Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın
  • Konuyu başlatan "TurkEce"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 14.04.2011, 07:58

Insanlik Öldü...

Nihayet insanlık öldü. Haber aldığımıza göre,uzun zamandır amansız bir hastalıkla pençeleşen insanlık,dün hayata gözlerini yummuştur. Bazı arkadaşlarımız önce bu habere inanmak istememişler ve uzun süre,’yahu insanlık öldü mü?’ diye mırıldanmaktan kendilerini alamamışlardır. Bu nedenle gazetelerinde,’insanlık öldü mü?’ ya da ‘insanlık ölür mü?’ biçiminde büyük başlıklar yayımlamakta yetinmişlerdir. Fakat acı haber kısa zamanda yayılmış ve gazetelere telefonlar,telgraflar yağmıştır;herkes,insanlığın son durumunu öğrenmek istemiştir.

Bazıları bu haberi bir kelime oyunu sanmışlarsada,yapılan araştırmalar bu acı gerçeğin doğru lduğunu göstermiştir. Evet,insanlık artık aramızda yok. İnsanlıktan uzun süredir ümidini kesenler,ya da hayatlarında insanlığın hiç farkında olmayanlar bu haberi yadırgamamışlardır. Fakat,insanlık aleminin bu büyük kaybı,birçok yürekte derin yaralar açmış ve onları ürkütücü bir karanlığa sürüklemiştir;o kadar ki,bazıları artık insanlık olmadığına göre bir alemden de söz edilemeyeceğini ileri sürmeğe başlamışlardır.

Bize göre,böyle geniş yorumlarda bulunmak için vakit henüz erkendir. İnsanlık artık aramızda dolaşmasa bile,hatırası gönüllerde her zaman yaşayacak ve çocuklarımız bizden,bir zamanlar insanlığın olduğunu,bizim gibi nefes alıp ıztırap öektiğini öğreneceklerdir. İnsanlığın güzel ve çekingen yüzünü ben de görür gibi oluyorum. Zavallı insanlık kendini belli etmeden sokaklarda dolaşır ve insanlık için bir şeyler yapmaya çalışanları sevgiyle izlerdi. Bugün için insanlık ölmüşse de,onun ilkeleri akıllara durgunluk verecek bir canlılıkla aramızda yaşamaya devam edecektir.

İnsanlıktan paylarını alamayanlar için zaten bir ölüydü;onun bu kadar uzun yaşamasına şaşılıyordu. Yıllarca önce küçük bir kasabada dünyaya gelen insanlık,dünya savaşlarından birinde,çok rutubetli bir siperde göğsünü üşütmüş ve aylarca hasta yatmıştı. Bu olaydan sonra,hastalığın izlerini bütün ömrünce ciğerlerinde taşıyan insanlık,önce ki gece sabah karşı nefes alamaz olmuş ve gösterilen bütün çabalara rağmen gün ağarırken doktorlar,insanlıktan ümitlerini kesmek zorunda kalmışlardır.

Doğru dürüst bir tahsil göremeyen ve kendi kendini yetiştiren insanlık hiç evlenmemişti. Küçük yaşta öksüz kalan insanlığa,doğru dürüst bir mirasta kalmamıştı;bu yüzden sıkıntılarla geçen hayatı boyunca insanlık,başkalarının yardımıyla geçinmeğe çalışmıştı. İnsanlığın ölümüyle ülkemiz,boşluğu doldurulması mümkün olmayan bir değerini kaybetmiştir. Gazetemiz,insanlığın yakınlarına baş sağlığı ve sonsuz sabırlar diler...
Not: merhumun cenazesi,önce,uzun yıllar yaşamış olduğu hürriyet caddesinden geçirilecek ve ölümüne kadar içinde barındığı ümit apartımanı bodrum katında yapılacak kısa ve sade törenden sonra toprağa verilecektir...

Oguz Atay – Tehlikeli Oyunlar

sema056

Profesyonel

• "sema056" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 16.04.2011, 20:53

paylaşım iç tskler

3

Tuesday, 19.04.2011, 14:48

Bu kadarda mı merhametten, bu kadarda mı sevgiden, bu kadarda mı samimiyetten, bu kadarda mı şefkatten yoksun kaldık ?
Yazıklar olsun. Kendi payıma utanıyorum, insan olmaktan utanıyorum, "komşusu aç yatan bizden değil" diyen bir ümmetin bireyi olmaktan utanıyorum. Tıka basa göbeğini çatlatırcasına şişmanlayan insanlardan da utanıy...orum. Sofraya otururken birazdan kıyamet kopacak ve son yemeğini yermişçesine lokmaları tıkıştıranlardan da utanıyorum. Zekatı, sadakayı lüks bir harcama olarak görüp, diğer taraftan gösteriş için bol keseden para saçan insanlardan da utanıyorum. Market alışverişinde, ambargo var mış gibi, yarın savaş ilan edilmiş gibi arabalarını gerekli gereksiz tıkıştıranlardan ve 1 lira sadakayı fakire reva görörenlerden de utanıyorum...

