Giriş yapmadınız.

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın
  • Konuyu başlatan "TurkEce"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 24.01.2011, 08:52

EĞER...Rudyard KIPLING

Eğer herkes kendini kaybedip seni suçladığı zaman sen soğukkanlılığını koruyabilirsen;

Eğer herkes senden kuşkulandığında sen kendine güvenip tüm şüpheleri hoşgörüyle karşılayabilirsen;

Eğer sabırla bekleyebilir ve beklemekten yorulmazsan; ya da iftiraya uğradığında yalana yalanla karşılık vermezsen ve kin tutana kin duymazsan;

Eğer düşlere kapılmadan düş kurabilir; düşünebildiğin halde düşüncelerin kölesi olmazsan ve aynı zamanda ne çok uysal olup ne de çok akıllıca bir tavırla konuşmazsan;

Eğer ne kazandım diye sevinir ne ne yıkıldım diye yerinir ikisini de karşılayıp yüzleşebilirsen; ömür verdiğin şeylerin yıkılışını seyredebilir ve yılmadan onu yine kurmaya çalışırsan;

Eğer iş işten geçtikten sonra da yüreğini ve bedenini bütün direncinle seferber edebilip herkesin vazgeçtiği noktada sen amacına yönelebilirsen;

Eğer herkesle birlikte olur da erdemli kalabilirsen ya da krallarla dolaştığın halde gururlanıp benliğini ve dostlarını unutmazsan;

Eğer ne sevgili dostların ne de düşmanların seni incitmezse ve kimseyi hem küçümsemez hem de kimseye bağıklı olmamayı başarabilirsen;

Eğer her gününün her saatini her dakikanın her saniyesini iç rahatlığıyla yaşayabilirsen bütün dünya senin olur yavrum...

Ve o zaman artık adam olduğunu düşünebilirsİn..!

Rudyard KIPLING (1865-1937)

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "TürkEce/GnL" (5.04.2014, 16:16)

melye

Yönetici

• "melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 24.01.2011, 09:09

Eğer herkes kendini kaybedip seni suçladığı zaman sen soğukkanlılığını koruyabilirsen;

Eğer herkes senden kuşkulandığında sen kendine güvenip tüm şüpheleri hoşgörüyle karşılayabilirsen;

Eğer sabırla bekleyebilir ve beklemekten yorulmazsan; ya da iftiraya uğradığında yalana yalanla karşılık vermezsen ve kin tutana kin duymazsan;

bunları yapabildiimi düşünüom...ne mutlu bana :P

tşk ler paylaşım içün...güzeldi...

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın
  • Konuyu başlatan "TurkEce"

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 24.01.2011, 09:14

Ben bir kaç yerde yeniliyorum bazen :1gözkirp:

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TürkEce/GnL" bir kadın
  • Konuyu başlatan "TürkEce/GnL"

• Özel mesaj gönder

4

Saturday, 5.04.2014, 16:13

"Eğer her gününün her saatini her dakikanın her saniyesini iç rahatlığıyla yaşayabilirsen bütün dünya senin olur" Şükür vicdanım çok rahat ^^