Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "şekerkız1907" bir kadın
  • Konuyu başlatan "şekerkız1907"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 11.02.2011, 13:29

winkkx32.rom sorunu

selamm öncelikle herkese bilgisayarı her açtığımda şu sorunu veriyo winkkx32.rom başlatmada sorun.Belirtilen modül bulunamadı diye yardımcı olursanz çok sevinirim işletim sistemi windows 7

ZeN

Bilge

• "ZeN" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Friday, 11.02.2011, 14:07

googlede bununla ilgili tek bir sey buldum oda warez bi siteden yapilan download linki
bunu ne olarak yuklediginizi biliyorsaniz silin
bilmiyorsaniz iyi bir virus taramasi yapin ve gerekirse format atin..

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 11.02.2011, 14:18

daha yeni alındı pc ve nye böyle bi sorun veriyo anlayamadım formattan başka bi çare yokmudur tarattım pcyi virüs bulmadı

ZeN

Bilge

• "ZeN" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 11.02.2011, 14:30

verdiginiz isimde yanlis olabilir
winx32 olma ihtimalide var
buda win x32 yani windows x32 bit demek oluyor

ama tam isim winkkx32.com direk site adresi gibi ve smilies lerle alakali olmasida mumkun
ne yuklediginizi hatirliyorsaniz belki bunun ne oldugunuda bulursunuz

5

Friday, 11.02.2011, 15:07

Zen arkadaşımın en son yazdığı mesajı oku

herhangi bir program yüklediyseniz ve o program yüklenirken hata verdiyse yada hatalı yüklendiyse
veya doğru yüklendiği halde yanlışlıkla DLL dosyası silindiye

o programın yeniden yüklenmesini ister ya programın ne oldugunu bilip onu yeniden yüklüyceksiniz

yada Regedit (kayıt denetimine) girip o programın ismini aratıp
o isimdeki tüm bilgileri silceksiniz

kayıt denetimini fazla bilmiyorsanız karıştırmamanızı tavsiye etmem

sonra hiç açılmayaibliri pc (format gerekeiblir)

• Özel mesaj gönder

6

Friday, 11.02.2011, 18:21

bilmiyorum gerçekten ama microsof office olması ihtimali yüksek word excell dosyaları açılıyo ama microsof office 2010a grdmde satın alın fln diyo bilgisayarda 1 sorun iletisi görünüyo microsoft office client virtualization handler sorunu diyo belki ondandır birde microsoft SQL Server 2008 service pack 2(KB2285068) güncelleştrmesi yüklenemiyo 84C40007 hata kodu veriyo dediğiniz gibi kayıt denetimini blmiyorum hangi programın eksik kuruldnuda bilemiyorum :( :( :(

7

Friday, 11.02.2011, 21:34

SQL Server 2008 service pack 2(KB2285068) güncelleştrmesi yüklenemiyo

burdan indirip elle kurabilirsin

Microsoft SQL Server 2008 Service Pack 2

resimdeki bölüme dikkat etmen lazım ama

işletim sistemine 64 bit yüklüyse rsimde gördüğün ingilizce X64 ENU yazan yerdekini yüklüyceksin
eger 32 bit yüklüyse x86 ENU yazan yerin karşısındakini yüklüyceksin

ama ilk mesajınızda dediginiz hatanın bundan oldugunu sanmıyorum yinede bunu indirirp deneyin bi bakalım

• Özel mesaj gönder

8

Saturday, 12.02.2011, 10:19

Sorunların resmini çektim başta söylediğim sorunun resmi alttaki 2.resimde SQL server 2008 service pack 2 yi indirip çalıştırdığımda gelen hata.

9

Saturday, 12.02.2011, 10:38

hataya bakarsan

önce Microsoft .NET Framework 4 yüklemen gerektiğini diyor sonra diger güncellemyi kurabilirsin

Microsoft .NET Framework 4 (Web Yükleyicisi)

aslında bu verdiğim programların hepsi.. bilgisayarınızdaki güncellemeyi açık olduğunda kendiliğinden yüklenen programlardır

güncellemeleriniz açık olduğu zaman her formatdan sonra bilgisayar tüm güncellemeleri sırasıyla yapar

yanlız winkkx32.rom hatası bu verdiklermden pek kaynaklanmaz sizin yüklediğini<z yine bir program kaynaklı bir hata olabilir

sanki bir oyun yüklenmş ve hata vermiş durum gibi
formattan sonra herhengi bir oyun yükledinizmi ??

