Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "kayıpsevdam"

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, 8.06.2011, 22:52

Flatcast Radyoda ses sorunu ..

selamlar tekrar...ses problemi yaşamaya başladım.şöyle anlatim sorun radyodan yayın alınca da veya radyoya dinleyici olarak da girince ses gelmiyo bana yani müzik dinleyemiyorum.dinleyicilere ses ulaşıyo bana gelmiyo..ama media playerden müzik dinleyebiliyorum sorun nden olabilir bilgi verebilirmisiniz acaba.saygılar..

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (9.06.2011, 00:43)

2

Thursday, 9.06.2011, 00:13

yayın alınca da veya radyoya dinleyici olarak da girince ses gelmiyo bana yani müzik dinleyemiyorum

mutlaka ses kartı driverinizde sorun vardır bunu anlamanın en iyi yolu flatcast ın kendi temalarından herhangi birini (Chat Radyo Dark) tıklayın butonların aktifmi yoksa pasifmi (tıklanamaz) olduguna bakın eger butonlara tıklanmıyorsa sorun ses kartınızda (yeniden güncel ses driverinizi yüklemelisiniz yada güncellemelisiniz

eger temadaki butonlar aktifse ses butonu tıklanmış (kapalı kalmış olabilir (yayıncı iken bu farketmez) ama dinleyiciyken farkeder..

media playerden müzik dinleyebiliyorum sorun nden olabilir

flatcast mixeri biraz hassas mixerdir ,dolayisiyle sizin media palyerde sesi duymanız flatcast mixerinde de duycağınız anlamına gelmez

en başlıca sebepleri ses driverindeki sorunlardır ,yeniden işletim sisteminize uygun ses driveri kurmak güncellemek sorununuzu çözer

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (9.06.2011, 00:26)

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 9.06.2011, 01:00

kayıpsevdam, yukarida verilen bilgilerden yararlanabilirsiniz..

yalniz cok fazla bilgi vermemissiniz
bu sorun daha once varmiydi ne zaman basladi,
hangi windows surumunu kullaniyorsunuz (xp, win7, vista?)

flatcast active-x i guncelleyin
Flatcast ActiveX ( Güncel Sürümler) bu linkten guncel surumlere ulasabilirsiniz

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 9.06.2011, 20:55

acil Flatcast Radyoda ses sorunu ..

ses driverinde bişey yok malesef belirttginiz aktiviteleri yükledim bazen geliyo ses bazen gidiyo.normal sesim var ama radyodan ses gelmiyo yayin aldıgımdada aynı şekilde.yardımcı olursanız sevinirim.belirtilen aktivexlrden kısaltarak belirtmek istiyorum'''setup.exe522(837 kb)'' bunu yüklüyorum tekrar tekrar ondan sonra ses geliyo radyodan anlamadım neden oluyo bu sorun :wacko: ..saygılar..

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 9.06.2011, 21:06

yukardaki soruma cevap vermemissiniz

Alıntı

yalniz cok fazla bilgi vermemissiniz
bu sorun daha once varmiydi ne zaman basladi,
hangi windows surumunu kullaniyorsunuz (xp, win7, vista?)

'''setup.exe522(837 kb)'' bunu yüklüyorum tekrar tekrar ondan sonra ses geliyo radyodan anlamadım neden oluyo bu sorun :wacko: ..saygılar..

ses geliyor mu gelmiyormu ?

6

Thursday, 9.06.2011, 21:09

ses driverinde bişey yok

israr ediyorum :D
yeniden işletim sisteminize göre güncel ses driverinizi yüklemelisiniz yada güncellemelisiniz

özellikle
Realtek/Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio ise bunu kaldırıp realtek kendi ses sürücüsünü kurmalısını<
yani >>>> Realtek/Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio
tam bilgi vermediğiniz için realtek ses kartından kaynaklanan sorunun bu oldugunuda belirteyim

• Özel mesaj gönder

7

Thursday, 9.06.2011, 21:21

Flatcast Radyoda ses sorunu ..

sürüm windows 7.şu an ses var ama pç yi kapatıp actımmı radyodan ses gelmiyo.medya playerde ses geliyo her zamn..

