Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın
  • Konuyu başlatan "TurkEce"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 24.01.2011, 08:52

EĞER...Rudyard KIPLING

Eğer herkes kendini kaybedip seni suçladığı zaman sen soğukkanlılığını koruyabilirsen;

Eğer herkes senden kuşkulandığında sen kendine güvenip tüm şüpheleri hoşgörüyle karşılayabilirsen;

Eğer sabırla bekleyebilir ve beklemekten yorulmazsan; ya da iftiraya uğradığında yalana yalanla karşılık vermezsen ve kin tutana kin duymazsan;

Eğer düşlere kapılmadan düş kurabilir; düşünebildiğin halde düşüncelerin kölesi olmazsan ve aynı zamanda ne çok uysal olup ne de çok akıllıca bir tavırla konuşmazsan;

Eğer ne kazandım diye sevinir ne ne yıkıldım diye yerinir ikisini de karşılayıp yüzleşebilirsen; ömür verdiğin şeylerin yıkılışını seyredebilir ve yılmadan onu yine kurmaya çalışırsan;

Eğer iş işten geçtikten sonra da yüreğini ve bedenini bütün direncinle seferber edebilip herkesin vazgeçtiği noktada sen amacına yönelebilirsen;

Eğer herkesle birlikte olur da erdemli kalabilirsen ya da krallarla dolaştığın halde gururlanıp benliğini ve dostlarını unutmazsan;

Eğer ne sevgili dostların ne de düşmanların seni incitmezse ve kimseyi hem küçümsemez hem de kimseye bağıklı olmamayı başarabilirsen;

Eğer her gününün her saatini her dakikanın her saniyesini iç rahatlığıyla yaşayabilirsen bütün dünya senin olur yavrum...

Ve o zaman artık adam olduğunu düşünebilirsİn..!

Rudyard KIPLING (1865-1937)

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "TürkEce/GnL" (5.04.2014, 16:16)

melye

Yönetici

• "melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 24.01.2011, 09:09

Eğer herkes kendini kaybedip seni suçladığı zaman sen soğukkanlılığını koruyabilirsen;

Eğer herkes senden kuşkulandığında sen kendine güvenip tüm şüpheleri hoşgörüyle karşılayabilirsen;

Eğer sabırla bekleyebilir ve beklemekten yorulmazsan; ya da iftiraya uğradığında yalana yalanla karşılık vermezsen ve kin tutana kin duymazsan;

bunları yapabildiimi düşünüom...ne mutlu bana :P

tşk ler paylaşım içün...güzeldi...

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın
  • Konuyu başlatan "TurkEce"

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 24.01.2011, 09:14

Ben bir kaç yerde yeniliyorum bazen :1gözkirp:

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TürkEce/GnL" bir kadın
  • Konuyu başlatan "TürkEce/GnL"

• Özel mesaj gönder

4

Saturday, 5.04.2014, 16:13

"Eğer her gününün her saatini her dakikanın her saniyesini iç rahatlığıyla yaşayabilirsen bütün dünya senin olur" Şükür vicdanım çok rahat ^^