eğer bunları yaptığınızda yine aynı uyarı gelir ve neden kaynaklandığını bulamıyorsanız

başlat > çalıştır > msconfig yazın ve enterleyin

atla gördüğünüzgibi bir ekran gelcek üste sekmelerde [u]Başlangııç olan yazıya tıklayın[/u] ve o hata veren programın ismini ordan bulup sagındaki işareti kaldırı

resim kendi bilgisayarımdan alıntıdır gördüğünüz gibi orda nekadar az program varsa pc açılışı çok daha hızlı olur

ve bu dediğim yer pc nin açılırken hata veren programları çözemediğinde direk kapatcağın bölümdür

dikkat etmelisin ama üst menüde benim nereyi seçtiğime yanlış biyeri seçerseniz yine pc niz açılmayabilir

sonra uygula deyin tamam deyin uyarı gelcek pc kapancağına dair kapatın açıldığında bi uyarı daha gelcek bu uyarının gelemesini istiyomusunuz diye

solda bi kutucuk daha görceksiniz onu işaretleyim işlemi tamamlayın

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (12.02.2011, 11:02)

ZeN

Bilge

• "ZeN" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Saturday, 12.02.2011, 10:48

şekerkız1907, ikinci resmin cevabi verilmis yukarda mutlaka yuklmelesin, resimde yazdigina gore SQL server 2008 kurulum icin Microsoft.NET Framework 4.0 mutlaka yuklu olmasi gerekiyor, yani server 2008 i kaldir sonra framework yukle sonra yeniden server 2008 i yukle.

ilk resim icin ise,
baslat a tikla ve arama bolumune services.msc yazip arama sonucunda cikan sayfayi ac

varolan hata hakkinda bilgi vermesi gerek, eger resimdeki gibi sol tarafta yazilar varsa ust kisminda stop yazisina tiklamalisin

bu sekilde bir dene olmazsa baska yollarada bakariz

bu hatanin asli eger aynisi ise, dll hatasindan kaynaklaniyor
dll dosyasi ise bilgisayarda bu gerekli dosyanin kaybolmasi yada silinmesinden kaynaklaniyor
ornegin spayware yada malware bulasip bu dosyayi silmis olabilir

diger bir cozum ise saglam bi sistem onarma araci ile hatalari taratmak ve cozumunu saglamaktir

• Özel mesaj gönder

11

Saturday, 12.02.2011, 11:16

hangisini işaretsiz bırakmam grk burda yok bilgisayara hiç oyun yüklemedik MSSMGSS nin üstüne geldiğimde başlangıçta gelen sorunun adı yazı winkkx diye galiba o

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "şekerkız1907" (12.02.2011, 11:43)

12

Saturday, 12.02.2011, 11:45

tamam doğru bölümdesiniz

üstten aşşağı doğru hangi işaretleri kaldırman gerektiğini yaziyim
onları kaldır

sanırım kullandığınız pc laptop

Synaptics pro
MSSMSG
Java
Adobe Acrobat
Adobe Reader
InsatallShiled

bu yazdıkalrımın işaretlerini kaldırı

ve uygula tamam deyin pc kapanıp açılcak

açıldığında bi onay kutusu daha geleck onu da işsretleyin ve tamam deyin

• Özel mesaj gönder

13

Saturday, 12.02.2011, 11:52

ÇOK SAOLUN MSSMSG denmiş dediğiniz programları işaretsiz bıraktım pcyi yeniden başlatınca o hata gelmedi SQL serveride kurdum çok tşk ederimm :) :) :)

14

Saturday, 12.02.2011, 12:25

rica ederiz düzelmesine sevindik :thumbup:

Free Download Spyware Removal Tool

pc hatalarını düzeltemeyen arkadaşlar

ayrıca alt başlıkta Microsoft un Fix programını kullanabilirler

Microsoft Fix it Çözüm Merkezi Sorununuz için otomatik çözümleri bulun.

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (12.02.2011, 12:37)

• Özel mesaj gönder

15

Saturday, 12.02.2011, 12:56

ikinizede çok tşk ediyorum sorunumla ilgilendiğiniz için son yazdıklarınızı uyguluyorum tskler ;)