Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "AllaTurkaa" bir erkek
  • Konuyu başlatan "AllaTurkaa"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 1.09.2007, 11:35

Flatcast tamirhane

Eğer yayın yaparken Flatcast Producer ile büyük sorunlar yaşıyorsanız,
(müzikler çalmıyor, internet aracı hata veriyor, yayın kendiliğinden kapanıyor...)vs.

Sizlere 3+1 çözüm yolları sunuyorum!

+1 Sistemi geri al!
Bu imkanı, daha önce sorunsuz bir yayın yapabiliyor ve son günlerde hatalar oluşmaya başladıysa uygulayın.
Bilgisayarınızın sistemini birkaç gün geri alarak sorunlardan kurtulmuş olacaksınız.

[list]Almanca XP
Start > Alle Programme > Zubehör > Systemprogramme > Systemwiederherstellung/ Computer zu einem früheren...

Türkçe XP (Vista ile de hemen hemen aynı şekilde)
Başlat > Tüm Programlar > Donatılar> Sistem Araçları > Sistemi Geri Yükle/ Bilgisayarınızı eski bir tarihe geri al...[/list]

1. Çözüm imkanı: internet aracını değiştir.
[list]Eğer yayını Internet Explorer ile yapıyorsanız bir de FireFox ile deneyin ya da tersi FireFox --><-- Internet Explorer[/list]

---------------------------------------------------------------------------------

2. Çözüm imkanı: Flatcast Producer'yi bilgisayarınızdan tamamen silin
Bazen Flatcast yayın programını install ederken ufak bir hata oluşabiliyor,
bunu Flatcast Producer'i kökten silerek çözebilirsiniz!( önce yayını kapatın)

[list]C:windows üzeri bunu--> NpFp415.dll ara (4.15 sürümünü kullanıyorsanız)
4.16 sürümünü kullananlar NpFp41629.dll arasın[/list]

genelde 2 belge bulmalısınız
[list]Flatcast Producer 4.15 ....\c:windows\downloaded programme files
NpFp415.dll ... c:\programme\Internet Explorer\Plugins [/list]
4.16 Kullanıcıları
[list]Flatcast Producer 4.16 ....\c:windows\downloaded programme files
NpFp41629.dll ... c:\programme\Internet Explorer\Plugins [/list]
bunların ikisini de sağ seçenek ile silin

bilgisayarinizaNpFv belgelerini aratin, ve buldugu tüm NpFv...dll belgelerini silin

-------
sonra ( benim windows almanca, Türkçe tam olarak ne yazdığını bilmiyorum, fakat ben Türkçe anlamını parentez içinde yazarım)

[list]Start (Başlat) >> Ausführen (Çalıştır) Açılan pencereye regedit yaz ve ok tıkla[/list]

Şimdi bir başka pencere açılır.
Solda birkaç dosya göreceksiniz.

[list]HKEY_CURRENT_USER >> Software >>1mal1software dosyasını sağ seçenekle silin.

HKEY_LOCAL_MACHINE>>Software>>1 mal 1Software bunu da sağ seçenekle tamamiyle silin.
Dikkat(!) sadece 1 mal 1Software dosyasını ve içindekileri sileceksiniz daha önceki dosyaları değil.

F5 Kullanicilari assagdaki bölümede baksin
HKEY_USERS\S-1-5-21-3912596002-243066580-2723362098-1006\Software\1 mal 1 Software GmbH
[/list]

Şimdi yayını tekrar almak istediğinizde bakire bir flatcast producer ile karşılaşırsınız ;)

---------------------------------------------------------------------------------

3. Ve son çözüm yolu: Format C: :cry:
Eğer yukardaki çözümler faydali olmadıysa, ya yayını bırakın ve sadece dinleyici olun,
ya da bilgisayarınızdaki sistemi (windows) tamamen silip yeniden yükleyin!

DipNot:
Bu uygulamalarin NO FREE STREAM ENTRY POINT sorunuyla hicbir ilgisi yok

melikenalan

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 1.09.2007, 11:51

harika olmus bu tesekkürler

tugi@tugay

Stajyer

• "tugi@tugay" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Saturday, 1.09.2007, 14:22

harika olmus gercekten süper olmus peki söyle bir sorun var admin abi ben baska radyoda yayin yapiyorum ama kendi radyomda yapamiyorum önceden oluyordu simdi olmuyor yayini aliyorum ama kimse giremiyor no free stream bilmem ney diyor.bunu acıklarmısın rica etsem

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Saturday, 1.09.2007, 17:27

tugicik sorunun cevabi forumda mevcuttu sormadan önce keşke bir arasaydin... Sanirim flatcast portlarin kapali senin

cevap

:burda:

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=3297&highlight=free+stream

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 9.09.2007, 11:19

merhabalar yeni üyeyim
ben vista kullanıyorum ve tema yüklerken internet exploler hata verip sayfayı kapatıyor başka hiç bir sorunla karşılaşmıyorum benim de yukarıdaki maddeleri mi uygulumam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler...

