Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

akrep1

Stajyer

• Konuyu başlatan "akrep1"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 6.05.2011, 22:14

netgear WGR614V7 modeme flatcast radyo için port açma

ARKADASLAR BENDE NETGEAR WGR614V7 WİRELLES MODEM VAR. ALMANYADAN YAYIN YAPACAGIM. NE YAPTIYSAM MODEME PORT AÇAMADIM.BİR SİTEDE NETGEAR MODEMIN BASKA MODELINI VİDEOLU OLARAK ANLATMISLAR. BENIM MODEM AYAR SAYFASINDAKI MENU, TARIFTEKI MENUYE HEMEN HEMEN BENZIOR. AYNISINI KENDIM UYGULADIM AMA SONUC BASARISIZ.VIDEO DA ACILIOR PORT AMA BENDE - OLUOR YANI ACILMIOR.COK ACIL BANA YARDIM EDECEK ARKADAS VAR MI

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Friday, 6.05.2011, 22:25

Eger ayni islemler yaptiysaniz ve hala port sorununuz varsa, sebepler sunlar olabilir:

1. Bilgisayarinizi kapatip tekrar acmaniz gerekebilir
2. Bilgisayarinizin (bu islem sart) IP'sini sabitlemediniz (internet ip'si ile ilgisi yoktur)
3. Bilgisayarinizda bir antivirüs programiniz var ve portlari engelliyor (bu tür programlardada port acma geregi olabiliyor)
4. Islemi yaparken bir yerlerde (ip no'sunda, port no'sunda vs.) hata yaptiniz...

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 6.05.2011, 22:37

burdaki anlatimi izleyin
ayarlar ayni sekilde, modemde port acmadan once diger videolarida izleyin, IP sabitleme hakkinda bilgilerde bulacaksiniz..

Windows 7 IP Sabitleme

Windows 7 Güvenlik Duvarı (Firewall) Port Açmak

Netgear WNR2000 Modemde Port Acmak

daha fazlasini burdan bulabilirsiniz
http://www.allaturkaa.de/forum/index.php…ard&boardID=208

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Masum Masum" (8.05.2011, 10:55)

akrep1

Stajyer

• Özel mesaj gönder

4

Wednesday, 11.05.2011, 18:41

Netgear Wgr614V7 Modeme Port Açma

ARKADASIM VERDIGIN BILGILER ICIN COK TESEKKUR EDERIM AMA BI YERDE YANLISLIKLA YAPMADIM.TEK TEK KONTROL ETTIM IPDE SABITLEDIM IP NOLARINDA DA BIR YANLISLIK YOK. BENDE KASPERSKY VIRUS PROGRAMI VAR ONA PORT ACMAYI NASIL YAPABILRIM TEK DENEMEDIGIM O KALDI INSALLAH SORUN ONDANDIR.YARDIMINI BEKLIORUM

• Özel mesaj gönder

5

Wednesday, 11.05.2011, 19:20

burda onceki versiyon icin anlatim bulunuyor, ayarlar emule icin ama siz flatcast icin yapin.
birden fazla güvenlik duvarı frewall ayarları

buda biraz once kaspersky 2011 ile aldigim ayar goruntusu

sirasi ile seceneklere girin ve 5 numarali secenekteki ayarlari gordugunuz gibi ayarlayin.

akrep1

Stajyer

• Özel mesaj gönder

6

Friday, 13.05.2011, 00:16

netgear wgr614v7 port açma sorunu

arkadasım verdıgın bılgıler ıcın cok tesekkur ederım ama benım sorun hala cozulmedı.kaspersky vırus programınada port actım ama yıne flatcast portum acılmadı.ne yayın alabılıyorum ne de dınlemeye gırebılıyorum.ne yaptımsa olmadı.bu guvenlık duvarında e-mule ayarı demıssın onu progam eklede bulamadım bende cıkmıor. sorun oradan mı bılmıorum. yardımlarınızı beklıorum.

7

Friday, 13.05.2011, 01:14

bu guvenlık duvarında e-mule ayarı demıssın onu progam eklede bulamadım

E-Mule sadece bir örnektir siz flastcast için portlara izin verceksiniz

Daha Detaylı anlatımı burda bulabilirsiniz

akrep1

Stajyer

• Özel mesaj gönder

8

Friday, 13.05.2011, 02:25

netgear wgr614v7 port açma sorunu

ARKADASLAR COK OLDUYSAM OZUR DILERIM AMA BEN GUVENLIK DUVARINA FLATCAST PORTUNUDA EKLEDIM. AMA DEGISEN HICBIRSEY OLMADI SORUN COZULMEDI HALA.DENEMEDIGIM BASKA YOL KALMADI SANIRIM BASKA BILMEDIGIM BIRSEY MI VAR.MODEMDE PORT ACTIM,IP SABITLEDIM,GUVENLIK DUVARINI ACTIM FLATCAST PORTUNU EKLEDIM,KASPERSKYDA PORT ACTIM FLATCAST ICIN AMA HICBIRSEY CARE OLMADI.MODEM AYAR SAYFASINDA GUVENLIK DUVARIYLA ILGILI BIR BOLUM VAR MI ORADA BIRSEY YAPMAM GEREKIRMI.PEKI DINLEMEYEDE GIREMIORUM BAZI RADYOLARA BU NEDENDIR YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVINIRIM.SIMDIDEN TESEKKUR EDERIM HERKESE

9

Friday, 13.05.2011, 03:15

MODEM AYAR SAYFASINDA GUVENLIK DUVARIYLA ILGILI BIR BOLUM VAR MI ORADA BIRSEY YAPMAM GEREKIRMI.

modeminizin ekran kopy sini buraya koyabilirseniz daha koaly açıklama imkanımız olur
ayrıca bukadar işlemden sonra hala portlarınız kapalıysa demekki biryerlerde yanlış yapıyosunuz
mesela ip adresinizi modeme girerken yanlış ip vermiş olabilirsiniz

akrep1

Stajyer

• Özel mesaj gönder

10

Saturday, 14.05.2011, 02:00

netgear wgr614v7 flatcast port açma sorunu

arkadasım sorunum hala çözülmedi sana ekran resimlerini göndereyim ben en iyisi ınsallah bir faydası olur
http://i1122.photobucket.com/albums/l531/akrep12/2.jpg
http://i1122.photobucket.com/albums/l531/akrep12/1.jpg
http://i1122.photobucket.com/albums/l531/akrep12/3.jpg

• Özel mesaj gönder

11

Saturday, 14.05.2011, 11:57

yukarda yapmaniz gerekenleri sirasi ile yazdik, yeniden bastan baslamaniz gerek
porta engel olan sey virus koruma programimi yoksa yanlis yaptiginiz birseymi anlamamiz gerek,
ilk olarak kaspersky'i devre disi birakin gecici olarak
ikinci olarak bilgisayarinizda IP sabitleyin
ve son olarak ipconfigde IPv4 Address'de yazan numaralari (aynisini IP sabitlemede de kullanmaniz gerek) yazin ve modemden port acma islemini bitirin
kullandiginiz tarayiciyi kapatip acin yada pc yi yeniden baslatin, radyoda portu konrtol edin, eger acilmissa daha sonra kaspersky i etkinlestirin ve tekrar kontrol edin