Giriş yapmadınız.

• "Nisa Nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

81

Tuesday, 13.12.2011, 23:59

radyoya giriş bile yapılamıyor by tugi
bu web sayfası kullanılamıyor diyor

Tugi

Stajyer

• "Tugi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

82

Wednesday, 14.12.2011, 00:26

Sitede AnLik Bir sorun cikti FLatdan GeLirsen Sevinirim Tugi yazinca cikiyor zaten iLk sayfadadir

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

83

Wednesday, 14.12.2011, 09:32

@vuslat,daha basit anliyabilecegin bir örnek:

flatcast activex'ler: internet araclari (firefox, internet explorer)
Radyo sürümleri: iletisim sistemi (window xp [f5], windows vista [f5.2], windows 7 [f5.3])

sen simdi xp kullanicisi olarak sadece internet aracini güncelleyip, windows 7'in sundugu imkanlari istiyorsun.

bence sorunun cevabı bu msj da...
yani iletişim sistemi ile alakalı birşey...ben mesela windows 7 kullandığım pc de f5.3 ün tüm özelliklerini görüyorum...ama xp kullandığım bu pc de göremiyorum...
yani hem dinleyiciler hemde yayın yapan dj in işletim sistemi windows 7 ise tam olarak bütün özelliklerini görebiliyorlar...

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

84

Wednesday, 14.12.2011, 10:55

jim var radyoda dinLiyor activexi yukLemiski qirebiLmis deqiLmi ve o dj f53de yayinda aLiyor

Tugi Dj'iniz yayin esnasinda ekraninda sag tiklasin ve STREAM INFO ya baksin kullandigi Producer en güncel olani mi:

F5.3 sürümünün yazilimi Mayis ve Eylül'de güncellendi ve Block Names gibi özellikler eklendi.
Eger DJ olan arkadasiniz hala Nisan'daki Producer'i kullaniyorsa, bu özellikler onda yoktur. Eylem arkadasimizin dedigi gibi XP kullanip WIN 7 özelliklerini istemek gibi birsey.

Sizin Dj muhtemelen bu versiyonu kullaniyordur hala: V5.3.0.735 [18 Apr 2011] veya bunu 5.3.0.752 [20 May 2011]
En güncel sürüm resimdede gördügün: V5.3.784 F5.3 [Sep 23 2011]

Eski sürümleri REGEDIT dosyasindan silsin.
ilk olarak denetim masasindan, program ekle kaldir kismindan flatcast plugini silin
daha sonra
Baslat >> arama kismina Regedit yazin.....

Regedit (kayit defterinden) HKEY_CURRENT_USER >> Software >>1mal1software bulup silin
daha sonra bilgisyarinizi yeniden baslatin, ve internet explorer ile yeniden kullanici pluginini yukleyin.

Sonrada yeni sürümleri yüklesin, sorun halolacaktir.
Üstte Modumuz vermis linki: Flatcast ActiveX ( Güncel Sürümler)

• Özel mesaj gönder

85

Wednesday, 14.12.2011, 14:31

tugi

bence güzeL oLmus hadi hayirLı oLsun.insan sevdikce var oluyorrrr.... :)

Tugi

Stajyer

• "Tugi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

86

Thursday, 15.12.2011, 10:27

jim var radyoda dinLiyor activexi yukLemiski qirebiLmis deqiLmi ve o dj f53de yayinda aLiyor

Tugi Dj'iniz yayin esnasinda ekraninda sag tiklasin ve STREAM INFO ya baksin kullandigi Producer en güncel olani mi:
index.php?page=Attachment&attachmentID=27719

F5.3 sürümünün yazilimi Mayis ve Eylül'de güncellendi ve Block Names gibi özellikler eklendi.
Eger DJ olan arkadasiniz hala Nisan'daki Producer'i kullaniyorsa, bu özellikler onda yoktur. Eylem arkadasimizin dedigi gibi XP kullanip WIN 7 özelliklerini istemek gibi birsey.

Sizin Dj muhtemelen bu versiyonu kullaniyordur hala: V5.3.0.735 [18 Apr 2011] veya bunu 5.3.0.752 [20 May 2011]
En güncel sürüm resimdede gördügün: V5.3.784 F5.3 [Sep 23 2011]

Eski sürümleri REGEDIT dosyasindan silsin.
ilk olarak denetim masasindan, program ekle kaldir kismindan flatcast plugini silin
daha sonra
Baslat >> arama kismina Regedit yazin.....

Regedit (kayit defterinden) HKEY_CURRENT_USER >> Software >>1mal1software bulup silin
daha sonra bilgisyarinizi yeniden baslatin, ve internet explorer ile yeniden kullanici pluginini yukleyin.

