Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "HAKYOLUNDA-CAN"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 4.06.2011, 17:59

Server Hatasi ?

Merhaba Arkada$lar
Ben Bir Problemle Karsilastim.

Yeni Bir Raydo Aciyorum Fakat Benden Baska Herkez Girebiliyor Radyoya.

Radyonun oldugu yerde bir sayfa cikiyor aynen yaziyorum..

[edit: site adresi]

ilgilenirsenin cok mutlu olurum
Allah razi olsun.

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Masum Masum" (4.06.2011, 18:07)

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 4.06.2011, 18:09

verdiginiz linkte radyonun bulunmasi gereken yerde server hatasi bende de gorunuyor
tipki bu linkte oldugu gibi http://siyah-indexx2.blogspot.com/
ama bunun sebebi index icindeki radyo SID numarasinin yazilmamis olmasindan kaynaklaniyor
indexte bu hata varsa baska dinleyicilerde giremez
farkli adreslerden mi giriyorsunuz ?

• Özel mesaj gönder

3

Saturday, 4.06.2011, 18:43

verdiginiz linkte radyonun bulunmasi gereken yerde server hatasi bende de gorunuyor
tipki bu linkte oldugu gibi http://siyah-indexx2.blogspot.com/
ama bunun sebebi index icindeki radyo SID numarasinin yazilmamis olmasindan kaynaklaniyor
indexte bu hata varsa baska dinleyicilerde giremez
farkli adreslerden mi giriyorsunuz ?

vallaha karde ben sid numarasini flatcast.com adresinin oraya yaziyorum yani indeksin icindeki adresin yayina oteki arkadaslarda oyle yapior dogru yaptigimi saniyorum.fakat anlam veremiyorum bende de ayni sorun cikiyor ne yapmak gerekiyor yokmu bu konuda uzman bir arkadas tskler.

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Masum Masum" (4.06.2011, 18:45)

• Özel mesaj gönder

4

Saturday, 4.06.2011, 18:47

vallaha karde ben sid numarasini flatcast.com adresinin oraya yaziyorum yani indeksin icindeki adresin yayina oteki arkadaslarda oyle yapior dogru yaptigimi saniyorum.fakat anlam veremiyorum bende de ayni sorun cikiyor ne yapmak gerekiyor yokmu bu konuda uzman bir arkadas tskler.

flatcast.com adresinin yanina sid numarasi yazarak giremezsiniz
bir radyoyu goruntuleyebilmek icin murtlaka iframe kodunun bi sitede olmasi gerek

http://www.allaturkaa.de/radyo/sid.php buraya girin ve girmek istediginiz radyonun SID numarasini ekleyin
eger radyo aciksa ve goruntuleyebiliyorsaniz sorun yok demektir
yukardada dedigim gibi indexi duzenlerseniz sorun kalkacaktir..

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TurkEce/GnL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Saturday, 4.06.2011, 18:48

Özür dileyerek araya girdim.Hakyolunda-Can arkadaşım size yanıt veren kişi Masum süper moderatörümüz bu konuda uzmanlardandır ;)

• Özel mesaj gönder

6

Saturday, 4.06.2011, 18:56

flatcast.com adresinin yanina sid numarasi yazarak giremezsiniz
bir radyoyu goruntuleyebilmek icin murtlaka iframe kodunun bi sitede olmasi gerek

http://www.allaturkaa.de/radyo/sid.php buraya girin ve girmek istediginiz radyonun SID numarasini ekleyin
eger radyo aciksa ve goruntuleyebiliyorsaniz sorun yok demektir
yukardada dedigim gibi indexi duzenlerseniz sorun kalkacaktir..
PEKI O ZAMAN SOYLE YAPSAK BEN SIZE OZELDEN INDEKS SAYFASINI KOPYALAYIP ATSAM SIZDE BANA SID NUMARASINI YAZARMISINIZ BENDE NERDE HATA YAPTIGIMI COZMUS OLURUM.
SIZIN VERDIGINIZ ADRESE SID NUMARAMI YAZDIM KAPALI RADYO DEMEK KI BIR YERDE HATA YAPIYORUM:SIZE SIMDI YOLLUYORUM INDEKSIN KOPYASINI MUSADE VARMI?

7

Saturday, 4.06.2011, 18:59

Kaynak kod

1
<iframe name="iFrame1" width="800" height="600" src="http://www.flatcast.com/de/player.aspx?sid=xxxx" scrolling="no" frameborder="0"></iframe>

İndexinde bu kodu bul. xxxx yazan yere flatcastin senin için verdiği sid numarasını gir. Sonra yayın yapabilirsin.

• Özel mesaj gönder

8

Saturday, 4.06.2011, 19:00

sizin verdiginiz adrese yazdim sid numarasini ama acik degil radyo bi yerde hata yapiyorum ama nerde bilmiyorum
peki soyle yapsak ben size sid numarasi ile indeksi yollasam ozelden siz bana yazip yollarmisiniz?musade edermisiniz?

