Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

Saturday, 7.05.2011, 02:17

Port Açma Programı – 1600 Modem ile Uyumlu ve Türkçe! (yeni)

Modeminizde nasıl port açacağınız bilmiyorsanız, Simple Port Forwarding adlı yazılım ile ücretsiz olarak istediğiniz portu açabilirsiniz.

Yaklaşık 1500 farklı marka ve model modemi destekleyen Simple Port Forwarding, aşağıdaki adresten indirilebilir.

Ücretsiz bir yazılımdır

Download Simple Port Forwarding

(5.39 MB)

Desteklenen işletim sistemleri: 2000, XP, 2003, Vista, 2008, 7 32 & 64 Bit

Yazılımın Türkçe dil desteği vardır.

Desteklenen Router Modelleri:
(Arama yapmak için klavyenizden Ctrl + F tuşlarına basın ve açılan kutucuğua modeminizin modelini yazın.)
şimdi kendi modemimde önce portumu kapatıp sonra bu program vaıstasiyle nasıl otomatik açıldıgını göstercem
resimleri paint de yaptığım için görüntüde bozukluk olabilir
resimli anlatım alıntı değildir tamamen kendi modemimde denediğim resimlerdir...

öncelikle modemimde ve flatcast radyomda portlarımın kapalı olduğunu görelim

kapalı mapping (-)

Modemde açılan herhangi bir portumda yok

şimdi sırasıyla resimleri uygularsak kendi modemimizde otomatik port nasıl açıldıgını görceğiz

Resim 1

resimde şifre ve password yazmışım yanlışlıkla :D
modem kullanıcı adı ve şifreniz olcaktı
gecenin 3:00 ında ancak bukadar oldu :P

edit/

programda eger modem ismimiz varsa seçili yaptıgımızda kullanıcı adı ve password yerine herhangi bir işlem yapmamıza gerek yok
eger modem şifre ve kullanıcı adınızı değiştirmediyseniz o modemin kullanıcı adı ve şifresi otomatikmen o ekrana düşcektir
yukarıdaki resimde şifre ve kullanıcı adı yazmamdaki sebep, modeminize kendiniz bir şifre ataması yaptıysanız onun içindir
yoksa herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok

Resm 2

Resm 3

Resim 4

Add yazısına tıkayıp sadece bekliyoruz hiç bir işlem yapmamıza gerek yok modem şifrenizi ve kullanıcı adını doğru girdiyseniz yapılandırmayıda otomatik kendisi şifreyi ve kullanıcı adını kendi girecektir Add yazısıan tıkladıktan sonra sadece bekliyceksiniz bitenekadar
yapılandırma otomatik bittiğinde size modeminizin NAT bölümünde tüm yapılandırmayı ve açılan portu göstercektir
şimdi benim portlarımı kapadıktan sonra programla yukarıdaki resimlerde anlattığım gibi yaptığımda nasıl açıldığını görmüş olcaksınız

Alt resimler portlarımın otomatik olarak açıldıgı resimlerdir...

önce modemin içini görelim

şimdi deneme radyomda mapping (+) yeşil oldugunu görelim

evet benim modemimde hepsi bukadar umarım aradığınız modem program içinde mevcuttur

Bu mesaj 5 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "DiOzGi" (3.07.2013, 18:24) düzenleme sebepleri: download link yenilendi

usta_37

Jüri

• "usta_37" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 7.05.2011, 07:34

BERATCAN
Abi emegine saglık cok harika bir program,port sorunu olanlar için ve acamıyorum diyenler için ,işte aradıkları program,artık "dinleyici düşüyor,radyoya giremiyorum,başkaları giremiyor" demesinler,tşkler ..

melye

Yönetici

• "melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Saturday, 7.05.2011, 07:39

Abim bişe sorucam...bunu şimdi akşama ben indiririm uygularım ama aklıma bişe takıldı...ben geçen gün burda aldıım bi siteye göre portumu açtıydım...kaç gündürde açıktı yani bakıodum vs...dün baktım portum kapalı görünüo...kendi kendinemi kapandı heç bişe anlamadım ben bu işten :S

4

Saturday, 7.05.2011, 10:49

port açmadan önce ip sabitlemesi yaparsanız ..portlarınız tekrar kapanmaz
yanlız şu var netteki bazı sebeplerden dolayı nete girmemeğe başlar veya pc yi kapatıp açtığınızda
nete bağlanamaz vs vs gibi sebeplerden dolayı sizden ağ ayarlarınızı sıfırlamanızı veya onar diye seçenekler gelebilir
veya kendisi pc açıldıgında onrama yapabilir
bugibi durumlarda sabitlediğiniz ip adresi sıfırlanmış olur. buda zaman sonra açık olan portların kapanmasına sebep verebilir
ayrıca bir modemi birden fazla kişi kullanıyorsa zaman zaman port kapanmasına sebep verebilir

yukarıdaki program sadece içinde bulunan modem portlarını açar . ama ilk önce yapmamız gereken İP sabitlemek
ondan sonra yukarıdaki programda eger modem isminiz varsa. gerisini program hallediyor

işin kolay yanı şu bu programda siz modem ip adresini ve kendi ip adresini girmeden
size flatcast için gereken portu açmış olucak
yani UDP 40123 girdikten sonra kendisi sizin yerinize tüm işlemleri yapan bir programdır.

melye

Yönetici

• "melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Saturday, 7.05.2011, 10:55

ip sabitleyip açmıştım ama...akşama programla bakayım abi...tşk ler bilgiler için....

