Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

121

Wednesday, 16.01.2008, 20:51

limon,

Bir cok sitede gördügmüz gibi Sitenizde örnek
RADYO GIRISI yazip direk radyoya yani
http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=xxx
adresine link vermek engellendi.

yapmaniz gereken sey, sitenize radyoyu html bölümünde IFRAME veyada burda anlatildigi gibi POPUP olarak eklemek

Alıntı sahibi ""Usta""

radyonuzun bir POPUP penceresinde acilmasini istiyorsaniz bu Kodu kullanin, boyutlarini tabi kendi radyonuza uygun yapin.
önce bu kodu <head> ve </head> in arasina yapistirin

[code:1]<SCRIPT LANGUAGE='JAVASCRIPT' TYPE='TEXT/JAVASCRIPT'>

<!--
var win=null;
function NewWindow(mypage,myname,w,h,pos,infocus){
if(pos=="random"){myleft=(screen.width)?Math.floor(Math.random()*(screen.width-w)):100;mytop=(screen.height)?Math.floor(Math.random()*((screen.height-h)-75)):100;}
if(pos=="center"){myleft=(screen.width)?(screen.width-w)/2:100;mytop=(screen.height)?(screen.height-h)/2:100;}
else if((pos!='center' && pos!="random") || pos==null){myleft=0;mytop=20}
settings="width=" + w + ",height=" + h + ",top=" + mytop + ",left=" + myleft + ",scrollbars=no,location=no,directories=no,status=no,menubar=no,toolbar=no,resizable=no";win=window.open(mypage,myname,settings);
win.focus();}
// -->
</script> [/code:1]

sonra bunu <body buraya> kodunun icine yapistirin bodynin icinde olmali
Boyutlara ve radyonun sid numarasina dikkat!
[code:1]
onLoad="NewWindow('http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=212169','radyo','815','615','custom','front');"[/code:1]

limon

Orta Düzey

• "limon" bir kadın

• Özel mesaj gönder

122

Wednesday, 16.01.2008, 20:57

Alıntı sahibi ""i-rem""

limon,

Bir cok sitede gördügmüz gibi Sitenizde örnek
RADYO GIRISI yazip direk radyoya yani
http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=xxx
adresine link vermek engellendi.

yapmaniz gereken sey, sitenize radyoyu html bölümünde IFRAME veyada burda anlatildigi gibi POPUP olarak eklemek

Alıntı sahibi ""Usta""

radyonuzun bir POPUP penceresinde acilmasini istiyorsaniz bu Kodu kullanin, boyutlarini tabi kendi radyonuza uygun yapin.
önce bu kodu <head> ve </head> in arasina yapistirin

[code:1]<SCRIPT LANGUAGE='JAVASCRIPT' TYPE='TEXT/JAVASCRIPT'>

<!--
var win=null;
function NewWindow(mypage,myname,w,h,pos,infocus){
if(pos=="random"){myleft=(screen.width)?Math.floor(Math.random()*(screen.width-w)):100;mytop=(screen.height)?Math.floor(Math.random()*((screen.height-h)-75)):100;}
if(pos=="center"){myleft=(screen.width)?(screen.width-w)/2:100;mytop=(screen.height)?(screen.height-h)/2:100;}
else if((pos!='center' && pos!="random") || pos==null){myleft=0;mytop=20}
settings="width=" + w + ",height=" + h + ",top=" + mytop + ",left=" + myleft + ",scrollbars=no,location=no,directories=no,status=no,menubar=no,toolbar=no,resizable=no";win=window.open(mypage,myname,settings);
win.focus();}
// -->
</script> [/code:1]

sonra bunu <body buraya> kodunun icine yapistirin bodynin icinde olmali
Boyutlara ve radyonun sid numarasina dikkat!
[code:1]
onLoad="NewWindow('http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=212169','radyo','815','615','custom','front');"[/code:1]

