Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

DJozTR

Stajyer

• Konuyu başlatan "DJozTR"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 16.08.2007, 18:56

(Port Acmak)BANA HIC KIMSE YARDIM EDEMIYECEK MI ?????...

P-660RU
ZYXEL MARKA MODEMIM VAR USB DEN BAGLANIYORUM.AMA SORUNUM BU DEIL TABI KI PORT LARI ACAMIYORUM BENIM MODEM AYARLARI MENUSU TURKCE OLMASINA RAGMEN ACAMIYORUM VE YAYIN DA YAPAMAMIS OLUYORUM DOGAL OLARAK.....BANA YARDIM CI OLUN LUTFENN.... :wallb:

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 16.08.2007, 19:03

DJozTR,
bilgisayar bizim önümüzdemi? senin önündemi?
modem bizim önümüzdemi, senin önündemi?

burasi zyxel support degil, elimizden geldigince sizlere yardimci olmaya calisiyoruz...
yapabilecegimiz tek 2 imkan kaldi!

1. modem ve bilgisayarini paketle ve kargola bana yolla
2. bana bir ucak bileti al, ve bir hotel ayarla (5*) gelip yapayim

eger bukadarini gözden cikarmak istemiyorsan:

olmayinca olmuyor, kader de gülümse.
okadar cok radyo var, birine dinleyici olarak gir! ;)

DJozTR

Stajyer

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 16.08.2007, 19:09

tamam da
1)ters konusmana gerek yok
2)ayrıca ben burda cozum arayan bırsıyım
3)cevap vermene gerek yoktu ılla cevap vereceksen uzgunum elımden gelen bu kadar yazman da yeterlıydı
4)ınternetın zevkı burda yapamadıgın seyı yapmaya calısmak paylasmak en azından benım ıcın tabı
5)bıletı nereye gonderıyım.
6)otel kac yıldız olsun.

sıkıntı ve sınıre neden olduysam ozur dılerım afedersınız.... :sorry:

_M_E-R_T_

Stajyer

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 16.08.2007, 20:05

Cerene katiliyorum ayrica "ters konusma" göremiyorum

söyle bisey varki gerckden flatcast sistemi kolay olsa bile bazi ayarlr bunlardan biri port ayarlari . kullanici biraz olsun bilgisi olmasi gerekiyor

ve bilmiyorum kac degisik modem/router var atiyorum (yanilmiyorumdur) 500 degisik modem var hatra bazi modem modellerinde ayn firmadan olmasina ramen menüleri fa<rkli bunlr degisik firmware den kaynaklaniyor ve ülkeler arasinda fark.

Bodrum da veya vitrinde 500 modem veya pc de bütün odemlerin kullanma kilavuzlarini bulundurmuyoruz

ayrica forumda aramayi kullansaydin örnek aramada port yasaydin su sayfayi bulurdun
http://www.portforward.com/cports.htm

orada bu iki model mevcut
http://www.portforward.com/english/route…T1/Flatcast.htm

http://www.portforward.com/english/route…T3/Flatcast.htm

NOT: ucak biletinden bi adet bana da yola :) birde 5 yildizli hoztel ayarla :)

DJozTR

Stajyer

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 19.08.2007, 18:14

oldu tamam sız bana ulasın ben sıze soyle 10 tane bılet gonderım otelı de ortaya bı karısık mı ıstersınız yoksa ayrı ayrı mı :-) her sey ıcın saolun guzel bı sıte burası

Abidin

Stajyer

• Özel mesaj gönder

6

Sunday, 19.08.2007, 18:23

Sana tam olarak bir cözüm yolu gösteremeyecegim ama ufak bir hatirlatma yapayim. Bende Portlari acamiyordum ve bendeki Modem icin hicbiryerde bir ayar aciklamasi bulamamistim. Yalniz nerde hata yaptigimi sonunda farkettim. Port ekleme yerini kendin bulursan gerisi kolay :))

Prtu eklerken otomatik ayari tpu dur ( yanlisim olabilir sorry ) Port numarasini girdiginde UDP olarak kaydettiginden emin ol. UDP olarak kaydetmezsen acilmiyor Portlar .

Saygilar

DJozTR

Stajyer

• Özel mesaj gönder

7

Sunday, 19.08.2007, 18:27

saolasın

cepcep

Acemi

• Özel mesaj gönder

8

Thursday, 18.10.2007, 17:58

slm

benim modemde türkce port ayarlarini yaptim show statistic baktim maping yeşil sekilde ati yaniyo ama yine kimse giremiyo buna ne dersinzi yorumlarınzı bekliyom

Yonca

Stajyer

• "Yonca" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 18.10.2007, 18:11

@ cepcep,
giremiyenlerde ne hatasi cikiyor? no free stream ....

ozaman burayi --> http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=1770 oku!