6

Saturday, 7.05.2011, 11:34

Çok Güzel paylaşım çok teşekkürlerr..

renefte

Stajyer

• "renefte" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 4.07.2011, 17:51

Çoook güzell 1600 modem içnide bi benim modem yok ...Şans olsa Süper lotuy bilirdim zaten.

ZyXel Prestige 600 Series yok malesef napcaz şimdi

8

Monday, 4.07.2011, 18:42

Çoook güzell 1600 modem içnide bi benim modem yok ...Şans olsa Süper lotuy bilirdim zaten.

Alintidir...

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Monday, 4.07.2011, 18:47

Sagolsun Kaan yetismis renefte imdadina ^^
Ama orda mühim olan, Flatcast icin UDP Port 40123 acmak gerek. Anlatimda farkli port'lara yer verilmis.
Ama kim demis yok diye -> Zyxel 600 Series

renefte

Stajyer

• "renefte" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Monday, 4.07.2011, 21:14

Alintidir...

Bende böyle bi sayfa gözüküyor, Security tıklayıncada fotoğrafın altındaki seçenekler çıkıyor pöff :sinirli:

Internet Security
Your device provides the following filter rules

Telnet Telnet traffic is blocked from the WAN to the LAN
FTP FTP traffic is blocked from the WAN to the LAN
TFTP TFTP traffic is blocked from the WAN to the LAN
Web Web traffic is blocked from the WAN to the LAN
SNMP SNMP traffic is blocked from the WAN
Ping. Ping traffic is blocked from the WAN/LAN

SILADA_N

Stajyer

• Özel mesaj gönder

11

Thursday, 14.07.2011, 19:00

coktesekkurler emeginize saglik berratcan deneyecem cok ugrastim birturlu yapamamistim umarim bu defa olacak :))) :rolleyes:

• Özel mesaj gönder

12

Monday, 1.07.2013, 23:30

merhaba arkadaşlar ben yaptımda bole bır hata verıyorr bilgisi olan varmıdırr ne yapmak lazım dıyeee ;)

DiOzGi

Bilge

• "DiOzGi" bir kadın

• Özel mesaj gönder

13

Wednesday, 3.07.2013, 18:27

Link yenilendi, tekrar deneyin sorun olursa yazin.

• "I3aharqoslu" bir kadın

• Özel mesaj gönder

14

Tuesday, 22.10.2013, 16:41

yardım

ipconfig çaliştira girdimde siyah ekran gelmiyor ip nomu göremiyorum bile bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

@diyar@

Orta Düzey

• "@diyar@" bir erkek

• Özel mesaj gönder

15

Tuesday, 22.10.2013, 17:30

Başlat => Çalıştır =>cmd yaz. Tamam de Komut İstemi penceresi açılacak. Bu pencere metin tabanlı (komut satırı) fonksiyonlar uygulanır. Buraya ipconfig /all komutunu yazarak ve enter. Bu işlem sonrasında makinanın aldığı ip numarası (ip adres), modeminin ip adresi (Varsayılan Ağ Geçidi) ve diğer bilgileri detaylı verir. Bu pencereyi kapatmak için exit yaz veya köşedeki X işaretine tıklarsın.
Kolay Gelsin

• "zehraguler" bir kadın

• Özel mesaj gönder

16

Tuesday, 22.10.2013, 22:37

Teşekkürler

• "oguzhan01fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

17

Saturday, 23.11.2013, 09:07

Port sorunu

Merhaba...
Arkadaşlar düne kadar port sorunum yoktu ister 5.2 versiyon ister 5.3 versiyonda...
Şimdi 5.2 versiyonda portum kapalı 5.3 versiyonda portum açık görülüyor...
Win7 kullanıyorum Modem Tılgın servis sağlayıcı Süperonline...
Neler yaptım sonra size yazdım sıralayayım...
Modemin 40123 udp sini sildim YENİDEN YÜKLEDİM...
Windows Güvenlik duvarından 40123 ü sildim YENİDEN KURDUM
Acaba sistemden kaynaklı bir sorunmu dedim sistem geri yüklemesi yaptım...
Bunlara rağmen yinede 5.2 de portum kapalı 5.3 de portum açık...
Bu konu hakkında net bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim...
Kolay gelsin hayırlı günler olsun...

Teşekkürler...

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

18

Saturday, 23.11.2013, 10:07

Flatcast Active X eklentilerini (yayıncı ve dinleyiciler için [Producer-Viewer] ) kaldırıp tekrar kurmayı deneyin.

• "Harbi Kız" bir kadın

• Özel mesaj gönder

19

Saturday, 23.11.2013, 10:15

Bu güzel bilgiler için herkese Tşkler :1alkis:

• "oguzhan01fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

20

Saturday, 23.11.2013, 12:12

Merhaba ...
Pluginleri sildim yeniden yükledim onuda yaptım...
Acaba tarayıcıdanmı kaynaklanıyor diye hazırda bulunun 4 tarayıcıdan da denedim...
Tüm yapılması gerekecekleri yaptıktan sonra netice alamayınca buraya yazdım belki atladığım birşey vardır diye...
Şunuda ilave edeyim tarayıcımı açmadan her seferinde özellikle 5.2 nin pluginini yeniden yüklüyorum ( Mozilla da ) Kullanırken...