Giriş yapmadınız.

svcan

Acemi

• Konuyu başlatan "svcan"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 1.05.2011, 01:08

Dj lik yaptiğım radyoya dinleyici olarak girdiğimde sorun yaşıyorum

Arkadaşlar; dj lik yaptığım radyoda yayın esnasında hiç bir sorun yaşamıyorum.Aynı radyoya dinleyici olarak girdiğimde ise bir şarkıyı zor dinliyorum ve ilk duyduğum şarkı sürekli çalıyor, chat çubuguna yazdıklarımı göremiyorum ancak chat alanina düştüğünde görüyorum. Radyo çok ağırlaşıyor.

Sayfayı sürekli yenilemek durumunda kaliyorum dolayısı ile düşüyorum. Bu sorunu 10 gündür yaşıyorum, daha önce böyle bir sorunum yoktu.

Başka radyolara giriyorum oralarda da sorun olmuyor.

Yayın yaptığım radyonun blogunda video ekli, sürekli farklı videolar ekleniyor bundan kaynaklanabilir mi?

Lütfen yardım edin.

2

Sunday, 1.05.2011, 03:39

bilgisayarınızda bazı nedenlerden dolayı sitelerde veya radyolarda kasmaların olması doğaldır

1. virüs kaynaklı donma olabilir
2. işlemci fanı kirlenmiş petekleri tıkanmış olabilir (işlemcinizin çok fazla ısınmasına dolayı sayfalarda donma yaptırır)
3. aynı anda birkaç programın çalışması neden olabilir
4. bilgisayarınızın arka planında sizden habersiz çalışan güncellemeler çalışıyor (programlar)olabilir

bunun gibi sebeplerden dolayı bilgisayarınız kasma yapar ve sitelerde donmalara sebebiyet verir
ayrıca bir sitede fazlasıyla gif,video vs vs varsa ve bilgisayarınızın özellikleri düşükse buda aynı sorunları yaratır

Anti Biotic

Her Derde Deva

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 1.05.2011, 11:42

Başka radyolarda sorun yaşamıyorsan sorun şu:

O anda radyoda yayın yapan dj in bağlantısı zayıf ya da portları kapalıdır. Sanırım dinleyici sayısı da fazla değil bu nedenle diğerlerinin bağlantısından da aktarım olmuyor.

Radyonun yayın kalitesini düşürün biraz. 64 Kbit olabilir mesela.

svcan

Acemi

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 1.05.2011, 21:51

Ilginize teşekkür ederim. Sorunun bilgisayarimdan kaynaklandiğını düşünmüyorum, cünkü hic bir sitede veya

başka radyolarda sorun yaşamıyorum. Benim gibi dj lik yapan arkadaşlar da dinleyici olarak girdiklerinde sorun yaşıyorlar.

Öğrenmek istedigim üzerinden yayin yaptığı blokta oldukça fazla video var, radyoya da video ya koyuyorlar, bu etken midir

olayıydı, onu da yukarıda ki arkadaş izah etmiş, her ikinize de teşekkürler..

5

Sunday, 1.05.2011, 22:05

Öğrenmek istedigim üzerinden yayin yaptığı blokta oldukça fazla video var, radyoya da video ya koyuyorlar, bu etken midir

sisteminiz güçlü değilse evet etkendir donmalara sebep verir

rem,işlemci hızı vs vs gibi durumlar

Alıntı

Sorunun bilgisayarimdan kaynaklandiğını düşünmüyorum

ben düşünüyorum ^^

buldukfm

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

6

Sunday, 1.05.2011, 22:10

kullandıgın tema boyutu yüksek oldugu icin böyle bir sorun yaratıyor temanı degismeni öneririm
birde sunu yap flatcast aktiviteleri sil tekrardan yükle fazla aktivitenin yüklü olmasıda bu tür sebeblere yol acar.

buldukfm

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

7

Sunday, 1.05.2011, 22:21

kullandıgın tema boyutu yüksek oldugu icin böyle bir sorun yaratıyor temanı degismeni öneririm
birde sunu yap flatcast aktiviteleri sil tekrardan yükle fazla aktivitenin yüklü olmasıda bu tür sebeblere yol acar.

ben senin yayın yaptıgını sandım arkadasim ben sana söyle özetliyeyim

1. yayın yapan arkadasının portlarından ve pc nin agir olmasından böyle sorun yasarsin
2.flatcast aktiviteleri kaldır tekrardan indir fazla aktivitenin olusu da böyle hatalar yapar.
3.beratcanın dedigi gibi virüste yemis olabilirsin.

svcan

Acemi

• Özel mesaj gönder

8

Sunday, 1.05.2011, 22:50

sisteminiz güçlü değilse evet etkendir donmalara sebep verir

rem,işlemci hızı vs vs gibi durumlar

Alıntı

Sorunun bilgisayarimdan kaynaklandiğını düşünmüyorum

ben düşünüyorum ^^

Alıntı Sorunun bilgisayarimdan kaynaklandiğını düşünüyorum
işemci intel core 2 duo-2.80 ghz - 2.53ghzve rem 4 gb 32 bit nasil?

9

Sunday, 1.05.2011, 23:10

işemci intel core 2 duo-2.80 ghz - 2.53ghzve rem 4 gb 32 bit nasil?

bu sistemde o dediğiniz radyoya girdiğinizde donma yaşıyorsanız muhtemelen sisteminizde bir sorun var
kolay açılabiliri sitelere (radyolara) girebiliyor ve içinde flash , video olan sitelere giremiyorsanız
güvenli kipte virüs taratması yapın derim
yada zorlandığınız siteye girdiğinizide kasma oldugunda işlmeci ısısını kontrol edin

birde şunu tam anlamadım o dediğiniz radyoya girdiğinizde mavi ekrandamı kalıyor, yoksa radyoya giriyosunuz ama donmamı yapıyor hangisi ??

svcan

Acemi

• Özel mesaj gönder

10

Sunday, 1.05.2011, 23:31

birde şunu tam anlamadım o dediğiniz radyoya girdiğinizde mavi ekrandamı kalıyor, yoksa radyoya giriyosunuz ama donmamı yapıyor hangisi ??

Radyoya çok rahat giriyorum..Ancak kaydırma çubuğunu hareket ettirdigimde radyonun görüntüsünde dalgalanma oluyor, bazen birinci şarkıda bazen ikinci şarkida iken bende dakikalarca aynı şarkı devam ediyor, chat çubuğuna yazdıklarımı göremiyorum ancak enter dedigimde chate düşünce görüyorum.

Bana enteresan gelen başka radyolarda da pek çok gif, foto ekli ama sorun olmuyor. Virüs olayi da bana açıklayıcı gelmiyor sadece bu radyo için mi virüs var anlamadım ki..

Anti Biotic

Her Derde Deva

• Özel mesaj gönder

11

Sunday, 1.05.2011, 23:39

şu radyonun adresini bir yaz da bakalım. Merak ettim :)

svcan

Acemi

• Özel mesaj gönder

12

Sunday, 1.05.2011, 23:55

şu radyonun adresini bir yaz da bakalım. Merak ettim

sorun düzeldiğin için link kaldırımıştır

Bu arada sorun çözüldü:) çünkü radyoya video olmayan adresten girdim.Simdi gayet rahat. Videonun boyutu 45Mb mis.

Yardimci olan herkese teşekkürler..

edit/
bende giriyim dedim yarım saatte girdim bir saatte ancak çıktım
:huh:

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (2.05.2011, 00:22)