8

Thursday, 9.06.2011, 21:34

yukarıda bunu belirttim media palayerden ses gelmesi flatcast radyosundanda gelcek anlamına gelmez

kullandıgınız işletim sistemi win 7 ise ses kartınızın kendi sitesinden yeni( güncel driveri) indirip eski driveri kaldırn ve kurun
pc yi kapatıp açın

yalnız eski ses sürücüsünü kaldırdıgınızda sizden pc yi kapatıp açmanızı ister tekrar pc açıldıgında yeniden eski ses sürücüsünü yükler. onun için ses sürücüsünü silerken tüm alt klasörleride silmelisiniz
ve yeni indirdiginiz ses driverini kurmalısınız

ses kartınızın ismi ni belirtmemişsiniz bu arada realtek ise yukarıda bunun sebeplerini anlattım

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 9.06.2011, 22:52

ses sorunu yoktu daha önce

10

Thursday, 9.06.2011, 23:01

ses kartınızın ismi nedir ?
ses kartının ismini bulmakda zorluk çekiyorsan alt resimdeki anlattıklarımı uygula
kırmıziyla işaretledğim yerlerde ses kartının hem ismini hemde sürüm tarihini görebilirsin

ses sorunu yoktu daha önce

bunun nedenini size şöyle anlatiyim daha kolay sonuca ulaşabiliriz sanıyorum..

birincisi yanlışlıkla ses driverinden herhangi bir dll dosyası silinmesinden kaynaklanabilir
diger asıl önemli olan ise windows belirli aralıklarla güncellemeler yaptıgında windows sizin ses kartının driverine güncel dll ekleyebilir aslında bu sizin gerçek ses kartınızın driveri değildir ,ama windows güncellemelerinde bu bazan olur..genelde bu olay Realtek Ses sürücülerinde daha sıklıkla rastlanır
yani Realtek High Definition Audio sürücünüz varsa güncelleme sonucunda >>>>/Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio yüklenir. işte bu sorun yaratır, ya bu güncelleştirmeyi almıycaksınız (seçeneklerdeki UAA bus işareti kaldırcaksınız)
yada yüklediyseniz
diger anlatılanları uyguluycaksınız

bunu çözmenin iki yolu var birinci yolu üst açıklamalarımda anlattım ikinci bir yolu ise sistemi sorunsuz bir güne geri almaktır..

sistemi geri aldıgınızda büyük bir ihtimalle sorununuz düzelcektir. işte bunuda sebebi sistemi geri aldıgınızda Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio
sürücüsü gitmiş olcağından eski normal ses sürücüsüne geri dönmüş olcaksınız ve ses sorununuz hallolcaktır,bu dediğim sorun diger ses kartlarında oldugu gibi Realtek ses kartı driverlerinde daha belirgin ortaya çıkmaktadır

yukarıdaki benim ve diger arkadaşımın verdiği örnekler,(sorunlar) sizin bize aktarımınıza göre yapılması gereken varsayılan yöntemlerdir

Bu mesaj 3 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (9.06.2011, 23:35)

• Özel mesaj gönder

11

Friday, 10.06.2011, 20:08

acil Flatcast Radyoda ses sorunu ..

peki o resimdeki tarif ettiginiz ses yerine nasil ulaşcam acaba pc de.radyoda butonların yazıları var ayrıca ben yayın aldıgımda bende ses olmasada dınleyıcıde var.bazen arada ben dınleyıci oldugum zzamn ses alamiyorum. saygılar.

