Giriş yapmadınız.

uzun80

Stajyer

• Konuyu başlatan "uzun80"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 28.08.2007, 21:15

webcam

slm arkadaslar benim bilgisayarin webcami calismiyor,binde bir calisirsa calisyor anlayamiyorum,ekranda msn veya baska yerde cam takili gorunuyor,ama gorusmeye baslayinca olmadigini soyluyor,ben hp paviliondv6000 leptop var,vista yuklu kendiliginden tabi,butun hp driverlerinin denedim olmadi,bilgisi olanlardan yardim bekliyorum

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Wednesday, 29.08.2007, 00:00

uzun80, öncelikle benim vista kullanmadigimi belirterek sendeki sorunu baska yerlerde okuyarak sana yardimci olmaya calistigimi bilmeni isterim
1. senin webcam'in mikrofonlumu ? eger öyleyse msn'de "webcamübertragung starten" (görüntü izletme->senin avatarin altinda görünen cam'i tikla ilk secenek) yaptigin zamanda sorun yapiyormu yoksa sadece "videounterhaltung" (karsilikli cam görüsmesi -->sesli) yaptigindami kapaniyor ? bunu bir denemelisin eger cünkü sadece Videounterhaltung yaptiginda sorun yapiyorsa ve sadece görüntünü izletmek icin davet yolladigin zaman yapmiyorsa sorun webcam driver'inden degil audio driverinden kaynaklandigini söyleyebilirim ki buda maalesef vista'da gercekten bir sorun haline geldi sanki

2. driver'leri denedim diyorsun ama istersen yinede bir driver upgrade yapmayi dene :bilmem:
-->HP Webcam Driver with Firmware Upgrade for Microsoft Windows Vista

umarim sorununa cözüm bulursun ...

74KARDELEN

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 2.01.2009, 12:36

tsk paylasima

4

Friday, 2.01.2009, 14:01

uzun80,

önce şu denemeyi yapmalısın msn açmadan senin web cam'ının masa üstünde kendi cam açma ve görüntüleme programı vardır eğer ordan açıp msn de açamıyosan msn ses ve görüntü kurulumunu yapmadığından dolayıdır

şayet masa üstündeki kendi programından da web cam'ını açınca görüntü gelmiyorsan ozaman web cam driverin'dan kaynaklana sorundur

yapman gereken şu

vista webcam için ve en çok sorun çıkaran driver budur. sorun yaşamak istemiyorsanız
aşağıdaki adımları takip etmelisiniz. --- Bu driverı yüklemeden önce mutlaka restart edin...

WebCam Kurulumu-----------------------------------------------------

1. "C:\windows\inf" klasörünü açın ve "usbvideo.inf" isimli dosyayı silin. (inf klasörü
sistem klasörü olduğu için görünmez. "C:/WINDOWS/INF" tırnak içindeki kısmı kopyalayıp
bilgisayarımın içinde adres çubuğuna yapıştırıp entera basarsanız direk girersiniz.)

2. Aygıt yöneticisinde Görüntü Aygıtlarını açın ve Usb Video aygıtını (Usb video device) kaldırın.

3. oturumu kapatıp açın.

4. driverı kurun.

5. bilgisayarı yeniden başlatın. aygıt yöneticisinden kontrol edebilirsiniz. eğer doğru
yüklendiyse Görüntü Aygıtları altında "Hp Pavilion Webcam" yazıyorsa tamam demektir.
Halen USB Device yazıyorsa üzerinde sağ tuş - Sürücüyü güncelleştir diyip C:\SWSetup
klasörü altından "34746" klasörünü gösterip yükleyin. bu sefer olacaktır.
Bilgisayarımda en altta çıkan "HP Pavilion Webcam" çalışmıyor yalnız, aklınızda bulunsun.
Msn, Skype ve diğer tüm görüntü alma programlarında çalışıyor...

i-rem arkadaşımızın verdiği doğru driverdir onu yükle ve yukardaki verdiğmi adımları takip et sorun düzelcektir