Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "enkido_semih"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 12.05.2011, 11:43

Harci Ses Kartı ve Mikrofon ile Flatcast Yayını Yapılabilir mi?

merhaba arkadaşlar... benim m-audio fasttrack pro usb harici ses kartım ve buna uygun behriinger c1 mikrofonum var. flatcast üzerinde bununla yayın yapabilirmiyim.. extra bir program veya eklenti gerekir mi? yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden...

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 12.05.2011, 11:51

bunu yayin alarak kontrol edebilirsiniz
eger ses karti aktif ve mikrofon takili ise buna ragmen yayin aldiginizda "no audio devices found" diye uyari verirse demekki desteklenmiyordur
flatcastta yayin yapabilmek icin extra program yada eklentiyede gerek yok
calisan bir ses kartiniz olmasi yeterlidir..

3

Thursday, 12.05.2011, 14:08

m-audio fasttrack pro usb harici ses kartım ve buna uygun behriinger c1 mikrofonum var. flatcast üzerinde bununla yayın yapabilirmiyim

dediğiniz ses kartı çok amaçlı bir ses kartıdır ..yani normal bir ses kartıgibi kullanmanın haricinde birçok alet bağlayabilir aynı anda biçok işemi birlikte yapabilirsiniz..
fakat halen kullandıgınız onboard anakart ses kartınızı BIOS ayarlarından girip aktif olan ses kartınızı pasif hale getirmekde yarar var
yanlız usb çok amaçlı ses kartınızla yaptıınız sesli yayını siz belki kendi siteminizde çok iyi duyabilirsiniz
dinleyicinin ses kartı sizinkadar iyi değilse dinleyen için pek bişey değişmiycektir

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (12.05.2011, 14:13)

C@NISI

Stajyer

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 19.05.2011, 21:35

arkadarslar yeni leptob aldim vista 7 yayin yaparken winaptan calmak isdiyorum ama pc de bi türlü stero mixeri bulamiyorum yardimci olurmusunuz lütfen steromixeri nerden bula bilirim

5

Thursday, 19.05.2011, 21:42

ses kartının markası nedir ??
OnBoard Ses kartı ise. Creative ses kartlarının bazıları Windows 7 ve Vista'yı desteklemediği için stereo mix kullanılamıyor. Güncelleştirmeden sonrası da aynı

Gelelim çözüme .
Windows 7 ve Windows Vista ses kartlarını çalıştırmak için için kendi driverlarını kullanıyor. Onun için "Stereo Mix"'i "Devre dışı bırakılmış aygıtları göster" seçeneği aktif olsa bile göremiyosunuz. ses kartının güncel driverını indir ve kur. Denetim Masası / Ses / Kayıt sekmesine geç ve resimdeki gibi herhangi bir yere sağ klik/ "Devre dışı bırakılmış aygıtları göster" ve "Bağlantısı kesilmiş aygıtları göster" seçeneklerini seç.

Stereo mix'i bul, sağ klik etkinleştir ve alt taraftaki butondan "Varsayılan yap" de bitir

olması gereken görüntü

ufak bir tüyo.. bazan işe yarıyor

eğer ses kartı driverini güncellediğin halde yine Streo mix yoksa
resimdeki ekranda boş olan mic in simgesini değiştir adına da Stereo Mix yaz sonra uygula tamam de Stero Mix gelir .mic devre dışı iken Stero Mix çalışır... her seferinde mici devre dışı bırakmak (aynı işlemi) lazım

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (19.05.2011, 21:58)

C@NISI

Stajyer

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 19.05.2011, 21:55

beratcan sagol ama siteyi biraz arasdirarak nerde oldugunu buldum megersem gizleniyomus sagol yinede cok tsk ederim

7

Thursday, 19.05.2011, 22:17

siz gizli aygıtları göster seçeneğiyle bulmuşsunuz bazı ses kartlarında gizli aygıtları göster dediğimzde bile gelmiyorsa
iki yol var birini üstte anlattım bir digeri alttaki olan seçenek
umarım bu tür sorunu olan arkadaşlara faydası olur

mic in üstünde sağa tıklayın devre dışı bırak deyin. o zaman stereo mix Görünmesede (karıştırıcı) devreye girer.

yapıcağınız şudur. ses panelinizde ses kartı ayarlarını düzgün yapın.hatta ilk etapda default bırakın.. müzik çalacağın zaman windows 7 denetim masasından donanım ses ve ses aygıtları ayarından mic i devre dışı bırak yap. stereo karıştırıcı devreye girer. ve mp3 çalarsan radyodakiler müzik sesini duyar.

mic e geçip konuşucağın zamanda , ayarlardan mic devreye sok .o zaman da stereo karıştırıcı devreden çıkar.karşıdakiler sesini duyarlar.

laptoplarda da durum bu.ama tek değişen mic laptopun üzerindedir. yanlız harici bi mic takarsan işte ozman 2 side devrede olur. yani hem stereo karıştıcıda yeşil işaretli aktif olur,hemde mic .. win 7 de durum budur..