Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

Tuesday, 15.02.2011, 09:13

Radyo kurdum Fakat...

öncelikle merhabalar arkadaslar.

flatcast'ı yeni yeni ögreniyorum ve deneme amaclı bi radyo kurdum kendime ve kendimce sorunlar gördüm.

1- müzik çalarken cızırtılı calıyor bunun sebebi ne olabilir? [ kulaklık yok ses sistemi kullanıyorum ]
2- müzik listesi yapıyorum ve bunları kaydetmek istiyorum bu mümkün mü ?
3- bu en önemlisi benim için [ evde 2 pc var modemin takılı oldugu pc salonda duruyo. portu hangi pc den açıcam ? salondaki pc de portu açsam kendi odamdaki pc de yayın yapabilir miyim ? ]

İlgilenen arkadaslara şimdiden teşekkürler. :)

ZeN

Bilge

• "ZeN" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 15.02.2011, 09:23

1. muzikteki cizirti oncelikle mixer uzerindeki bir ayardan kaynaklaniyor olabilir
mixerin sag kisminda bir ibre var, onu asagida oldugundan emin olun.

2. flatcasttaki muzikleri liste yapma imkani yok, eger winamp kullaniyorsaniz ordan yayin yapabilirsiniz boylelikle listede hazirlayabilirsiniz
winaptan yayın ( videolu anlatim )

3. pclerin hangisinde isterseniz onda acabilirsiniz port'u, ama sadece 1 tanesinde acilabilir.

Diva

Orta Düzey

• "Diva" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 15.02.2011, 09:29

2)flatcast dj mixer cogu playlistleri destekliyor, yalniz kendi olusturamiyor.
3) en sagliklisi , cogunlukla yayin yaptigin pcye port yönlendirmesi yap, portu acik olmayan bir pc ile yayin yaparsan, yayinina portu acik olan bir dinleyici gelmeden kimse giremez.
1) zen'in gösterdi ayar ve windows ses ayarlari faydali olmazsa, dj mixer yerine winamp'i kullan, böylelikle ses sorunu ve 2. sorunun(playlist) ortadan kalkmis olur

4

Tuesday, 15.02.2011, 09:52

öncelikle ZeN ve Diva sizlere teşekkür ederim.

ZeN;

resimde göstermiş oldugun ibre bende en tepede duruyordu sanırım sorun orda teşekkürler

winamp yayın ve port içinde ayrı bi teşekkür ederim.

Dİva;

Sanada sonsuz teşekkür ederim arkadasım.

senin yazında kafama takılan birşey oldu. dedin ki " cogunlukla yayin yaptigin pcye port yönlendirmesi yap " bu yönlendirme nasıl oluyor ve bu yönlendirmeyi yapmazsam sadece salondaki pc de port acık olursa bi sorun yaşar mıyım ?

ZeN

Bilge

• "ZeN" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Tuesday, 15.02.2011, 10:36

Hangi pc de yayin aliyorsaniz onda port acin demek istedi Diva
Port acmanin nasil oldunu bilmek istiyorsaniz forumda aramayi kullanin
Sonuc bulamazsaniz kullandiginiz modem bilgilerini yazin yardimci olalim

6

Tuesday, 15.02.2011, 10:51

Şimdi port açmada bi sorun yaşamıyorum onu biliyorum daha öncede bi cok kez port actım. fakat su dakika'dan itibaren 192.168.2.1 adresine erişim saglayamıyorum başka bi yöntem daha vardı port acmak için ama hatırlayamıyorum şuan aranızda bilen varmı acaba ?

7

Tuesday, 15.02.2011, 11:26

su dakika'dan itibaren 192.168.2.1 adresine erişim saglayamıyorum başka bi yöntem daha vardı port acmak için ama hatırlayamıyorum

demekki modeminizin ip nosu o değil

doğru ip girdiğinizde arama satırına sorunsuz bir şeikilde modemin setup ayarlarına ulaşabilceksiniz

8

Tuesday, 15.02.2011, 11:53

İp adresim doğru fakat uzun lafın kısası resim anlatıyor durumu ;(

9

Tuesday, 15.02.2011, 13:06

Arities modemler setupa girişte şifre istemezler

eger şifre bölümünde tıkladığınızda modemin içine girmiyorsa şifelemiş olabilirsiniz

beytu

Acemi

• "beytu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Friday, 29.07.2011, 21:26

selam arkadaslar bende bitane radyo kurdum ama muzikleri calmiyor mikserin icine atiyorum calmiyor neyapmam gerek yardimci olursaniz sevinirim simdiden cevaplarinizi bekliyorum

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (29.07.2011, 21:43)

11

Friday, 29.07.2011, 22:13

radyo kurdum ama muzikleri calmiyor mikserin icine atiyorum calmiyor

birçok sebep olabilir

ses kartınızda stereo mix'i aktif edin
flatcast Active-Xsürümünü güncelleyin
mp3 lerindeki Türkçe karakterleri kaldırın
ses kartınızı güncelleyin (işletim sisteminize uygun)
Birde bu başlığa göz atın TIKLA