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Sunday, 9.09.2007, 12:12

Alıntı sahibi ""GoNulLYoRGuNu""

merhabalar yeni üyeyim
ben vista kullanıyorum ve tema yüklerken internet exploler hata verip sayfayı kapatıyor başka hiç bir sorunla karşılaşmıyorum benim de yukarıdaki maddeleri mi uygulumam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler...
;

Bakin admin arkadasimiz bu konuda sizlere ne demiş

Alıntı sahibi ""AllaTurkaa""

evet vista ile tema yüklemek biraz sorunlu...
2 imkanin var

1. Bilgisayarinda Firefox yoksa indir ve install et, yayini firefox ile ac ve temalari onunla yükle. Sonra geri internet explorer ile yayin yapabilirsin.

2. (sade almanca olarak biliyorum) Internet Explorerde
Extras >>Internet Optionen >>Sicherheit /geschützen modus aktivieren ... de görünen kancayi (hacken) kaldir.
sonra temalari yükliye bilirsin,
fakat daha sonra kancayi geri ekle!

• Özel mesaj gönder

7

Sunday, 9.09.2007, 20:47

mozailla firefox u indirip kurdum ve sorunum çözüldü epeydir canımı sıkan bir durumdu çok teşekkür ederim

• Özel mesaj gönder

8

Saturday, 15.09.2007, 14:09

Arkadaslarr benimm dj mikser calismiyoo yardimci olursanizz cooook sevinirimm
:(

FATIH

Stajyer

• Özel mesaj gönder

9

Friday, 21.09.2007, 14:08

SELAM ARKADASLAR;BEN 3+1 BU GUZEL FORMULLERI HER ASAMADA DENERKEN AYNI ZAMANDA YAYINDA DINLEYI OLMAM LAZIM DEGIL MI IKINCISI ISE DEGERLI ADMINIMIZIN VERMIS OLDUGU 1 NUMARALI ALTIN FORMULU NASIL UYGULAYACAGIM NERELERDEN ULASACAGIM YARDIMCI OLUR ISENIZ COK SEVINIRIM.(1. Çözüm imkanı: internet aracını değiştir.

Eğer yayını Internet Explorer ile yapıyorsanız bir de FireFox ile deneyin ya da tersi FireFox --><-- Internet Explorer) VERILEN BIR NOLU FORMUL YARDIMLARINIZ ICIN SIMDIDEN TESEKKURLERIMI SUNURAM..

Findik

Jüri

• "Findik" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Friday, 21.09.2007, 14:14

FATIH, buyur --> http://www.mozilla-europe.org/tr/products/firefox/

her 4 cözümdede radyoda olmaman gerek!

FATIH

Stajyer

• Özel mesaj gönder

11

Friday, 21.09.2007, 14:22

VERMIS OLDUGUN GUZEL BILGELERINDEN DOLAYI TESEKKURLER EDERIM FINDIK KARDES VE DIGER ARKADASLAR.FINDIK KARDES SON BIR SORUM O SAYFAYI ACAR ACMAZ INDIRMEM ISTENEN BIR DOSYA VAR ONU INDIRIYORUZ DEGIL MI.?

Findik

Jüri

• "Findik" bir kadın

• Özel mesaj gönder

12

Friday, 21.09.2007, 14:26

evet ya önce indir sonra uygula (install) yada hemen uygula!
Sen Firefoxun ne oldugunu bilmiyorsun galiba!

inernet araci, internete girdigin program! Internet Explorer nin biraz degisigi!

FATIH

Stajyer

• Özel mesaj gönder

13

Friday, 21.09.2007, 14:51

FINDIK KARDES MALASEF KUSURA BAKMA AMA SANA ZAHMET VERDIM ANLAMI NE IDI NE ISE YARAR INDIRINCE ONU NASIL BULACAGIM PC DE DOSYA HALINDE MASA USTUNE ATABILIRSEM ATTIMI DUSUNURSEK ICINE GIREREK AYARLARDA NE GIBI DEGISKLIK YAPILMASI LAZIM

FATIH

Stajyer

• Özel mesaj gönder

14

Saturday, 22.09.2007, 12:52

fındık kardes cokguzel ve kolay erısım yoluydu sana tesekkur ederım...

FATIH

Stajyer

• Özel mesaj gönder

15

Saturday, 22.09.2007, 13:00

donuyorr..

DEGERLI ARKADASLAR;benim daha önce asla simdi anlatacagim problemim olmamistı.ben port ayarlarını actım.fakat nedendır anlamıyorum ıkı gundur bugun ucuncu gun oldu benım sayfalarım yayında ıken oldugu yerde kendılıgınden donuyor mıkserın uzerındekı add pause talkover gıbı..yazıları görunmuyor yayında yazdıklarım kayıp oluyor dınleyıcıler görunmuyor bende dahıl olmak uzre ne yazabılıyorum nede yazdırabılıyorum sayfa adeta donuyor add yı acık mıksere muzık atmak ısedıgımde sayfa bır turlu normal boyutunca cıkmıyor.özellıkle yayında bu sorunları yasarken msn den gelen e maıllere bakmak ısedıgımde acılmıyor hata raporu verıyor.
fakat yayını atınca rahtalıkla msn ve gelen e maıllere bakabılıyorum sızce bunlar neden radyodakı temam neden sılınıp kapanıyor sadece bos bır tema kalıyor bunun nedenı ıle ılk kz karsılastım sızce ne yapmam lazım..

