Giriş yapmadınız.

• Konuyu başlatan "yuksekses2011"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 11.06.2011, 10:43

Sid Sorunu

BEN FLATCAST'E ÜYE OLDUM SİTEMİDE OLUŞTURDUM (YİNE SİZİN YARDIMINIZLA BLOGCU'DAN)ONUN TASARIMINIDA YAPTIM YANLIZ RADYOMUN SİD KODUNU SİTEYE TAŞIYAMIYORUM.YENİ RADYO AÇARAK SİD İ YENİLEMEYE ÇALIŞTIM AMA AYNI SORUNU YAŞIYORUM ZATEN RESİMLERİDE AŞAĞIYA EKLEYECEĞİM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RESIM 1

RESIM 2

RESIM 3

RESIM 4

birinci resimde sid kodumu
ikinci resimde yayınımı ve sid sorunumu
üçücü resimde sadece yayınımı
dördüncü resimde ise sadece sitemi göstereceğim. sizden istediğim radyoyu siteye nasıl kopyalabilirim.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tabi bu site şablonunu şimdilik böyle yaptım değiştirebilirim önemli olan ((sid))!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Masum Masum" (11.06.2011, 16:40)

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 11.06.2011, 11:26

Resimlerinizi merakla bekliyoruz.

Ancak sid numarasini bir sablondan degismek en kolayi. Sablon icin kopyaladiginiz kodlarin arasinda sid numarasi icin olan iframe kodunu bulup, ordaki sid numarasini sizinkiyle degisin veya ekli degilse, sizin sid numaranizi ekleyin.
Aramaniz ve kodu yazacaginiz yer xxxx ile isaretli:

Kaynak kod

1
<iframe name="iFrame1" width="800" height="600" src="http://www.flatcast.com/de/player.aspx?sid=xxxx" scrolling="no" frameborder="0"></iframe>

• Özel mesaj gönder

3

Saturday, 11.06.2011, 11:52

pardon ilk aşamada resimleri yanlış atmışım ama dediğiniz gibi yaptım fakat yine hata veriyor ''You tried to receive a second stream or to receive your own stream. Sorry but that is not possible. In first case, please close the other stream window and try again. Streaming and listening at the same system is not possible.'' şeklinde bir yazı çıkıyor

Uploaded with ImageShack.us

• Özel mesaj gönder

4

Saturday, 11.06.2011, 11:55

siteye şablonla birlikte atacağımda böyle bir yazı çıkıyor Serverfehler in der Anwendung /.

Der Objektverweis wurde nicht auf eine Objektinstanz festgelegt.

Beschreibung: Unbehandelte Ausnahme beim Ausführen der aktuellen Webanforderung. Überprüfen Sie die Stapelüberwachung, um weitere Informationen über diesen Fehler anzuzeigen und festzustellen, wo der Fehler im Code verursacht wurde.

Ausnahmedetails: System.NullReferenceException: Der Objektverweis wurde nicht auf eine Objektinstanz festgelegt.

Quellfehler:

Beim Ausführen der aktuellen Webanforderung wurde einen unbehandelte Ausnahme generiert. Informationen über den Ursprung und die Position der Ausnahme können mit der Ausnahmestapelüberwachung angezeigt werden.

Stapelüberwachung:

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Saturday, 11.06.2011, 13:06

''You tried to receive a second stream or to receive your own stream. Sorry but that is not possible. In first case, please close the other stream window and try again. Streaming and listening at the same system is not possible.'' şeklinde bir yazı çıkıyor

Ikinci bir yayini acmayi istediniz diyor bu yazi. Yani yayinci olarak eger radyonuzu actiysaniz, dinleyici olarak sitenizde radyoyu göremezsiniz. Bir arkadasiniza rica edin, siteyi tiklayarak radyonuza gelsin. Eger baska bir radyo varsa sitenizde, sid numarasini degismediniz demektir.