benim sitem free forum oldugundan iframe olmadi,daha önce denemi$tik bunu.
pop up nerden yapiliyorki onu anlamak siterdim sevgili arkadaslar :roll:

limon

Orta Düzey

• "limon" bir kadın

• Özel mesaj gönder

123

Wednesday, 16.01.2008, 21:37

Alıntı sahibi ""wanted""

limon, AllaTurkaa portalları'ndan bir portala yerleştirip blogcu tarzı html destekli bir siteye ya da ftp tarzı bir siteye radyonu aktarıp Flatcast admin panelinden homepage kısmını da bu oluşturduğun sitenin adresine yönlendirmelisin. aksi halde stream in çalışmaz.

sevgili webmaster ben $imdi böyle bi degi$iklik yaptim yönlendirme adresi burayi verdim ama çikmiyor ki yaaaa offffffffffffff
The specified URL from the producer is:
http://www"sevgi bahçesi".allaturkaa.de

TheCurse

Orta Düzey

• "TheCurse" bir erkek

• Özel mesaj gönder

124

Wednesday, 16.01.2008, 21:50

limon, bak kardeşım

radyon hangi sitenin içerisine yerleştirilmişşe oranın adresini vermelisin flatcastta yani bu resimde sitenin adresi yazan yerde :burda:

eğer bir site içerisine yerleştirilmemişşe önce bir site yap sonra html kodunu bu siteye yerleştir.
bu defalarca anlatılmış, diğer başlıklarıda okumayı denemelisin ;) olmadı yukarda forum yazıyor orasını tıkla istemediğin kadar konu ve istemediğin kadar bilgi çıkar ;)

limon

Orta Düzey

• "limon" bir kadın

• Özel mesaj gönder

125

Wednesday, 16.01.2008, 22:47

Alıntı sahibi ""TheCurse""

limon, bak kardeşım

radyon hangi sitenin içerisine yerleştirilmişşe oranın adresini vermelisin flatcastta yani bu resimde sitenin adresi yazan yerde :burda:

eğer bir site içerisine yerleştirilmemişşe önce bir site yap sonra html kodunu bu siteye yerleştir.
bu defalarca anlatılmış, diğer başlıklarıda okumayı denemelisin ;) olmadı yukarda forum yazıyor orasını tıkla istemediğin kadar konu ve istemediğin kadar bilgi çıkar ;)

çok t$k ediyorum,bu durumda önce bi site bulmam lazim,inceledim arkada$lardan birisi bi çok link eklemi$ ma hiç biriside çali$madi nedense.tavsiye edebileceginiz bir yer varsa ordan alayim ne dersiniz?

126

Wednesday, 16.01.2008, 23:10

limon, Html destekli free site istiyorsan en fazla kullanılanı blogcu sanırım.
Burda"Blogcu tarzı siteler için nasıl portal oluşturulur?"anlatılmış.Tıkla Alatılanları eksiksiz uyguladığın takdirde birkaç dakikada free websiten hazır. Sonrasında http://örneksitem.blogcu.com şeklindeki homepage i flatcast admin paneline eklemelisin. Yukarda i-rem anlatmış.

limon

Orta Düzey

• "limon" bir kadın

• Özel mesaj gönder

127

Wednesday, 16.01.2008, 23:32

Alıntı sahibi ""wanted""

limon, Html destekli free site istiyorsan en fazla kullanılanı blogcu sanırım.
Burda"Blogcu tarzı siteler için nasıl portal oluşturulur?"anlatılmış.Tıkla Alatılanları eksiksiz uyguladığın takdirde birkaç dakikada free websiten hazır. Sonrasında http://örneksitem.blogcu.com şeklindeki homepage i flatcast admin paneline eklemelisin. Yukarda i-rem anlatmış.