Sonrada yeni sürümleri yüklesin, sorun halolacaktir.
Üstte Modumuz vermis linki: Flatcast ActiveX ( Güncel Sürümler)

OnceLikLe iLqi Ve aLakaniza Tesekkur Ederim.. Bir qun boyunca uqrastik ve bu sorunu cozduk sanirim sizinde beLirttiqiniz qibi eski f53 activexLeri qunceL oLduqu Icin djLerde bLoced Names boLumu cikmadiqi qibi yayin aLmayan dinLeyiciLerde qoruyordu.. butun dj arkadasLara sizin hazirLamis oLduqunuz activexLer iLe qunceLLestirik pcyi rsetLettik yada kendiside resetLiyor zaten GunceL surumu yukLeyince.. sonrasinda duzeLdi.. Yinede fLat bu isi tam yapamamis ki benim Radyomda sadece yayin aLan dinLiyiciLer yokki yayin aLmayan dinLeyiciLer haLa o nikLeri qorebiLiyor :( bende radyonun ortasinda bunLari anLatmak zorunda kaLiyorum yada radyo msninden herkese qunceL surumu yukLuyorum ve activ yapiyorum.. oysaki yeni bir surummus qibi activex yapiLsa imis bu sorun oLmayacakmis Neyse yapacak Bir sey yok HaLa f53un yeni surumunu yukLemeyenLer haLa o nikLeri qorebiLiyor yayin aLmayan dinLeyiciLerde.. HayirLisi oLsun.. Yinede cok Tesekkur ederim MeraL.. BasariLarinizin Devamini diLerim.. :1alkis:

isfm

Stajyer

• "isfm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

87

Friday, 9.03.2012, 21:23

Bir ara F5.3 e geçtik. Dinleyiciler eklenti kurmakta zorlanınca girmekte güçlükler oldu, tekrardan F5.2 ye geçtik. Biraz otursun zamanla bizde geçeriz. Paylaşım için teşekkürler.

Emirce

Acemi

• "Emirce" bir erkek

• Özel mesaj gönder

88

Tuesday, 8.05.2012, 16:07

Güzel anlatim tskler...........

• "mahmuthakki" bir erkek

• Özel mesaj gönder

89

Monday, 18.02.2013, 15:17

teşekkürler bilgi için. emeğe saygı

SuperUser

Stajyer

• "SuperUser" bir erkek

• Özel mesaj gönder

90

Friday, 14.02.2014, 06:21

Bir süredir hazirlik asamasinda olan flatcast F5.3 (RC 1) kullanicilara sunuldu.
Önceki sürümlere göre birkac yeni düzenleme yapildi.

Bir yenilik daha [20-05-2011]
Flatcast yeni sürümde kayan yazi komutu #{m100} yanisira #{n30} komutunda bir yenilik daha. *sayi degeri = yavas veya hizli akim (1 ile 1000 arasinda bir sayi degeri verebilirsiniz) - n komutu yanliz bir defa gectikten sonra tekrar akiyor, m komutu sürekli akiskan

Radyoya gelen kisi mavi cizik ise radyodaki sohbeti göremezler, sadece dj ile iletisimde olabilirler.
Kirmizi yani banlanmis nickleri dinleyiciler göremez ve Blocked Names secenegi ile djlerde banlanan nicki görmeme imkanina sahipler.
Bu ozelligi aktif edebilmek icin All Guests Blocked secenegi aktif olmalidir.

index.php?page=Attachment&attachmentID=26703

Kisaca Özellikler:
  • Bilgisayardan hic bir resim yüklenemeyecek.
  • Chat akimi: yukardan assaga (eskisi gibi) || assagdan yukari (yeni) eger yazma kutusu chat kutusunun altinda olursa !
  • Loginde beni hatirla imkani, buraya kanca eklenirse her girdigimiz F5.3 radyolarina otamatik login yapmis olacagiz.
  • Fcp artik url üzeride radyoya eklenebilir yani (http://allaturkaa.de/bilmemne.fcp)
  • Yeni sürüm (producer veya viwer) cikacak olursa, kullanicilar yayinda bildiri alacak.
  • Yayinda müzik ve sesin gecikmesi daha azaltilmistir. En fazla 30 saniye gecikme olabilir.
  • Full screen penceresi optimize edilmistir.
  • All Guest Blocked secenegi aktif oldugunda misafirleri ve F olmayan cizik nickleri sadece Dj gorebilir (alinmis olan uygunsuz nickler dinleyicileri rahatsiz etmeyecek)

Önizlemeler:
Chat Akimi, asagidan yukari olarakda kullanilabilir. Bunun icin yazi yazma alaninin chatin altina eklemeniz gerekir.
index.php?page=Attachment&attachmentID=20512

Loginde beni hatirla secenegi, F5.3 kullanan radyolara otamatik giris imkani artik mevcut.
index.php?page=Attachment&attachmentID=20504

Url ile fcp dosyasi yükleme imkani.
index.php?page=Attachment&attachmentID=20506
index.php?page=Attachment&attachmentID=20507

Yeni sürümü bu sekilde secip radyoya yükleyebilirsiniz. (bilgisayarinizi yeniden baslatmaniz istenebilir)
index.php?page=Attachment&attachmentID=20508

Full screen optimize edilmis secenek, artik temanin orjinal boyutuna göre belirlenecek ve temaya button olarak eklenebilir.
index.php?page=Attachment&attachmentID=20509

Flatcast ActiveX ( Güncel Sürümler)

inş. TR karakter(UTF-8 destegi) probleminide birgün giderirler.