Giriş yapmadınız.

• Konuyu başlatan "gokberk_er_23"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 19.04.2011, 12:17

Windows 7 ile winamp yayini nasil yapabilirim ?

WİN 7 kullanıyorum radyoda winamp ile yayın yapmak istiyorum ne ne yapmam gerekiyor bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim şimdide teşekürler

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Masum Masum" (19.04.2011, 12:58)

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 19.04.2011, 12:53

winaptan yayın ( videolu anlatim )
burda nasil winampdan yayin yapabileceginiz hakkinda bilgi var
ses ayari windows xp icindir isinize yaramaz

ses karti ayari vistada oldugu gibi yapacaksiniz
asagidaki linke bakin
Vista DJ-Mikser sorun çözümü

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 19.04.2011, 13:13

ses kartı ayarı olmuyor

stereo karışımı çıkmıyor :((

• Özel mesaj gönder

4

Tuesday, 19.04.2011, 13:17

,,

dj mikseri oldu pcdeki seler radyoya gidiyor ama ses çok az gidiyor ve stereo karıştırıcısının oldugu bölüm olmuyor sag tıklıyorum ama olmuyor

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Tuesday, 19.04.2011, 13:18

Ses ayarlarindan Stereomix (Stereo Karisimi) aktive etmen gerekiyor.

WinAMP icin bir kontrol listesi:

1. DJ-Mixer kapali olmali
Sadece dj mixer penceresinin kapali olmasi yetersiz. "Design Tool" tikladiktan sonra, ses cubugu (equalizer) üzerine tiklayip Audio -> DJ Mixer -> Use DJ Mixer etkili olmamali (yani isaret kaldirilmis olmali).

2. Windows-Audiomixer de Kayit bölümünde Stereomix (Stereo Karisimi) secili ve ibre en üstte bulunmali (sonradan ayarlanabilinir)

Vista kullanicilarin Stereomix (Stereo Karisimini'i) bulmalari icin:

2.1. Ekranimizin sag alt kösesinde bulunan hoparlör sembolüne tiklayalim (veya: baslat >>> denetim masasi >>> donanim ve ses >>> ses (direkt ses yazisinin üstüne tiklayin)
2.2. Kayit araclarini secelim
2.3. Kayit araclarinin oldugu pencerede mouse ile sag tiklayalim
2.4. Devre disi aygitlarini göster tiklayalim

3. Simdi Windows Audiomixeri calistiralim
Bunun icin ...
3.1. Ekranimizin sag alt kösesindeki hoparlör sembolünü sag tiklayalim (veya: baslat >>> denetim masasi >>> donanim ve ses)
3.2. 'Kayittan Yürüt' tiklayalim
3.3 Hoparlör üstünde cift tiklayalim ve sag kismindaki ibreyi tiklayalim
3.4 "Wave" kismi secili ve ibre en üstte bulunmali (sonra ayarlanabilinir gerektiginde) Mikrofon kullaniyorsak, secili olmasina dikkat edelim

4. Simdi WinAMP'te müzik caliyorsa, hersey dogru yapildi demektir :thumbsup:

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "MeRaL" (19.04.2011, 13:35)

• Özel mesaj gönder

6

Tuesday, 19.04.2011, 13:45

Stereomix (Stereo Karisimi) kısmı gelmiyor resimdeki gibi ve bu arada benim pc dizüstü bu bi sorun yada fark yaratırmı acaba ??

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Tuesday, 19.04.2011, 13:58

Güncel ses kartininin sürücüsünü (driver) yüklemeye calis. Eger "devre disi aygitlari göster" tikladiginda hala göstermiyorsa, burda bir öneri okudum, belki seninde isine yarar:

Alıntı

15 February 2011, 11:07
Windows 7 stereo mix sorunu ve çözüm

Windows 7 en büyük sıkıntılarından biri stereo mix aktifleştirememek. Stereo mix ya pasif durumda yada hiç etkin yapılandırması yapılmamış bir şekilde olabilir. Tek çözümü aşağıdaki programı kurmak ve fotoğraftaki gibi stereo mix aktifleştirmek-> Burda

• Özel mesaj gönder

8

Tuesday, 19.04.2011, 14:21

YARDIMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ...

moskow_61

Stajyer

• "moskow_61" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Sunday, 20.11.2011, 10:29

BU LINK CALISMIYOR LUTEN YARDIM

10

Sunday, 20.11.2011, 19:18

Laptop pc lerin makus talihi bu maalesef.Yeteri işlemci güçlendirmesi hiç bir laptop da yoktur. Yinede bir mic girişi bulup takarsanız bu sorun ortadan kalkan-bilir.Genelde win 7 lerde olur bu durum.

