Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Aklimda

Stajyer

• Konuyu başlatan "Aklimda"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 26.07.2007, 03:39

Temalar (niye fcp olmali ? )

Buyrun iki Resim, bakin siz söyleyin nasil olucakmis bu is, hani bana laf okusturuyorsunuz ya (maxma arkadas) "sen nasil radyocusun bilmiyorsun" diye, madem siz biliyorsunuz buyrun yapin bakalim.

Bende biliyorum fcp verdigim zaman arkadaslar icin kolay olucak fakat o sizin dediginiz olay sadece Tema olursa yani yazisiz isimsiz felan, fakat dikkatinizi cekerim benim desenlerimde her tarafta YERLER yapilmiski Temayi alan kisi kendisi RADYO ve DJ ismini istedigi gibi hazirlayip Temanin üstüne ekliyebilsin diye yada kendi Radyo Emblemini eklemek isticektir.

Fakat söyle olabilir, ozaman yazicaksiniz buraya eklenen Temalar lütfen isi bilmiyen acemiler icin olsun diye, hah ozaman aklim yatar dedigine, ozaman basit bir Tema yapar eklerim buraya, yani alan kisi ekler kendi flatradyosuna calar gider, ne isme bakar ne baska seye, önemli olan heeee bir Radyom var caliyor der gider fakat amac bu degilki.

Ozaman böyle olur, yazarsiniz bir yere "Temayi aldiginiz kisiye basvurun sorun cikarsa diye" ozaman sizin kendi Modlariniz bu sorun altindan cikmis olur, yani bunu ben bile kendi sitemde uyguluyorum, diyorum sorun varsa bana haber edin ben yaparim yardimci olurum diye, sizde yapin ozaman.

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 26.07.2007, 09:06

Slm Aklimda önce aramiza hosgeldin,

paylasima sundugun Flatcast ekranlari gercekten cok güzel,
fakat kullanimi acemiler icin bir hayli zor.

AllaTurkaa dan tema alanlar cogunlukla yeni basliyanlar oluyor,
bunlarin sorunlari ise

[list]1. resimler bilgisayar üzeri yüklendiginden dinliyicilerde cok gec aciliyor
2. bir grafik programiyla calismayi pek iyi bilmiyorlar (resmi editlemek)
3. hazir olan arkaplan resmini --> Preset yapmakda zorlaniyorlar
- ( (resmin üzerine tus, chat penceresi, saat, dinleyici sayisi..vs. vs. eklemek)[/list]
.fcp belgesi olarak ekledigimizde bu sorunlardan kurtulmus oluyorlar.
Paylasim olarak sundugumuz temalari bizde ona göre hazirliyoruz.

Paylasima uygun bir arkaplan resmi.

bunu bizden .fcp olarak alanlar, ortada görmüs oldugun bos alana sade expertmode üzeri insert picture yada insert text ile özellestirebilirler.
yani hazir logolari varsa radyo üzeri eklenti olarak eklerler.
yada yine radyo üzeri cok basit bir yazi yazabilirler.

matrix

Stajyer

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 26.07.2007, 09:24

degismek isteyen o bölümleri resimlede kapatabilir

sen fcpleri bu sekilde bos ekle sadece design yazisi kalsin

Aklimda

Stajyer

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 26.07.2007, 12:41

Alıntı sahibi ""AllaTurkaa""

Slm Aklimda önce aramiza hosgeldin,

paylasima sundugun Flatcast ekranlari gercekten cok güzel,
fakat kullanimi acemiler icin bir hayli zor.

AllaTurkaa dan tema alanlar cogunlukla yeni basliyanlar oluyor,
bunlarin sorunlari ise

[list]1. resimler bilgisayar üzeri yüklendiginden dinliyicilerde cok gec aciliyor
2. bir grafik programiyla calismayi pek iyi bilmiyorlar (resmi editlemek)
3. hazir olan arkaplan resmini --> Preset yapmakda zorlaniyorlar
- ( (resmin üzerine tus, chat penceresi, saat, dinleyici sayisi..vs. vs. eklemek)[/list]
.fcp belgesi olarak ekledigimizde bu sorunlardan kurtulmus oluyorlar.
Paylasim olarak sundugumuz temalari bizde ona göre hazirliyoruz.

Paylasima uygun bir arkaplan resmi.

bunu bizden .fcp olarak alanlar, ortada görmüs oldugun bos alana sade expertmode üzeri insert picture yada insert text ile özellestirebilirler.
yani hazir logolari varsa radyo üzeri eklenti olarak eklerler.
yada yine radyo üzeri cok basit bir yazi yazabilirler.

Merhaba AllaTurka Arkadasim,

hah bak simdi oldu iste, yani yapilicak Temalarin acemi Arkadaslar icin oldugu söylense ozaman bu tartisma hic cikmazdi ve bende ona göre elimde var olan Temalari yüklerdim, cünkü elimde Temalar degisik normal Temalardan, ama neyse bu kadar basit sorunun cözülmesi, eline diline saglik arkadasim.