12

Friday, 10.06.2011, 20:22

peki o resimdeki tarif ettiginiz ses yerine nasil ulaşcam

üstteki resme tıklayın resim büyüycektir .izlemeniz gereken yolu resimde yazdım

resimdeki açıklama sadece ses kartınızı öğrenmeniz içindir

cadi-kiz

Stajyer

• "cadi-kiz" bir kadın

• Özel mesaj gönder

13

Friday, 10.06.2011, 23:00

pç yi kapatıp actımmı radyodan ses gelmiyo

deepfreeze veya benzeri bir güvenlik programi kullaniyorsan, yaptigin tüm islemler bilgisayar kapandiktan sonra eski haline gelir, yani flacast viewer veya priduceri hic uygulamamis gibi olursun...

• Özel mesaj gönder

14

Friday, 10.06.2011, 23:36

acil Flatcast Radyoda ses sorunu

yk hayır güvenlik kullanmıyorum zaten bu sorun 3 gündür var daha önce böle birşey yaşamdım ama sistemmi tekrar yükle yaptım şimdi yayıncıyım veses var bakalım kapatınca ne olcak mrak etmiyo degilim.artı olarak sormak istediğim birşey var.virüs programından olabilirmi yani yüklü değildi.saygılar iyi akşamlar...

15

Friday, 10.06.2011, 23:44

virüs programından olabilirmi yani yüklü değildi

virüs programını yüklemekle veya yüklememekle sesin bir alakası yok, siz sistemi yeniden yüklediğiniz (geri aldıgınız için) ses driveri eski düzene gelmiş
bunun sebebini yukarıda anlatmıştım

• Özel mesaj gönder

16

Saturday, 11.06.2011, 08:00

acil Flatcast Radyoda ses sorunu

-------------
Sound Devices
-------------
Description: Hoparlör (Realtek High Definition Audio)
Default Sound Playback: Yes
Default Voice Playback: Yes
Hardware ID: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0269&SUBSYS_1179FD3E&REV_1001
Manufacturer ID: 1
Product ID: 100
Type: WDM
Driver Name: RTKVHDA.sys
Driver Version: 6.00.0001.6167 (English)
Driver Attributes: Final Retail
WHQL Logo'd: Yes
Date and Size: 7/28/2010 18:23:36, 3154920 bytes
Other Files:
Driver Provider: Realtek Semiconductor Corp.
HW Accel Level: Basic
Cap Flags: 0xF1F
Min/Max Sample Rate: 100, 200000
Static/Strm HW Mix Bufs: 1, 0
Static/Strm HW 3D Bufs: 0, 0
HW Memory: 0
Voice Management: No
EAX(tm) 2.0 Listen/Src: No, No
I3DL2(tm) Listen/Src: No, No
Sensaura(tm) ZoomFX(tm): No

---------------------
Sound Capture Devices
---------------------
Description: Mikrofon (Realtek High Definition Audio)
Default Sound Capture: Yes
Default Voice Capture: Yes
Driver Name: RTKVHDA.sys
Driver Version: 6.00.0001.6167 (English)
Driver Attributes: Final Retail
Date and Size: 7/28/2010 18:23:36, 3154920 bytes
Cap Flags: 0x1
Format Flags: 0xFFFFF

tekrr günaydın sizleri yoruyoruz kusurabkmayın acemiyim ve fazla anlamiyorum.sesle ilgili pc deki bilgileri paylaşmak istiyorum.hata varmı acaba.ses yine yok çünkü.tekrar arkadaşımızın istediği yüklemeleri yaptım ama ses yine gelmedi. ?(

NuRiye

Stajyer

• "NuRiye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

17

Saturday, 11.06.2011, 09:59

flatcasti dinlemek icin hangi internet aracini kullaniyorsun, farkli internet araciyla denedinmi? (firefox, chrome, opera, safari..)

18

Saturday, 11.06.2011, 14:59

Driver Provider: Realtek Semiconductor Corp

tekrar arkadaşımızın istediği yüklemeleri yaptım ama ses yine gelmedi

Alt başlığa bi göz at istersen belki yardımcı olur
Realtek Ses driver sorunu TIKLA

• Özel mesaj gönder

20

Saturday, 11.06.2011, 22:30

DENEDİM AYNI GENE SES YOK