Alıntı

show statistic baktim maping yeşil sekilde ati

birde mapping + yazarken kim djlik yapiyor? senmi?

cepcep

Acemi

• Özel mesaj gönder

10

Thursday, 18.10.2007, 18:36

evet dj lik ben yaaparken bakiyom arti yaniyo maping yeşil sekilde arti yine olmuyo yok yazan yazi cok zuzn en kısa zamanda ekleycem buraya

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

11

Thursday, 18.10.2007, 20:11

Alıntı sahibi ""cepcep""

evet dj lik ben yaaparken bakiyom arti yaniyo maping yeşil sekilde arti yine olmuyo yok yazan yazi cok zuzn en kısa zamanda ekleycem buraya

internet hızından da kaynaklanabilir bu sorun !
Yayin esnasında msn veya buna benzer dowland programlarından uzak durmayi deneyin

cepcep

Acemi

• Özel mesaj gönder

12

Friday, 19.10.2007, 18:53

kardesimm onunda denedim olmadi benim modem tam olark bu P-660RU-T1 v2 türkce modem bunun port ayarlarini aynen uyguladim dj yaparken expeert mode tıkayıp caht pencresini üzerine gelip sağ tıklayıp show statistic tıkladgımda aşağıdaki resimdek gibi cıkıyo

cepcep

Acemi

• Özel mesaj gönder

13

Friday, 19.10.2007, 19:01

ama gel gör işi yine kimse benimm yayina giremiyo anlamadim gitti pc format bile atttim olmadi cıkan yazi cok uzun beyaz yazilar cikiyo belkide port ayarlarini yanliş yapiyom yardimlariniz bekliyom yardimlarinzi için teşşekür ederim arkadaşim da ayni ttnet kullanıyo ama ondan bi sorun olomuyo galiba modem den kaynaklanıyor sizler ne dersiniz benim modem zyxel: P-660RU-T1 v2
onun modemi ise:AirTies

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

14

Friday, 19.10.2007, 19:09

Alıntı

cıkan yazi cok uzun beyaz yazilar cikiyo

Çıkan yazilari gönderin öyleyse !
Bizde ona göre kesin net cevap verelim ;)

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

15

Friday, 19.10.2007, 19:14

slm cepcep,
eger resimdeki gibi mapping + ise senin dj olarak baska yapman gereken birsey yok.

girememelerinin 3 nedeni olabilir.

1. adsl baglantin cok düsük, ve kimseye bir upload verebilecek durumda degilsin. (yukarda yoncanin biraktigi linki oku)

2. yayin yapdigin radyonun sid numarasi, sitende bulunan sid'den farkli ( linki birakirsan kontrol edebiliriz)

3. dinleyicilerin flatcast acemisi, flatcast dinleyici programini (activex) yükleyemiyorlar....

16

Friday, 19.10.2007, 19:15

cepcep, Gösterdiğin resme göre Flatcast Udp 40123 porttlarina izin vermişsin.

Dinleyicilerin girememesinde en büyük etken port sorunu. Bunun dışında ise upload sorunu.

Yayın yapan dj in bağlantı hızı yüksek olması gerekli aynı zamanda. Özellikle upload programlarını minimum düzeyde çalıştırması gerekli. (Torrent,Emule,Rapid vs.)

Eğer ortak kullanıyorsanız netinizi diğer arkadaşlarınız bu tür programları çalıştırıyor olabilir.

Yeri geliyor bazen msn bile etkiliyor. ;)

cepcep

Acemi

• Özel mesaj gönder

17

Friday, 19.10.2007, 19:34

http://www.arabeskfmm.somee.com/radyom/anasayfa.html radyonun adresi bu sid numarasi olsa sadece benim içinmi gecerli sadece ben dj oldugumda kimse giremiyo istersenzi sifreyi falan vereyim kontrol edin güvenim sonszu sizlere

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

18

Friday, 19.10.2007, 19:38

Siz Radyonuzu açın ben ilk misafir olayim sorununuza beraber çözüm ariyalim !

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

19

Friday, 19.10.2007, 19:54

@cepcep,

sitede bulunan radyonun sid numarasi --> 448120
sen ayni sid numarali radyoyami yayin yapiyorsun?

yayini alsan daha faydali olur, suan kapali

cepcep

Acemi

• Özel mesaj gönder

20

Friday, 19.10.2007, 21:16

bu arada tek giren arkadasım var benim yayina o da radyoyu yapan kişi cok karişik geliyo bana o arkadaşim giriyor işinize yarayack bilgi olacagını sandim sid numarasi 448120 aynı radyo su an acik yardimlarinzi bekliyom msn versem olurmu acaba