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Saturday, 11.06.2011, 13:11

siteye şablonla birlikte atacağımda böyle bir yazı çıkıyor Serverfehler in der Anwendung /.

Bir Server hatasi oldugunu söylüyor. Yanliz hatanin sebebini bilemiyorum.
Bu yüzden siz yayin'i acin ve sitenizin ismi ve sid numarasini bize bildirin. Bir ziyaret edip bakalim.

• Özel mesaj gönder

7

Saturday, 11.06.2011, 15:28

<IFRAME height="600" width="800" frameborder="0" scrolling="no"
src="http://www.flatcast.info/Player.aspx?sid=1209466">
</IFRAME> ((BU HTML KODU İÇİNDE SİD NUMARASI VAR))

• Özel mesaj gönder

8

Saturday, 11.06.2011, 15:38

Arkadaşlardan rice ettim onlardada hata veriyormuş

• Özel mesaj gönder

9

Saturday, 11.06.2011, 15:39

link edit /

tzz

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (11.06.2011, 16:10)

10

Saturday, 11.06.2011, 15:47

site adresinizi vermişsiniz ama radyonuz kapalı

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (11.06.2011, 15:55)

• Özel mesaj gönder

11

Saturday, 11.06.2011, 16:01

her daim açık tutamamya bana saat söyleyin ozman açıyım sizde kontrol edin

• Özel mesaj gönder

13

Saturday, 11.06.2011, 16:13

şimdi açayımmı kontrol edecekmisiniz dün sabahtan beri uğraşıyorum doğru düzgün yardım eden biri çıkmadı

*Ebru*

Stajyer

• "*Ebru*" bir kadın
  • "*Ebru*" adlı kullanıcı yasaklandı

• Özel mesaj gönder

14

Saturday, 11.06.2011, 16:32

baslikda yetkili arkadaslar sizin sorununuza cozum bulabilmek icin islerini guclerini birakip cabaliyorlarsa
siz herdaim acik tutamamya diyorsaniz ..!
ozaman radyoyu neden aciyosunuzki madem acik tutmuycaksiniz
bence siz dinleyici olun :kdil:

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

15

Saturday, 11.06.2011, 16:49

yuksekses2011, eklediginiz resimleri duzenledim ve isimlendirdim
yukarda arkadaslar anlatmaya calismis, biraz dikkatli okursaniz ve sabirli olursaniz basaracaksiniz

daha net anlamaniz icin yukardaki eklediginiz resimlere bakin ve isimleri ile bahsettigim resmi bulun..

RESIM 1
dogru bilgi sayfasi, radyonuzun IFRAME kod bilgisi ama hazir index kullandiginiz icin buna ihtiyaciniz yok..

RESIM 2
radyoda yayindadiniz ama radyonun masaustune eklediginiz kisayol ile yeniden radyoya bakmak istemissiniz, ama malesef ikinci bir radyo sayfasi acamazsiniz.

RESIM 3
normal yayin aldiginiz sayfadasiniz ve burda hic bir sorun yok..

RESIM 3
asil sorun yasadiginiz kisim burasi, acmis oldugunuz blogcu sitesine index yerlestirmissiniz ama indexi duzenleyip kendi SID numaranizi eklememissiniz
bakin asagidaki linkte kodlar icinde sid numarasini bulup duzenlemeyi resimli olarak gostermistim, sizin radyonuzun sid numarasi 1209466, iste bu rakami index icine yerlestirip blogcuda on izleme yapip sonucdan memnun olunca kayit edin.
Server Hatasi ?

asagidaki linkte ise blogcuda sablon duzenleme ve sid nosu duzenleme hakkinda videolu anlatim bulunuyor..
Blogcu.com üzeri ücretsiz Flatcast Radyo Portali

NuRiye

Stajyer

• "NuRiye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

16

Saturday, 11.06.2011, 17:33

arkadaslarindada p2p hatasi veriyordur, yani acik bir port bulamadiklari icin yayina giremiyorlar...