Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "kayıpsevdam"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 28.02.2011, 18:32

Huawei HG521 Port Yardimi

SELAM..SEVGİLİ ARKADAŞLAR YENİ Bİ RADYO AÇTIM.MODEMİM HG521 VE MODEMİMİN PORTLARINI BİLMEDİİM İÇİN BENİM RADYOMA UZAKTAN BAĞLANIP YARDIMLARINIZI BEKLER İ,ŞLERİNİZDE BAŞARILAR Dİ,LERİM..SAYGILARIMLA<

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "ZeN" (28.02.2011, 18:52)

2

Monday, 28.02.2011, 18:49

Modeminle ilgili bilgiyi ve port açılımını >>>> BURDA Bulabilirsin

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 28.02.2011, 19:21

acil yardım

bu benim modemle aynı değil ve bunuda bilmiyorum.kullandığım program windovs7.rica ediyorum lütfen pç ye bağlanım yapilmasinı rica ediyorum.saygılarımla..

ZeN

Bilge

• "ZeN" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 28.02.2011, 19:28

verdiginiz isme gore anlatim bu,

modem bilgilerine giris yaptinizmi goruntu farklimi ?
genel olarak mantik bu sekilde izleyin NAT uzerinden 40123 UDP olarak port yapin
eger zorlaniyorsaniz takildiginiz yerleri yazin yardimci olmaya calisiriz..

Not: biz sizin icin yaparsak siz ogrenemeyeceksiniz, sizin ogrenip kimseye bagimli olmadan kendiniz yapmaniz daha onemli..

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 28.02.2011, 22:20

ecil yardım

bilgiler güzel ama ben pek anlamıyorum.belirtildiiği gibi yaptım ama yine olmadı.ayrıca aynı modem değil anlatılan.ben hepsini yaptım ama anlamadığım şu ki port tetiklemede;port numarası gibi bişey yazmıyo bende..benim modem ttnetten aldım ve yeni bağlattım ip adres olarak 198.168.1.1..olarak geçiyo..bilgilerinize..saygılarımla teşekkürler..

ZeN

Bilge

• "ZeN" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Monday, 28.02.2011, 22:36

198.168.1.1 bu numara modem ayarlarina girmeniz icindir, bununla ilk resimdeki gibi adres kismina yazin ve login panelinde yukarda verilen bilgileri girin.

IP adresinizi burdan gorebilirsiniz, burdaki adimlari takip edin IP adresinizi sabitleyin
Windows 7 IP Sabitleme

ayrica guvenlik duvarindan da port acmaniz gerekebilir bunada bakin
Windows 7 Güvenlik Duvarı (Firewall) Port Açmak

son olarak yine asagidaki linke bakin
HUAWEi HG521

• Özel mesaj gönder

7

Friday, 3.06.2011, 09:51

acil yardım

tekrar selam aylaar gecmesıne ragmen sorunumu çözemedim..
sizin söylediklerinizi harfiyen yerine getirdim.
bazı arkadaşlardan şöyle bi bilgi aldım ki onlar hiç ayar falan yapmadan radyolarına dinleyici alabiliyolar.
ama hala portlarımın kapalı oldugunuda söylüyolar.
dinleyici rd ye geldiği zaman sayfa mavi oluyo ama sonra eror22 yazıyo nedn oluyo anlamadım.ben iş yerimde de rd yi açıyorum ve bu söylediklerinizi yaptıktan sonra evde ınternet olmuyo.
evde ip adresini degiştiriyorum veya otamatik ağ bulmaya ayarladıgım zaman net geliyo.pç'm latop oldugundan dolayı mı bu sorunu yaşıyorum yoksa anlamadım.
radyo adresim edit..yardımcıolursanız sevinirim..sakıncası yoksa eger uzaktan yardım etmenizi rica ediyorum..saygılarımla.hayırlı cumalar..

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Masum Masum" (3.06.2011, 12:04)

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Friday, 3.06.2011, 12:08

kulaktan dolma bilgilerle birseyler yapmaya calisiyorsunuz, onlar port acmadan neden dinleyici aliyor diyorsaniz asagidaki linkten port hakkinda ayrintili bilgi alabilirsiniz
Flatcast P2P hatalari ve aciklamalari.

bizden istediginiz yardim is yerindeki pc icinmi yoksa evdeki pc mi ? HG521 nerdeki modem ?
yukardaki bilgilerle evdeki net kesildiyse islemi yanlis yapmissinizdir, IP sabitlemede otamatik olarak belirle secenegini secip baglantinizi yeniden acin
daha sonra yukardaki 2 video'yu da izleyip sirasi ile sabirli olarak yeniden yapmayi deneyin..

Huawei HG521 1Port+Wireles Modem Kullanıcı adı ve şifre bilgisi, bunlari deneyerek modem ayarlarina girin

http//:192.168.1.1

Kullanıcı adı : admin
Şifre : ttnet

TTNET hediyesi olmayan modemlerde
Kullanıcı adı : admin
Şifre : 1234

• Özel mesaj gönder

9

Friday, 3.06.2011, 12:28

acil yardım..

ikiside aynı pç şimdi iş yerındeyım ve olmuyo...evteki modem belırtıgınız modemden..

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Friday, 3.06.2011, 12:38

isyerinizdeki modemi kontrol edebiliyormusunuz ?
is yeri sahibiyseniz modemde port acin, degilseniz izin verilmedigi surece birsey yapamazsiniz
yukarda Flatcast P2P hatalari ve aciklamalari linkini vermistim ona bakin
sizin portunuz kapali olsa bile portu acik dinleyiciler sayesinde baskalarida gelebilir
siz acamiyorsanizda en azindan 2 dinleyicinin portunun acik olmasi gerek
baskalari port acmadan yayin yapiyorlar diyorsunuz, onun cevabida bu sekilde oluyor..

• Özel mesaj gönder

11

Friday, 3.06.2011, 20:14

acil yardım

çok özürr dilerim ama benim modem le aynı degilmiş ve bende yanlış yaapmışım port acımını benim modemim huawei hg521

12

Friday, 3.06.2011, 20:23

benim modemim huawei hg521

HUAWEI EchoLife HG521 Modemlerde Port ayarlarını görmek için TIKLAYIN
Türkçe menüdür

eger farklı menü ise

Öncelikle Modem arayüzüne internet tarayıcısından giriyoruz
http://192.168.1.1 Enter
K.adı : admin
Şifre : ttnet

üst reismde port noları 9000 olarak gösterilmiştir
siz port nosunu 40123 girip protokol olan bölümüde UDP olarak seçmelisiniz

resimler alıntıdır

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (3.06.2011, 20:30)

• Özel mesaj gönder

13

Friday, 3.06.2011, 20:47

Acil Yardim..

TEKRAR SLM VERDİĞİNİZ BİLGİLERDEN DOLAYI SİZLERE COK TEŞEKKÜR EDERİM YAPTIM VE DİNLEYİCİ GELİYO ARTIK.EMEGİNİSE SAGLIK..SAYGILAR..

• "umutlar58" bir erkek

• Özel mesaj gönder

14

Tuesday, 28.02.2012, 20:32

verdiginiz bilgiler icin cok tsk ederim beratcan kardeş.aynen uyguladım inşallah sorun olmaz..