfangen werden. Die häufigsten Ursachen sind:

• Sie sind über einen Router/Firewall mit dem Internet verbunden, der UDP blockiert.
  • Sie haben eine "Personal Firewall" installiert, wie z.B. ZoneAlarm, XP Firewall etc. Schalten Sie in dieser Firewall UDP Port 40123 frei.
  • Sie sind über einen Proxy-Server mit dem Internet verbunden und haben kein Gateway eingestellt.

bu hata veriyor

sirf bir com sitesi degil flatcastde denemek icin birkac com sitesine girdim olmadi

Mapping Info´da My Pc Yesil gösteriyor yani port acik gözüküyor

Arkadaslar ilginizden dolayi sizlere Tesekkürler insallah bu sorunuda biran önce cözeriz

birde ip sabitlemeyi, tekrar port acip flatcastde izin vermeyi denemeliyim yanliz ip sabitleme burda biryerde görmüstüm bulamadim linkini yazarsaniz sevinirim

Not:Router üzeride Port actim yanliz onu nasil kopyeleyip gönderecegimi bilemiyorum

ZeN

Erleuchteter

• »ZeN« ist weiblich

• Nachricht senden

11

Donnerstag, 13. Januar 2011, 20:09

Windows 7 IP Sabitleme

ilk once IP sabitleyin, sonra guvenlik duvarinda port acin, son olarakda modemde port acin

buraya eklemek istediginiz birsey oldugunda ise ekran kopyasi ekleyebilirsiniz

klavyenizin print screen ( prtscrn )tusuna baip o anki ekranin resmini alabilirsiniz
daha sonra windows painte yapistirip kayit edebilirsiniz..

12

Donnerstag, 13. Januar 2011, 23:15

arkadaşlar yapılması gerekeni söylemişler
bende bir ilave yapiyim

bildiğim kadariyle McAFee virüs programı kaldırsanız bile firewall yazılımı pc nizde hala aktif olarak kalıyor onun için ordanda izin vermek gerekiyor
bi ara kullanmıştım flatcast Portlarını engellemesini geçtik
çoğu sitelere bile girişi engelliyen (çok güçlü) bir Firewall yazılımıdır

McAfee Viür Programından Flatcast UDP 40123 Portuna izin vermek

EZGIM44

Schüler

• Nachricht senden

13

Freitag, 14. Januar 2011, 17:45

Arkadaslar ilginizden ve yardimlarinizdan dolayi sizlere Tesekkürler hepsini denedim ip sabitleme, port actim vs malesef olmadi ve daha sonra baska bilgisayari baglayip denedik, ayni islemleri yaptik ve sorun yok daha önceki laptopla giremedigim sitelere girebiliyorum yani modemla alakasi yok Beratcan arkas sizin yazdiginizdan bende Süpe ediyorum birde onu denemeliyim insallah yapabilirimde ve sizlerle paylasimirim baska bir arkadasda sonucda faydalinir :)

EZGIM44

Schüler

• Nachricht senden

14

Dienstag, 18. Januar 2011, 12:36

Arkadaslar üste anlatiginiz gibi Ip sabitledim Portu actim ve normal sekilde gerektigi gibi sorunsuz yayin yapabiliyorum arkadas ayarlarada bakti ama birsey dikkatimi cekti ikinci bir pc mi arada bir kulandimi portum kapaniyor ve siteyede giremiyorum acaba sorunum ikinci pc denmi kaynaklaniyor bir bilgisi olan varmi süreklide ip sabitlemeyi ve portuda tekrar tekrar acmakda istemiyorum ikinci bir pc de portu farklimi acmaliyim ne yapmam gerekiyor bu konuda bir bilgisi olan yardimci olursa sevinirim

ZeN

Erleuchteter

• »ZeN« ist weiblich

• Nachricht senden

15

Dienstag, 18. Januar 2011, 15:34

EZGIM44, ayni baglantidan sadece bir bilgisayarda port acabilirsin
birinde acik olur digerinde kapali, o yuzden kapali olani acmaya calisirsan digerinde sorun yasarsin
en iyisi ayarlarini hic degistirme..