Giriş yapmadınız.

gonca66

Stajyer

• Konuyu başlatan "gonca66"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 28.05.2011, 11:43

Hotspots yardim lutfen

slm arkadaslar yeni konu acamadim ve nereye yazacagimida bilmedigim icin buraya yaziyorum ben sizlerden bir konuda yardim istiyorum ben yerel bir baglantidan nete giriyorum Hotspots oldugu icin radyolara giremiyorum ve yayinda alamiyorum guvenlik duvari engelliyor sanirim ne yaptiysam olmadi bilginiz varsa lutfen yardimci olurmusunuz tsk ederim

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 28.05.2011, 12:03

Flatcast Yardim bolumunde sadece yetkililer konu acabilir, yanlis yerde denemissiniz..
baglanti yapmak istediginiz hotspot buna izin vermiyordur
baglanti cok zayifta olabilir, emin olmak icin kendi bilgisayarinizdaki guvenlik duvari erisimine izin vermeniz gerekiyor

normalde radyoya girmek istediginizde bir pencere acilir ve guvenlik duvari engellemeyi kaldir / engellemeye devam et diye bi uyari olur
orda hangi secimi yaptiginiza bagli, birde kendiniz manuel olarak acin

windows 7 icin anlatim asagida..
Windows 7 Güvenlik Duvarı (Firewall) Port Açmak

gonca66

Stajyer

• Konuyu başlatan "gonca66"

• Özel mesaj gönder

3

Saturday, 28.05.2011, 21:25

guvenlik duvarini devre disi biraktim radyo acilacak gibi oluyor sonra sayfa donup kaliyor ve bu yazi cikiyor

Flatcast uses the protocol UDP Port 40123. At the moment your system does not work with that protocol.
Typical reasons:

You are connected to the internet via router/firewall, which blocks UDP.

You are using a "Personal Firewall" like ZoneAlarm, XP Firewall etc. Please open in the corresponding configuration settings UDP Port 40123.

You are connected to the internet via router and there is no default gateway in IP-settings (usually default gateway = internal IP-adress from Router).

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "gonca66" (28.05.2011, 21:31)

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Saturday, 28.05.2011, 22:08

baska guvenlık duvarları olabılır vırus programı .Personal Firewall \ ZoneAlarm gibi bunlardan 40123 UDP portuna ızın vermelısınız

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Saturday, 28.05.2011, 22:39

bilgisayarinizda bulunan koruma programlari ve windows guvenlik duvarinada bakin,
aldiginz hata mesajinin ayrintilari asagida..

Flatcast Sorun Mesajlari

Ingilizce
Flatcast uses the protocol UDP Port 40123. At the moment your system doesn't work with that protocol.
Typical reasons:
• You are connected to the internet via router/firewall, which blocks UDP.
• You are using a "Personal Firewall" like ZoneAlarm, XP Firewall etc. Please open in the corresponding configuration settings UDP Port 40123.
• You are connected to the internet via router and there is no default gateway in IP-settings (usually default gateway = internal IP-adress from Router).

Türkce:
Flatcast UDP 40123 protokolu kulanmakta. Bu sizin bilgisayarınızda alıntılanamıyor ..
genel sorunlar:
• internet bağlantılı (Router/Firewall) "guvenlik duvarından" buda sizin UDP'nizi engelliyor (bloke ediyor)
• şahsınız tarafından kurulan güvenlik duvarından örnegin: ZoneAlarm, XP Firewall vs vs güvenlik duvarınızı UDP port 40123 açmanız ve yönlendirmeniz gerekir..
• ağlar arasında geçişi sağlayan (proxy-Server) hizmetinizde geçitiniz yok, (yönlendirilemiyorsunuz)

Seninki1314

Orta Düzey

• "Seninki1314" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Monday, 30.05.2011, 10:11

Hotspot üzeri Nete baglaniyorsaniz Routere ulasamadiginizdan dolayi, dogal olarak Port acma imkaniniz olmaz ve bu hatayi alirsiniz..

Yapabileceginiz tek $ey var girmek istediginiz Radyo Arkada$inizin Radyosu ise, ondan Portunu acmasini rica edebilirsiniz..
Yayindaki DJ'in Portu acik olunca bir ihtimal Radyoya girmekte o kadar zorluk cekmezsiniz.. (baglantinizin ne kadar güclü olduguna bagli)

Denemek icin http://flatcast.com/ sayfasinda portu acik olan radyo secip ziyaret edebilirsiniz..
Flatcast Sitesinden nasil Radyonun Port'u acik yada Kapali olduguna görmek icin Mouse ile Radyo adinin üstüne gidin Mapping Yazisinin Yaninda Yesil + var ise Port acikdir..

Eger Kirmizi - var ise Port Kapalidir

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (30.05.2011, 11:01)