burdan denedim ama 7 kez denememe ragmen bi türlû kayit olamiyorum,sevgi bahçesi yazdim olmadi;
sevgibahçesi yazdim yine olmadi
s bahçesi yaptim yine olmadi
ya neyi kabul etmiyo sinir oldum yaaaaaaaaaa :((((

engongem

Moderatör

• "engongem" bir erkek

• Özel mesaj gönder

128

Tuesday, 22.01.2008, 12:51

selam arkadaslar benimde bir sorum olucakk ben evde(pc) kullaniyom işyerinde (mac) kullanıyorumm mac'ten bitürlü flatcast radyolarına giremiyomm acaba bi prg mı lazimm ?? yardımcı olursanız sevinirimm şimdiden çok tşklerr

AsLi_75

Stajyer

• "AsLi_75" bir kadın

• Özel mesaj gönder

129

Tuesday, 22.01.2008, 13:54

engongem, mac ile genelde flatcast calismiyor,
fakat yanilmiyorsam mac icin özel windows emulator oluyor.
yani macin üzerine virtüel bir windows atiyor, bu programla calisabilir :bilmem:

TheCurse

Orta Düzey

• "TheCurse" bir erkek

• Özel mesaj gönder

130

Tuesday, 22.01.2008, 14:21

Alıntı sahibi ""engongem""

selam arkadaslar benimde bir sorum olucakk ben evde(pc) kullaniyom işyerinde (mac) kullanıyorumm mac'ten bitürlü flatcast radyolarına giremiyomm acaba bi prg mı lazimm ?? yardımcı olursanız sevinirimm şimdiden çok tşklerr

engongem, burada bir arkadas ayni sorunu Linux ile yasamisti: OKUMAK ICIN TIKLA

ayni sekilde WINE ile MAC sistemindede calistirabilirsin, gerekli programi [rainbow]GOOGLE[/rainbow]'de "WINE FOR MAC" yazarak bulabilirsin..

TheCurse

Orta Düzey

• "TheCurse" bir erkek

• Özel mesaj gönder

131

Tuesday, 22.01.2008, 14:23

Alıntı sahibi ""limon""

burdan denedim ama 7 kez denememe ragmen bi türlû kayit olamiyorum,sevgi bahçesi yazdim olmadi;
sevgibahçesi yazdim yine olmadi
s bahçesi yaptim yine olmadi
ya neyi kabul etmiyo sinir oldum yaaaaaaaaaa :((((

Türkce karakteri kabul etmiyor olabilirmi ;)

simsek640

Stajyer

• Özel mesaj gönder

132

Friday, 25.01.2008, 19:25

Bende Olmuyor Sistemi Geri Alma Sorun Nedir

Bende Olmuyor Sistemi Geri Alma Sorun Nedir? Sizce Yardimlariniz için sagolun,varolun..

yayını alamiyorum zaten :(

burada yazilanlari yaptim ama yine ayni hata geri yükleme olmuyor sizce nedendir ?

Çikan hata -> [link=]http://img242.imageshack.us/my.php?image=radyohatasiwq3.png
[/link]

*-*Trinity*-*

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

133

Friday, 25.01.2008, 19:31

Sistemi geri alma olarak Flatcastin eski sürümünümü anlıyorsunuz ?
Soru net degil ne demek istediginiz anlaşılmıyor :roll:

Alıntı sahibi ""AllaTurkaa""

[list]C:windows üzeri bunu--> NpFp415.dll ara (4.15 sürümünü kullanıyorsanız)
4.16 sürümünü kullananlar NpFp41629.dll arasın[/list]

genelde 2 belge bulmalısınız
[list]Flatcast Producer 4.15 ....\c:windows\downloaded programme files
NpFp415.dll ... c:\programme\Internet Explorer\Plugins [/list]
4.16 Kullanıcıları
[list]Flatcast Producer 4.16 ....\c:windows\downloaded programme files
NpFp41629.dll ... c:\programme\Internet Explorer\Plugins [/list]
bunların ikisini de sağ seçenek ile silin

-------
sonra ( benim windows almanca, Türkçe tam olarak ne yazdığını bilmiyorum, fakat ben Türkçe anlamını parentez içinde yazarım)

[list]Start (Başlat) >> Ausführen (Çalıştır) Açılan pencereye regedit yaz ve ok tıkla[/list]

Şimdi bir başka pencere açılır.
Solda birkaç dosya göreceksiniz.

