Giriş yapmadınız.

derencem

Stajyer

• "derencem" bir kadın
  • Konuyu başlatan "derencem"

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, 18.05.2011, 21:35

msn şifrem bilinmediği halde başkası tarafındna açıldı

msn sifremi her gün değişmeme rağmen baskası tarafından açıldıgına maillerimin okunduguna şahit oldum, daha önce birinin tesdadüf msn sifresini ögrenmistim ve değişmistim kendisine sifreyi söylemediğim halde msnini acmayı basarmıstı ,nasıl yaptıgını bilmiyorum, msnimi acan kisiyi öğrenebilme olanagım var mı.kime soruyorsam mümkün degil acamaz diyor ama hem kendimde hem denediğim baskasında sifre bilinmedigi halde msnin acıldıgına sahit oldum !!!

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Masum Masum" (18.05.2011, 21:52)

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Wednesday, 18.05.2011, 21:45

Şifrenizi bilmesede güvenlik sorunuzu biliyor olabilirmi? Bence tüm bilgilerinizi değiştirin.Birde başka bir msn adresi alın ve onunla birleştirme yönlendirme yapın.Şifrenizi o msn adresinize isteyerek değiştirin.Yeni açacağınız msn adresinize hiç kimseyi tanımlamayın ve kimseye bundan bahsetmeyin...Kim açıyor öğrenme yolu varmı onu üzgünüm bilmiyorum...

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Wednesday, 18.05.2011, 21:47

sifre degismek sadece cozum degil
gizli soru ve guvenilir mail adresi olarak belirledigin baska varsa onuda duzenlemen gerek
ayrica sadece senin bildigin sifreyi bir baskasi devamli olarak bilmesi zor, ya bilgisayarinda bilgileri tasiyan bir yazilim yuklenmistir
yada sen farkinda olmuyorsundur msn i online yaptiginda ayni anda windows live mailide aciliyor

ornegin msn den logout yapacagin zaman ya sadece bu bilgisayardan yada her yerden cikis yap diye secenek olur
hatta msn kapali olsa bile windows mail uzerinden chat yapilabiliyor, sanirim bu konuda yanilgiya ugruyor olabilirsin

yinede pcnin guvenli oldugunu anlamak icin bir temizleme yap ve sonra mail bilgilerini yeniden degis (gizli soru vs.)

Seninki1314

Orta Düzey

• "Seninki1314" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Wednesday, 18.05.2011, 21:54

Yeni MSN'i kullaniyorsunuz sanirim :)

Yeni MSN sirf Messenger'e giris yapmiyor Mail Adresinede giris yapiyor ve onu ayri bir kullanici olarak gösteriyor Tarayici'dan Logout yaparsaniz sorun kalkacakdir.. ;)

Ayriyeten baska bir bilgisayar'dan biri MSN'e giris yaparsa Bilgisayar Adi yaninda yazar!

derencem

Stajyer

• "derencem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Wednesday, 18.05.2011, 22:14

cvp

msn degistim,msnimin acıldıgına eminim dj arkadasıma küfretmis her kim ise bir seferinde ve sabaha kadar msn acık tutmus müslüm dinlemis,mail kutuma girdigimde yeni gelen maillerimden bazılarının okunduguna sahit oldum.ortak baglantı kullanıyorum bir de ortak baglantıdan biri olma olasılgıı var mı acaba.pc me program kurması icin birinden dosya vs almam gerekmez mi, pc yalnzıca ben kullanıyorum ve kimseden bisey almıyorum shbet etme harici ?

derencem

Stajyer

• "derencem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Wednesday, 18.05.2011, 22:16

ilkokul ögretm

ilkokul ögretmenimin adını ben bile zor hatırlarken baskası nerden bilsin öleli 17 sene oldu üstelik :)

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Wednesday, 18.05.2011, 22:39

olasiliklari soyledik
eger kesin biri girdi emin isen farkinda olmadan truva ati (trojen) almis olabilirsin

burdaki notu oku ortak baglanti hakkinda bilgiler var

Alıntı

Mesajınız, Kullandığınız bilgisayardan alıcının bilgisayarına kadar, geçtiği yol üzerindeki her noktada durdurulabilir, kopyalanabilir, yönlendirilebilir, değiştirilebilir veya silinebilir.

Bilgisayarınıza yerleştirilecek küçük bir truva atı (trojan) yazdığınız her mesajın bir kopyasını alabilir, ağ üzerinde (veya bağlantı varsa internette) önceden belirlenmiş noktalara gönderebilir. Bir yandan bunu yaparken diğer yandan mesajınızı tamamen engelleyebilir, geciktirebilir, değiştirerek gönderebilir veya ilgisiz adreslere gönderebilir. Truva atları bir çeşit bilgisayar virüsleridir. Çoğu zaman, bilgisayarınızı çalışmaz hale getirmezler; bilgisayarınızdan aldıkları bilgileri istenmeyen kişilere ulaştırırlar. Truva atları sizin bilgisayarınızda çalışabildikleri gibi, alıcının bilgisayarında veya email sistemlerinin üzerindeki server bilgisayarlarda da çalışabilirler. Bu nedenle truva atlarından korunmak için mesajınızın geçtiği bilgisayarların koruma altında olması gerekir. Gelişmiş antivirüs programları düzenli olarak güncellenmeleri halinde truva atlarına karşı güvenlik sağlayabilmektedir.

ve asagidaki linkte ayrintili bilgiler var, goz arabilirsin
http://sanalguvenlik.wordpress.com/category/mail-guvenligi/

derencem

Stajyer

• "derencem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Wednesday, 18.05.2011, 22:47

teşekkür

[b]teşekkür ederim ;)[/b]