Aklimda

Stajyer

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 26.07.2007, 12:46

Alıntı sahibi ""matrix""

degismek isteyen o bölümleri resimlede kapatabilir

sen fcpleri bu sekilde bos ekle sadece design yazisi kalsin

Matrix Arkadasim yapma Allahini seversen yapma ya, dünden beri bu sacma konuyu tartisiyoruz burda, ya daha normal dört dörtlük bitmis fcp yi dogru dürüst ekliyemiyen insan kalksinda isi bilen icinde sorun olan deseni acemi olan nasil düzeltsin grafikleri nasil eklesin, kurban olim yapmayin ya, bir yandan zor olur bir yandan da sorun degil yaparlar diyorsunuz tamam arkadasim konuyu kapatalim, silin rica bu konuyuda listeden, siz her seyi iyi bilin ben cahil daha bugün radyoya basliyan insan olim ama böyle devam ettiginiz sürece kendimi resmen salak yerine koyulmus hissediyorum, ayip yani.

matrix

Stajyer

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 26.07.2007, 13:38

ya hayir sen yanlis anladin beni estafurullah sorun şu sen yukarda demişşinki okla isaretlenen yerleri silemezler demişşin bende diyorumki sen oraları boş bırak sadece design yazısı kalsın

ona bakarsan aramızda edit etmesini bilmeyenlerde var yani sen resim olarak bile versen orayi degistiremeyenler var benim demek istedigim buydu

isaretli olan yerler bos kalirsa daha kolay olur text yada picture kendileri eklerler

bu tartisma degil sadece fikrimi söledim tabiki fcp biraz urastrirabilir yinede sen bilirsin

basarilar

Aklimda

Stajyer

• Özel mesaj gönder

7

Thursday, 26.07.2007, 13:57

Alıntı sahibi ""matrix""

ya hayir sen yanlis anladin beni estafurullah sorun şu sen yukarda demişşinki okla isaretlenen yerleri silemezler demişşin bende diyorumki sen oraları boş bırak sadece design yazısı kalsın

ona bakarsan aramızda edit etmesini bilmeyenlerde var yani sen resim olarak bile versen orayi degistiremeyenler var benim demek istedigim buydu

isaretli olan yerler bos kalirsa daha kolay olur text yada picture kendileri eklerler

bu tartisma degil sadece fikrimi söledim tabiki fcp biraz urastrirabilir yinede sen bilirsin

basarilar

sende haklisin, tamam abim sorun degil ugrasirim egerki arkadaslara yardimim olucaksa 2 dakika memmuniyetle ugrasirim, tesekkür aciklaman icin.

brindar

Acemi

• Özel mesaj gönder

8

Thursday, 26.07.2007, 15:38

..

maxma

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 26.07.2007, 17:20

ben diyorum ki.. defalarca yazdim..
burdaki gelen dj arkadaslarimizin bir cogu.. fcp li temalari bir kac denemeden sonra tollsa koyuyorken nasil daha url alinmamis bir resmi urlsini alip fcp yapicak kendine göre düzenlik
flatcast icinde düzenlemesi kolay temalarin..
o yuzden fcp li temalari. koymalarini rica ediyoruz sanada bunu anlatmaya calisiyorum ama bir türlü anlamadin..
neyse sonunda diger arkadaslar anlatmislar sana..

yanliz bu konu sacma bir konu deildi. sacma olarak görmüssünde buraya gelen arkadaslarin cogu temalar icin geliyo.. flatcast icin önemli olan bir konu.. temalar.
Ayrica sana göre sacmadir ama bana.. göre sacma deildir cunku ben burda bir görevliyim ve bu gibi konulari takipte etmek zorundayim..

Aklimda

Stajyer

• Özel mesaj gönder

10

Thursday, 26.07.2007, 18:10

o yuzden fcp li temalari. koymalarini rica ediyoruz sanada bunu anlatmaya calisiyorum ama bir türlü anlamadin..
neyse sonunda diger arkadaslar anlatmislar sana..

iste arkadasim sende konuyu anlamadinki bana dogru dürüst anlatabilesin, arti karsindaki insani dogru dürüst dinlemiyorsun ve anlamaya calismiyorsun bile, buyur ALLATURKA Bey ile bir tek Yazismada konuyu aydinlatabildik ve kapandi olay.

genede tesekkür sabrin ve aciklamalarin icin

maxma

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

11

Thursday, 26.07.2007, 23:19

semali anliycagini bilsem resimli anlatirdim..
ama adminimiz seni aydinlatmis ne güzel..
muhim olan senin anlamandi.
anlayabildinse ne mutlu.. bu sorun halloldu

Aklimda

Stajyer

• Özel mesaj gönder

12

Friday, 27.07.2007, 00:49

evet sükür yaradana ki BEN ANLIYABILDIM :-)

dj*zeynep

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

13

Wednesday, 11.06.2008, 00:38

paylaşım için tşkrler yüreginize saglık