• "MELTEML" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Tuesday, 19.04.2011, 15:05

evet çok doğru artık ne insanlık ne merhamet kalmış ne oluyo bizlere....

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 5.05.2011, 22:35

Öncelikle Siyah kelebek güzel yorumuna teşekkürler maalesefki hep utanıyoruz öncelikle kendimden tabiki ama birde şöyle düşünüyorum insanlar öyle durumdalarki bir guruptan bahsediyorum kendine yokki neyi paylaşsın? Yada o kadar düşünceli,öyle umutlarını yitirmişki,herşeyden öylesine vazgeçmişki çevresinde olup bitenler artık onu etkilemez olmuş...Ben şu son günlerde bu tarz insanlara çok rastlar oldum.Derdinden derdi göremeyecek hale gelmiş insanlar hayalet gibi olmuşlar/muşuz... :(
Ne oluyor bizlere Meltem arkadaşım sadece hayaletleşiyoruz.Ben insanlığın öldüğünü kabullenmek istemiyorum sadece geri planda kaldı sanırım.Şöyleki biri bağırıyor burda hayvancık açlıktan ölüyor ne ilgilenmiyorsun diye diğeri yanıt veriyor benim çocuğum evde aç önce ona bulayımda sonra hayvancığı düşünürüm diye.Bazen bakıyorumda insalar hayalet gibi robotlaşmış haldeler.Bakıyor görmüyor,dinliyor duymuyor,konuşuyor kısa cümleler kuruyor susuyor.Sanırım derdimiz çoğaldı herşey varda duygular yok oldu sanki :huh:
Ellerinize sağlık canlar yorumlarınıza çok teşekkürler,insani duygularımızı yitirmememiz dileklerimle :S

6

Thursday, 5.05.2011, 22:46

Nihayet insanlık da öldü.Haber aldığımıza göre uzun zamandır amansız bir hastalıkla pençeleşen insanlık, dün hayata gözlerini yummuştur.Bazı arkadaşlarımız önce bu habere inanmak istememişler ve uzun süre
, "Yahu insanlık öldü mü?" diye mırıldanmaktan kendilerini alamamıştır.
Bu nedenle gazetelerinde, "İnsanlık öldü mü?"
ya da "İnsanlık ölür mü?" biçiminde büyük başlıklar yayımlamakla yetinmişlerdir.
Fakat acı haber kısa zamanda yayılmış ve gazetelere telefonlar,telgraflar yağmıştır;herkes insanlığın son durumunu öğrenmek istemiştir.
Bazıları bu haberi bir kelime oyunu sanmışlarsa da yapılan araştırmalar bu acı gerçeğin doğru olduğunu söylemiştir.
Evet, insanlık artık aramızda yok.
İnsanlıktan uzun süre ümidini kesenler bu haberi yadırgamamışlardır.Fakat insanlık aleminin bu büyük kaybı, bir çok yürekte derin yaralar açmış
ve onları ürkütücü bir karanlığa sürüklemiştir;
o kadar ki bazıları artık insanlık olmadığına göre
bir alemden de söz edilemeyeceğini iler sürmeye başlamışlardır.
Bize göre böyle geniş yorumlarda bulunmak için vakit henüz erkendir.
İnsanlık artık aramızda dolaşmasa bile, hatırası gönüllerde her zaman yaşayacaktır...

tesekkürler ece yüreğine sağlık...

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Thursday, 5.05.2011, 23:02

Ben teşekkür ederim okuyan gözlere,yazan ellere sağlık...
Ama ben insanlık adına yaşadığım tüm olumsuzluklara rağmen (Tabiki reel hayatımda) ısrar ediyorum insanlık ölmedi :S
Sadece yoğun bakıma girdi,kurtulacak inşallah :1gözkirp:

8

Thursday, 5.05.2011, 23:06

Sadece yoğun bakıma girdi,kurtulacak inşallah :1gözkirp:

bu büyük bir mucize olur hala tanık olduklarım beni bazen ümitsizliklere kaptırsada dünya ümit dünyası nede olsa:)

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 5.05.2011, 23:10

Şu son bir aydır (Yine reel hayatımda diye belirtmem gerekiyor sanırım) yaşadıklarımı düşününce bende kendime bravo yılın POLYANNA ödülü sana diyorum daaa yinede şükredip umut ışığını söndürmemeli hep insanlara inat olacak değil ya birazda hayatın çelmelerine inatla devam :whistling:

10

Thursday, 5.05.2011, 23:14

yinede şükredip umut ışığını söndürmemeli hep insanlara inat olacak değil ya birazda yaşama inat :whistling:

benim tanıdığım eceyede bu yakışırdı zaten işte budur :ktamam:
hayat dediğimiz o şey çünki kısacık bir yol değmiycek şeylere üzülmenin kocaman bir zaman kaybı olduğunu düşünüyorum:)
hayat insanın karsısına hangi elbiiseyle çıkarsa çıksın onun karsısında dimdik ayakta durmak insanın kendine en büyük ödülü olur buna emiin ol:)

bu arada doğum günün kutlu olsun sevdiklerinle birlikte nice mutlu yaslara dilerim :)

