Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

ZeN

Bilge

• "ZeN" bir kadın
  • Konuyu başlatan "ZeN"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 25.02.2011, 14:58

Index Paylasanlarin Dikkatine! [Prefix] Önek'lerin aciklamalari!

[Prefix] Önek'lerin aciklamalari!

Neden Ön ek?
- Daha düzenli bir forum icin..
- Paylasimlarin daha fazla ilgi görmesi icin..
- Index arayan arkadaslar, aradiklarini daha cabuk bulabilmesi icin..

Bu bölümde paylasim yapan arkadaslar paylasimlarina göre önek kullanmasini uygun gördük. Örneklere bakarak [WEB], [FTP], [PHP - ASP] ve [DATABASE] ön eklerinin nasil kullandigi hakkinda fikir edinebilirsiniz.

Kullanilacak Ön ekler:

WEB
Blogcu tarzi sadece html editörü olan sunucular icin
Bu tarz sunulan indexlerdeki grafikler ve flash dosyalari tasarimci tarafindan linklenmis olmali ve varsa css komutlari ve hazir scriptler, ayni belgede bulunmali..

FTP
Host alanina yüklenebilen Paylasimlar icin
Bu tarz sunulan indexlerde gerekli tüm Belgeler Dosyalanip Index ile beraber paylasilabilir.

PHP - ASP
PHP ve ASP Program dili ile yazilmis Paylasimlar icin
Bu tarz sunulan indexler/scriptler yazilmis oldugu Program Diline Uygun Hostlar icindir.
Ftp araciligi ile bu tarz yazilimlar hostlara yukleme yapilir.

DATABASE
SQL, Mysql gibi database gerektiren Paylasimlar icin
Bu tarz Paylasimlar Database destekli Hostlar icindir.
Ftp araciligi ile database sitelere yuklenebilir.

2

Friday, 25.02.2011, 15:17

TÜM PAYLAŞIMLAR İÇİN

1.) Şık ve sade bir tasarıma sahip olmalıdır.
2.) Kolay gezilebilir,sayfaları hızlı açılan bir yapıda olmalıdır.
3.) Çabuk açılan ziyaretçileri fazla bekletmeyen sayfalar tercih edilmeli
4.) Tasarımda gereksiz göz yoran öğelerden kaçınılmalıdır.
5.) Kopya ve edit olmamalı, özgün bir tasarım olmalıdır.
6.) Tarayıcı dostu olmalı, tüm tarayıcılarda aynı standartlarda sorunsuzca açılmalıdır.
7.) Sayfalara çok yoğun (gif,flash,video,net oyunları vs.vs) içerik fazla eklenmemeli
8.) İndeks'e ekelenen İFRAME kodunda radyo sid nosu yerine (Sid nonuz buraya) yazılmalı.(herhangi bir radyo sid nosu yazılmamalı)
9.) İndeks'teki grafik tasarımlar iyi bir resim upload sitesine veya mümkünse üyelik alınmış bir resim upload sitesine yüklenmeli
10.) Html kodları çok karmaşık olmayıp indiren arkadaşların radyolarını indekse yerleştirmede zorluk yaşamamaları sağlanmalı

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (25.02.2011, 15:34)

Karayel64

Profesyonel

• "Karayel64" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 25.02.2011, 15:28

Katılıyorum Beratcan abi, Çogu arkadaşlar alıntılarla index yaptık diyo ve programla kendisi yapmadıgı için bir sürü gereksiz kodlamalarla dolu ve ne oldugunu bilmedigi içinde silemediginden kirlilik yapmaktadır. Yoksa Programla yapılan indexlere baktıklarında ne kadar düzenli oldugunu göreceklerdir. Saygılarımla... :thumbup:

ZeN

Bilge

• "ZeN" bir kadın
  • Konuyu başlatan "ZeN"

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 25.02.2011, 15:30

yeni uygulamamiz olan Prefix'in nasil kullanilacagi hakkinda bilgilendirmedir.

[edit]
Index yapan arkadaslar bu noktalara ozen gosterirse seviniriz
simdiden tesekkurler..

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 25.02.2011, 15:44

Zen Modum çok güzel bir anlatım olmuş,ellerinize sağlık.
İndex yapan arkadaşlar okuyup dikkate alırlar inşallah,tşkkrler...

asilsoft

Stajyer

• "asilsoft" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Saturday, 25.04.2015, 15:26

Merak ettiğim bir şey iki ay boyunca uğraşıp yaptığım script forumda yayınlandıktan sonra spam olarak işaretlenip silinmiş ben telefon numarası yazmadım ki bir yere neyse konuyu baştan açıyorum niyetim emek verdiğim bu scriptin kullanılması

Atilla_Ky

Moderatör

• "Atilla_Ky" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Saturday, 25.04.2015, 22:29

Merak ettiğim bir şey iki ay boyunca uğraşıp yaptığım script forumda yayınlandıktan sonra spam olarak işaretlenip silinmiş ben telefon numarası yazmadım ki bir yere neyse konuyu baştan açıyorum niyetim emek verdiğim bu scriptin kullanılması

Arkadaşım emek vermişiniz, emeğine sağlık teşekkür ederim. Yüklediğin indekste tel numarıası oluğu için silindi. tel numarası olmayan bir çalışmanız (düzeltilmiş) olduğu taktirde yeni konu açarak indeksinizi paylaşabilirsiniz :thumbup:

asilsoft

Stajyer

• "asilsoft" bir erkek

• Özel mesaj gönder

8

Sunday, 26.04.2015, 00:48

Düzeltildi

Arkadaşım emek vermişiniz, emeğine sağlık teşekkür ederim. Yüklediğin indekste tel numarıası oluğu için silindi. tel numarası olmayan bir çalışmanız (düzeltilmiş) olduğu taktirde yeni konu açarak indeksinizi paylaşabilirsiniz :thumbup:

Tel numarasını kaldırdım scriptte vardı bu foruma yazmadığımı iyi biliyorum çünkü.

Atilla_Ky

Moderatör

• "Atilla_Ky" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Sunday, 26.04.2015, 00:54

Tel numarasını kaldırdım