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

11

Sunday, 20.11.2011, 20:19

BU LINK CALISMIYOR LUTEN YARDIM

ilk olarak forumlarda büyük yazi yazmak bagirarak konusma anlamina gelir tzz

sorununuzu daha acıklayıcı yazarsanız elımızden geldıgınce yardımcı olmaya calısırız

moskow_61

Stajyer

• "moskow_61" bir erkek

• Özel mesaj gönder

12

Sunday, 20.11.2011, 20:50

yukaridaki link calismiyor sorun bu, stereo mix indirmek istiyorum yukarida link var ama calismiyor

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

13

Sunday, 20.11.2011, 21:20

Stereo Karıştırıcı nedir?

moskow_61, stereo mix indirebilecek bir program degildir
stereo mix xp pclerde daha kolay bulunuyordu ama vista ve sonraki surumlerde kapali olarak cikiyor karsimiza, o yuzden acmaniz gerekiyor
size stereo mixi nasil acacaginiz konusunda bilgi verildi, saatin yaninda ses efektine sag tiklayip Kayit aygitlerini secin ve acilan pencerede bos bir yere sag tiklayip
Devre disi birakilmis ayrgitlari goster ile baglantisi kesilmis aygitlari goster secenegini secin

ismi farkli olabilir, turkce anlami ses karistiricisi
yukarda bahsettigim islemleri yaptiginizda ekran resmi alip eklerseniz ne oldugu hakkinda daha bilgimiz olur ve yardimci olabiliriz.

• "Flasheko" bir erkek

• Özel mesaj gönder

14

Tuesday, 23.09.2014, 14:23

Windows 7 Sterio Mix Ayarlari Açik Winamp Vs. Sesleri Yayina Gidiyor Fakat Bu Sefer Mikrofonun Sesi Yayina Gitmiyor Acil Yardim Lütfen ..

Merhaba arkadaşlar . Flatcast üzerinde bir hesabım var dj mikser yerine ses efektleri(gülme,alkış vs. ) efektleri kullanmak istediğim için bilgisayarımdan sterio mix(karıştırıcı) ile yayın yapmak istiyorum. Forumunuz dahil olmak üzere internet üzerindeki bütün anlatılan flatcast sterio mix ayarlarını uyguladım . Bilgisayarımdaki tüm sesler yayına gidiyor fakat bu sefer mikrofondan konuşulan ses yayına gitmiyor. Ancak ses ayarlarında "kullanılan mikrofon > özellikler > bu aygıtı dinle" seçeneği seçildiğinde bu sorun hallediliyor mikrofon sesi yayına gidiyor ama bu çözümün dezavantajı müzikle beraber konuştuğum mikrofon sesini saniye farkla geciklmeli duyuyor olmam . Bu çözümdeki kendi sesimi gecikmeli duyma olayı rahatsız edici bir durum bu şekilde yayın yapamayıp konsantre olamıyorum . Bu sebeple mikrofon üzerinde 'bu aygıtı dinle' seçeneğini seçmeden sterio mix ile mikrofonun sesini yayına nasıl aktarıcam ? Acil yardımlarınızı bekliyorum izlemediğim flatcast videosu,sterio mix ayarları kalmadı .

-Mikrofonum : M-Audio Usb Producer
-Bilgisayar : Lenovo z550 i5 işlemci , Windows 7 İşletim sistemi
-(Tüm ses driverlarım güncel).

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Atilla_Ky" (23.09.2014, 14:44) düzenleme sebepleri: mail adresi kaldırıldı konuyu buradan takıp edebilirniz

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

15

Wednesday, 24.09.2014, 12:36

Kendi sesinizi yayından dinlerseniz, konuşma ile konuştuğunuzu duyma frekansı farklı olduğu için yani zaman farkı olduğu için bu senkronizasyonu yakalayamazsınız.
Siz ağzımdan çıkan konuşmaları direkt olarak yayında da duyayım diyorsunuz sanırım ama bu dediğim gibi mümkün değil.
Flatcast sisteminde Dj sesi/Müzik sesi yayına yaklaşık olarak 5-10 saniye farkla gecikmeli olarak girer.

Eğer ki mikrofonunuz üzerinde Aç/Kapat tarzında bir buton yok ise, Stereo Mix açık ve Mikrofon takılı olduğu zamanlarda, yayına sürekli olarak mikrofon sesleri karışacaktır.
Bunu önlemek şuan için Flatcastta mümkün değil. Tek çözümü var, üzerinde Aç/Kapa anahtarı olan bir mikrofon kullanacaksanız ve anons/konuşmanız bittikten sonra mikrofonu kapatacaksınız veyahutta bilgisayarda takılı olan Jackını çıkaracaksınız.