[list]HKEY_CURRENT_USER >> Software >>1mal1software dosyasını sağ seçenekle silin.

HKEY_LOCAL_MACHINE>>Software>>1 mal 1Software bunu da sağ seçenekle tamamiyle silin.
Dikkat(!) sadece 1 mal 1Software dosyasını ve içindekileri sileceksiniz daha önceki dosyaları değil.[/list]

Şimdi yayını tekrar almak istediğinizde bakire bir flatcast producer ile karşılaşırsınız ;)

Sanırım sorunun nedeni

ZenNube

Orta Düzey

• "ZenNube" bir kadın

• Özel mesaj gönder

134

Friday, 25.01.2008, 20:21

simsek640, birde Mozilla Firefox ile yayin yapmayi dene

yada 4.16 gec ;)

sunlit

Stajyer

• Özel mesaj gönder

135

Friday, 1.02.2008, 13:28

Merhaba Yayından devamlı düşüyorum. Bununla ilgili yukarıdaki açıklamanızı okudum. Firefozda malesef başarılı olamadım. 2. yolu deniyorum. Ama;

HKEY_CURRENT_USER >> Software >>1mal1software dosyasını sağ seçenekle silin.

HKEY_LOCAL_MACHINE>>Software>>1 mal 1Software bunu da sağ seçenekle tamamiyle silin.
Dikkat(!) sadece 1 mal 1Software dosyasını ve içindekileri sileceksiniz daha önceki dosyaları değil.

diye yazmışsınız ama ben regedite girdiğimde sadece ab diye bi dosya geliyor türü reg_sz yazıyor. Yanlışdosya silmek istemiyorum. Yardımcı olurmusunuz?

AsLi_75

Stajyer

• "AsLi_75" bir kadın

• Özel mesaj gönder

136

Friday, 1.02.2008, 14:22

sunlit,

Alıntı

Merhaba Yayından devamlı düşüyorum.

düsünce ne gibi hata bildiriyor, ne anlamda düsüyorsun? belki flatcast ile ilgili degildir.

Alıntı

ben regedite girdiğimde sadece ab diye bi dosya geliyor türü reg_sz yazıyor.

eger windows kullaniyorsan regidite girince hkey_current_.. gibi dosyalar sol menüde olmali. yanlis birseyleri silme sade 1 mal 1 software flatcasta ayit...

*-*Trinity*-*

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

137

Friday, 1.02.2008, 14:35

Başlat>> Çalıştır>> regedit yazıp tıkladıgında
:burda: böyle bir ekran gelicek

daire içinde gösterilen yolu takip ediceksin :up:

sunlit

Stajyer

• Özel mesaj gönder

138

Saturday, 2.02.2008, 10:09

Tamam ilk ekran geliyor. Ama HKEY_LOCAL_MACHINE ve HKEY_CURRENT_USER menülerinin içinde sadece ab diye bi dosya var. Geri kalan yok

Sevil26

Stajyer

• "Sevil26" bir kadın

• Özel mesaj gönder

139

Saturday, 2.02.2008, 12:08

sunlit, sanirim windows prof kullanicisin ve admin yetkilerin yok!

.Kaptan34

Orta Düzey

• ".Kaptan34" bir erkek

• Özel mesaj gönder

140

Tuesday, 5.02.2008, 17:28

merhabalar
yayın alıp vermek için( take over of stream ) bu linki nasıl bulucam illaki radyonun ana şifrelerini yazmadan olması gerkmiyomu tüm yayın alanlar için aynı link gecerli değilmi saygılar
bizdekinde sanaırım sorun var bazı arkadaşlar acılmadığını dediler bana da ondan sordum