Giriş yapmadınız.

1

Sunday, 6.02.2011, 01:29

SMF Forum Sitesi Açmak

SMF kullanımı kolay, bir çok temasını ve modifikasyonunu bulabileceğiniz forum sistelerinden biridir.
SMF ile dakikalar içinde kendi forum sitenizi açabilirsiniz. Bu sayfada SMF forum sitesi açmak için yapılması gerekenlere değineceğiz.

1. SMF Dosyalarını İndirelim

SMF forum dosyaları iki bölümden oluşur.
Bir bölüm forum dosyalarını, diğer bölüm ise forumun Türkçe olmasını sağlayan dil paketini içerir.

İndirmeniz gereken paketler

1. SMF Forum indir
2. Türkçe Dil Paketi) indir

Şimdi her iki dosyayı zip içerisinden çıkaralım ve dil paketi içerisindeki Themes klasörünü kopyalayıp forum dosyalarının olduğu klasöre yapıştıralım.
Forum dosyaları arasında da Themes klasörü olduğu için uyarı mesajı alacaksınız.
Tümüne Evet butonuna tıklayın ve Themes klasörünü kopyalayın. Böylece forumumuza Türkçe dil paketini eklemiş olacaksınız.

Artık forum dosyalarınız hazır. Şimdi bir web sunucusu alarak forum dosylarını göndereceğiz ve forum kurulumunu yapacağız.

Web Sunucusu (Web Hosting)

bu iş için yine Ücretli veya ücretsiz hosting paketiniz olmalı !!

Forum dosyalarını yine FTP veya benzer bir programla web hosting hesabınıza gönderdikten ve bir veritabanı oluşturduktan sonra kurulumu nasıl yapacağınızı ve forumunuza kategori ve bölümleri nasıl ekleyeceğinizi aşağıdaki video (Flash) yardımıyla öğrenebilirsiniz.

Yakında Eklencek Flash lar

1.SMF Kurulumu

2. Kategori ve Bölüm Oluşturma

3. Yeni Tema Yükleme

4. Mod Yükleme

Bu mesaj 4 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (10.02.2011, 02:25)

2

Sunday, 6.02.2011, 08:07

harika paylasım çok kişinin işine yarayacaktır elerine saglık beratcan tskler..

Karayel64

Profesyonel

• "Karayel64" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 8.02.2011, 00:12

Emegine sağlık abi, çok güzel bir paylaşım olmuş. Tşk.ederiz... :thumbup: . Abi smf forum rar hasarlı diyo açmadı bende 2 kez indirdim olmadi :wacko: , Türkçe dil rar dosyası açıyo ama digeri hasarlı diyo.

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Karayel64" (8.02.2011, 00:18)

4

Tuesday, 8.02.2011, 01:36

smf forum rar hasarlı diyo açmadı bende 2 kez indirdim olmadi , Türkçe dil rar dosyası açıyo ama digeri hasarlı diyo.

SMF Forum Dosyasını burdan indir

SMF TR dil dosyası burdan indir

T U R U N C U

Orta Düzey

• "T U R U N C U" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Wednesday, 16.02.2011, 11:56

Forum dosyalarını yine FTP veya benzer bir programla web hosting hesabınıza gönderdikten ve bir veritabanı oluşturduktan sonra

anlatimin burasini anlamadim acaba ftp destekli bir siteye forum dosyalarini göndermeyi veya yüklemeyi anlatan bi anlatiminiz varmi? Çünkü bilmeyenler burada sorun yaşayabilir benim gibi:)

6

Wednesday, 16.02.2011, 13:13

anlatimin burasini anlamadim acaba ftp destekli bir siteye forum dosyalarini göndermeyi veya yüklemeyi anlatan bi anlatiminiz varmi?

İLK FLASH'ı ilze FTP programı ile sunucuya dosya yüklemesi anlatılmış
dosyaları yükledikten sonra kurulumu burda zaten mevcut :thumbup:ş

• "şekerkız1907" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Thursday, 17.02.2011, 18:07

çok teşekkürler güzel paylaşım ve anlatım için ilerde forumda açarım belki :P

8

Thursday, 14.04.2011, 02:38

cok basarılı bi anlatım olmuş abi emeğine saglık paylasım için teşekkürler

9

Friday, 8.07.2011, 17:27

Arkadaslar Yapamayanlara ben ücretsiz yapıyoum iletisim icin özel mesaj atın

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Friday, 8.07.2011, 17:35

Arkadaslar Yapamayanlara ben ücretsiz yapıyoum iletisim icin özel mesaj atın

Forum disi yardimlardan AllaTurkaa olarak biz mesul degiliz yanliz, ifade etmis olalim.

11

Tuesday, 12.07.2011, 12:55

Yok Yok Şu An 2 Kişiyi Kurdum Çok Memnunlar Hiçbir Sorun Çıkmadı Veitabanı Filan Ben Kuruyorum

12

Tuesday, 12.07.2011, 21:15

Yok Yok Şu An 2 Kişiyi Kurdum Çok Memnunlar Hiçbir Sorun Çıkmadı Veitabanı Filan Ben Kuruyorum

Veri Tabanı Yollarını Felan Herbişeyini Siz Biliyorsunuz Yani :rolleyes:
Sitenin Asıl Sahibi Sitenin Güvenliğinden Nasıl Emin Olacak Peki 8| Bütün Detayları Tam Olarak Anlatıyorsunuzdur Umarım :whistling:

13

Tuesday, 12.07.2011, 21:27

:uhuuu: O Siteyi Yaptırana Baglı Güvenmiyorsa Yaptırmaz Smf Temasınıda Ben Veriyorum Herşey Bedava Ben Bu İşden Zevk Alıyorum Niye Adamın Sitesini Sileyimki

14

Tuesday, 12.07.2011, 21:34

Silip Silmemeniz Hakkında Bir Yorum Yapmadım Sadece Herkesi Tam Bilgilendirmek Gibi Zorunluluğumuz War Nede Olsa ;)
Biz Söylememiz Gerekenleri Söyleyelimde Gerisi Tabiki Yapana Ve Yaptırana Kalmış..!

15

Tuesday, 12.07.2011, 21:55

Haa Adama Öyle Bilgilerini Full Veriyoruz Sifre Filan Veritabanı Adam Sifresini Profilinden degistirir