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "*-*ASİKARDELEN*-*" (5.05.2011, 23:21)

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

11

Thursday, 5.05.2011, 23:22

Hayat karşımda bir süredir şeytani elbisesiyle sırıtıyorda neyseki imanım güçlü ona sığınıyorum :S Sağol Asikardelen geçecek inşallah bu zor günlerde ve biz yine insanlığımızı kaybetmeden atlatacağız Allah'ın izniyle ama sağlığımız gitmez umarım :|

Oooo sağol Asi işte şimdi çok duygulandım ;( İlk hatırlayan sen oldun çünkü bu gece kimsenin hatırlayacak hali yok...Ben bile unutmuştum :S
Malum eşimin çalıştığı şirket iflas etti bu gece haberini aldık.Hayat bu işte bazen doğduğunu bile unutturuyor insana :(
Allah razı olsun hep beraber inşallah,çokkk ama çokkk teşekkürler :love:

12

Tuesday, 10.05.2011, 21:44

İnsanlık Gercekten Ölmüş.Başımız Sagolsun ^^

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

13

Wednesday, 11.05.2011, 07:03

Şükür ki elinden geldiğince yeniden doğması için hala çabalayan İNSANLAR var,teşekkürler ;)

14

Wednesday, 11.05.2011, 16:13

ben inanmiyorum...INSANLIK ölmedi ölmiyecekde...
cunki biz "TÜRKÜZ" her millete insanlik disi davrananlar var,
ama bizim güzel yüregimiz herzaman cogunlukta INSANLIGA gelince bis basi cekeriz...

CÜNKÜ ALLAHA SÜKÜR. ..."BIZ TÜRKÜZ"

emegine saglik canim....

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

15

Wednesday, 11.05.2011, 16:36

Sen bana bir nüfus kütüğünü bildirsene yoksa bizde akrabalık falanmı var :D

Evet Cananım;

Biz hem TÜRK, hemde MÜSLÜMANIZ..! Bizde İNSANLIK asla ÖLMEZ,bitmez..!
Öldürenlere,bitirmeye çalışanlara inatla anında yeniden DOĞURURUZ
:1alkis:

16

Thursday, 12.05.2011, 15:31

bak yaa beni yine güldürdün:)))))

cok yasa emi sen...

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

17

Friday, 13.05.2011, 06:40

Sende çok yaşa Cananım ve hep gül olurmu :rolleyes:

18

Friday, 13.05.2011, 11:20

Sende çok yaşa Cananım ve hep gül olurmu :rolleyes:

gönlüm sende herdaim ben kadar neseli ve mutlu ol canim benim...

gülmek yakisiyor bize daha tatlis oluyoruz... :1gözkirp:

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

19

Thursday, 18.08.2011, 15:47

Confucius'un dedigi gibi herkes kendi cikari icin calismiyor. Dünya'da benciller disinda insanlarda oldugu sürece, kalplerde Iman oldugu sürece, insanlik asla ölmeyecektir.

Oguz Atay cok sevdigim yazarlar arasinda. Dikkatlerimizi cekmeyi basardi bu yazisiyla. Haksiz bir yazi demeyi cok isterdim, ama maalesef.
Bir gurbetci cocugu olarak ben dogdugum, büyüdügüm, yasadigim bu hiristiyan topraklarinda bile, oruc'a ve mübarek Ramazan ay'ina cok hürmet gördüm hep.
Ne yazik ki artik müslüman olan ülkemde, vatanimda, insanlar degil oruc tutmayi, orucluya ve ac insanlara saygi duymayi bile unutmuslar. Insanliklari, merhametleri ve saygilari ölmüs maalesef.

Rabbim bizleri Yaradan'i unutturmasin, asla o bencil insanlardan etmesin. Yolumuzu sasirtmasin ve daima yoksula sahip cikmamiz icin, haksizliga gögüs germemiz icin bize güc versin insallah!

Tesekkür ediyorum bu paylasim icin, yüregine saglik!

• "Nisa Nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

20

Thursday, 18.08.2011, 16:04

ne mutlu sizlere ablam o topraklarda bile dinimize sahip cıkıyorsunuz Rabbim sizlere ve sizin dumurnuzda olan herkesden razi olsun

ben dün arkadaşımın anlattıgı olayın sokundayım kaç kere anlattım arkadaşlara bilmiyorum

yaşanan olay istanbulda yani türkiyede:((

arkadaşımın komşusu sahura kaldıran davulcuyu beni her gece davulun sesi ile uyandırıp rahatsız ediyorsun deyip elindeki tavayı davulcunun kafasına geçiriyor

o kadının inancınıda söledi arkadasım ama ben burda sölemek istemiyorum yazıkk !!

herkes herkesin inancına saygı duymalı diyorum bizler sizlere saygı duyuyorsak bizim bayramımız olan ramazanda sizlerde bizlere saygı duymak zorundasınız...

bu olay dün geceden beri beni çok etkiledii :((