• Özel mesaj gönder

9

Saturday, 4.06.2011, 19:04

ben sizin dediginiz yeri bu indeksde bulamiyorum ya kafayi yicem size yolluyorum ozelden

• Özel mesaj gönder

10

Saturday, 4.06.2011, 19:08

bunu kendinizde yapabilirsiniz
index kodlarini acin (eger internet kisayol isareti ise sag tiklayip metin belgesi olarak ac) secenegi ile acin
metin dosyasi acik durumdayken klavyenizden CTRL + F tuslarina basin
resimdeki gibi kucuk bir pencere acilir, oraya aradiginiz kelime olan flatcast yazin ve Find Next buttonuna basin
tipki resimde oldugu gibi iframe kodunu buluncaya kadar Find Next'e tiklayin
iframe'i bulunca radyonuzun SID numarasini ekleyin ve yeniden kayit edin,
bu sekilde degisiklik yapmak istedigini herseyi babilirsiniz ve bu sekilde net uzerinde msn de dahil her yerde kullanilabilir..

• Özel mesaj gönder

11

Saturday, 4.06.2011, 23:01

hata sanirim duzeldi

masum kardes emegin icin tsk ederim sanirim yaptim bi bakarmisin ben su anda yayindayim acaba girebilcekmisin.
simdiden ALLAH razi olsun.
diger arkadaslarada Tsk ederim emeginize saglik.

www.hakyolunda-can.blogcu.com

• Özel mesaj gönder

12

Saturday, 4.06.2011, 23:13

evet baktim ve su mesaj yaziyor
"This is a non public show. You need special rights to enter the show. Please contact the producer to get them."
bunun anlami radyonuzu ozel radyo olarak ayarlamissiniz
yani ozel linki olmayan kimse gelemez

duzenlemek icin asagidaki linke bakin
Flatcast AdminPan Radyonun boyutlarini ve Sifresini degistir

bu resimdeki ayari yapin, siz Do not public your stream i secmissiniz..

• Özel mesaj gönder

13

Saturday, 4.06.2011, 23:26

dediklerinizi aynen uyguladim.fakat gene bi yerde yanlislik var.offf ne kadar zor bu isler boyle.
baska bi arkadasa baktirdim ama gene giriyor yayin yok.
sizede cok yük oldum k.bakmayin

• Özel mesaj gönder

14

Saturday, 4.06.2011, 23:30

duzenleme yapmamissiniz hala ayni hatayi veriyor
benim dediklerimle beraber linkte bulunan anlatimi uygulayin en basindan baslayin
yukarda resimdeki kisimda ayari yapinca Next buttonuna tiklayin ve en sonuna kadar Next diyin
acik olan sayfa kapanir, o zaman duzelir..

• Özel mesaj gönder

15

Saturday, 4.06.2011, 23:57

Son Kez!!

EVET ARKADASIM SON KEZ DÜZENLEMEYI YAPTIM EGER OLURSA OLUR OLMASSA BEN PES EDIYORUM BU KADARINA PES VALLAHA..
BIRSEYI BECEREMEDIM KAC SAATTIR YA.

• Özel mesaj gönder

16

Sunday, 5.06.2011, 00:01

pes edecek birsey yok
yarinda devam edebilirsiniz
yeni bastan linkteki konuyu inceleyin, tek yapmaniz gereken "Don't public your stream in the Flatcast Program Guide" burdaki isareti kaldirip
"Public your stream in the Flatcast Program Guide" isaret eklemek
buda zor degil..

• Özel mesaj gönder

17

Sunday, 5.06.2011, 00:07

ben degistirdim aynen dedigin gibi yaptim su anda yayindayim gelenler oluyor radyoya demekki yapmisim ?

• Özel mesaj gönder

18

Sunday, 5.06.2011, 00:10

evet olmus
elinize saglik..

• Özel mesaj gönder

19

Saturday, 11.06.2011, 11:37

masum banada bi yardım et be kardeş..:(

• Özel mesaj gönder

20

Saturday, 11.06.2011, 13:58

yuksekses2011, diger konuda MeRaL arkadasimiz gerekli yardimda bulunup aciklama yapmis
kendisi flatcast konusunda benim ogretmenim diyebilirim, o yuzden bu konularda onun yardimi cok daha fayladi olacaktir.

Sid Sorunu
bu server error neden kaynaklaniyor tam bilmiyoruz ama benim fark ettigim F5.3 surumu yayinlandikdan sonra, hazirlanip paylasima sunulan radyo indexi icerisine SID= numarasi yerine xxxx gibi harf karakterleri kondugunda oluyor
bunu duzeltmenin tek yoluda sid numarasini duzeltmenizdir, bakin su linkte sizde gorunen server error mesajinin aynisi var
http://siyah-indexx2.blogspot.com/ ve bu index icindeki kodlarda SID xxxx olarak yazilmis.

bakin asagidaki konuda MeRaL yine anlatmis, iframe kodu icine kendi sid numaranizi ekleyin diye soylemi
Sid Sorunu