• Özel mesaj gönder

16

Saturday, 22.09.2007, 14:20

yardımmmmmmmmm

slm ben de falatcast ta radyo açtım bazı arkadaşlarım radyoyu göremediklerini açılmadıgını sölüoo herhangi bir program yüklemeleri gereklimi??

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

17

Saturday, 22.09.2007, 15:33

Re: donuyorr..

Alıntı sahibi ""FATIH""

sızce bunlar neden radyodakı temam neden sılınıp kapanıyor sadece bos bır tema kalıyor bunun nedenı ıle ılk kz karsılastım sızce ne yapmam lazım..

FATIH, bu sorun bendede oluyor, sadece background kaliyor ve chat + nick'lerin oldugu kutu kayboluyor, yazilari ve giren cikanlari takip edemiyorum...cözümü hakkinda en kücük bir fikrim yok fakat bir süre sonra kendiliginden düzeliyor ve düzelene kadar 4.15'te yaptigimiz gibi chatsiz temizlik sayfasini kulllanabilirsin (mesela radio-dark) ...

Alıntı sahibi ""olcayto41""

slm ben de falatcast ta radyo açtım bazı arkadaşlarım radyoyu göremediklerini açılmadıgını sölüoo herhangi bir program yüklemeleri gereklimi??

olcayto41, evet active x yüklemeleri gerekiyor ! radyoya ilk giriste gerekli, sayfanin üstünde uyari verir, beyaz alani tiklayip kabul etmeleri yeterli olucak, bir kac saniye sürüyor ve bir kereye mahsustur..

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

18

Saturday, 22.09.2007, 18:43

Re: donuyorr..

Alıntı sahibi ""FATIH""

benım sayfalarım yayında ıken oldugu yerde kendılıgınden donuyor mıkserın uzerındekı add pause talkover gıbı..yazıları görunmuyor yayında yazdıklarım kayıp oluyor dınleyıcıler görunmuyor bende dahıl olmak uzre ne yazabılıyorum nede yazdırabılıyorum sayfa adeta donuyor add yı acık mıksere muzık atmak bla bla bla.....

Alıntı sahibi ""allaturkaa""

Beta oldugundan birkac bilinen hatalar var.

-Misafirlerin rengi zaman zaman standart yazi rengine dönüse bilir!
-Cam li yayin yaptiginizda, dinleyicilerde arkaplan resmi görünmüye bilir!
-Boyutu büyük ve .gif resimli olan temalarda, cpu nuz zorlana bilir.!
-Winamp ile yayinda, Parcalarin ismi yazmaz!
-Özeller Kapali oldugunda 2. Etapda( X Statüde), dj e birsey yazilmiyor
-Flatcast Producer 4.16 ile hazirladiginiz temalar daha düsük sürümle acilmiyor
-Sifrelerde türkce karekter kullanirsaniz ( firewall blocked access ) hatasi cikabilir

okumayi bilmekde fayda var!
bircok kere senin mesajlarinda okudum, baglantinin düsük oldugunda yayina pek dinleyici giremediginden sikayetcisin vs. vs.
bircok yerdede yaziyor, baglantisi düsük olanlar yayin yaparken msn, icq müzükindirme programlari kullanmasinlar!

sorununa gelince!
hangi temalari kullaniyorsun, temalara süs ekleme, özellikle kimildiyan gif resimleri...
Hata cpu nun zorlanmasindan kaynaklaniyor,
bunun nedenleri arkaplanda calisan bircok program olabilir, gereksiz olanlari kapat...
yayin yaparken msn den yazmanin bire mantikli anlami yok, filim izlemeninde bir anlami yok,
gereksiz olan 10larca pencere acmaninda bir anlami yok...
daha sayimi...

senin kadar sorunlu bir kisi görmedim,
banlasakmi ne?? :D

korkum bulasik, camasir yikama yardimida istiyecen diye! :flex:

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

19

Saturday, 22.09.2007, 18:49

Ceren, bak ben sayin Admin'in yaptigi bir sade bir tema kullaniyorum (Allaturkaa radyosu icin) boyutu cok büyük degil, baska bir sayfada acik olmuyor, msn'yide bayramdan bayrama aciyorum ;)
yinede bu sorun oluyor..chat ve nicklerin oldugu yerler kayboluyor bir süre icin yazamiyorum (bilhassa uzun süre yayin yapinca)... ve bu son 2 haftadir var daha önce bende karsilasmamistim ve diger dj arkadaslardada oldugunu biliyorum...

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

20

Saturday, 22.09.2007, 19:03

bir dene -- > extras --> internetoptionen --> allgemein --> temp, cookies browserverlaus /löschen