Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

yusori

Acemi

• Konuyu başlatan "yusori"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 12.06.2011, 18:03

Flatcast Sorularım Yardım Lütfen...

Merhaba arkadaşlar ben bu radyo işine merak sardım ve sitedeki paylaşımlar yardımıyla ve öğrenmek amacıyla öylesine bir radyo açtım sanırım bir çok sorum ve birçokta hatam var ama radyo çalışıyor arkadaşlar ile test ettim :)

Öncelikle bazı şeyler doğrumu onları sormak istiyorum Ben flatcast den giriş yapıp radyomu açtığımda böyle gözüküyor ;

http://imageshack.us/photo/my-images/37/panelbq.jpg/

Normaldede böylemidir yoksa ben kurarken hata mı yaptım ?

Sitede ise sanırım index deniliyor böyle gözüküyor (indexde forumdaki bi arkadaşın indexidir ellerine sağlık)

http://imageshack.us/photo/my-images/844/indextsr.jpg/

Burdan dj girişi dediğimde radyoyu açabiliyorum , ve nick al kısmından nick alıp arkadaşlarım beni dinleyebiliyolar , ancak ben burdaki bazı yazıları kaldırmak istiyorum mesela iletişim , istek falan bu yazıları nasıl kaldırabilirim ? Yada nasıl değiştirebilirim ? Birde arka plana resim eklemek istiyorum onuda nasıl yapabileceğimi söylerseniz çok makbule geçer :)

Bir diğer sorum ise şimdi arkadaşlarım nick alıyolar ama tekrar aynı nickle radyoyu dınlemıyolar yani siteden girdiğinde hep yeni nick alıp radyoya katılabiliyorlar bunun kolay bi yolu varmıdır yoksa her seferınde yenı nick alıp mı dınleyebilirler ?

Birde beni en fazla kaç kişi dinleyebilir yani bunun bi sınırı falan varmı ? Biraz araştırdım port falan açmak lazım sanırım port nedir , açmak şartmıdır , ne işe yarar ? bu konulardada beni bilgilendirirseniz çok sevinirim , şimdiden teşekkürler...

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Sunday, 12.06.2011, 18:15

1- radyo yayin sayfasi evet boyle gorunur normali bu

2- indexi alip sitenize yerlestirrken kodlar icinde degisiklikler yapmalisiniz
ornegin kendi radyonuzun sid nuamrasini eklemeli, dj isimleri listesi varsa kendi dj isimlerinizi yapmalisiniz
ayrica indexte ki buttonlar yazi ile yazilmis yani kaldirilmasi kolay, onlarida kodlar icinde bulup yapmalisiniz.
(indexin linkini verirseniz kodlari bulaminiza yardim edebiliriz)

3- radyoya her gelenin yeniden yeniden nick almasi gerekmiyor, ilk alinan nickin bilgilerini kayit edip her defasinda oyle giris yapilabilir
radyodaki login buttonuna tiklayarak aldiklari kullanici ismi ve sifre ile giris yapabilirler, flatcast her alinan nicki otamatik olarak hatirlayip giren mirc siteleri gibi degil.

4- saglikli bir yayin icin port acmaniz en iyisi olur, flatcast P2P yani karsilikli baglantilarla calisan bir uygulama oldugu icin, yayina girenlerin portlari kapaliysa portu acik birinin baglantisina tutunmalari gerekir
dj'in portu kapaliysa ve dinleyicilerinde portlari kapaliysa en fazla bikac kisi radyoya girebilir, ama portu acik biri olursa bu baglantiyi guclendirir

bu konuda dah fazla bilgiyi asagidaki linkten bulabilirsiniz (biraz uzun zaman port olayini anlamak icin okumanizi tavsiye ederim)
Flatcast P2P hatalari ve aciklamalari.

yusori

Acemi

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 14.06.2011, 12:37

Teşekkürler sid numaramı falan ekledim radyo çalışıyo zaten , bi arkadaşımlada konuştum index yapmayı biliyomuş onunla halledicez inş :)

Portumda kapalıymış onuda araştırıp en kısa zamanda açıcam

Yalnız hala anlayamadığım bi kaç nokta var şimdi radyo açıkken arkadaşıma girmesini söyledim ( daha önceden nick almıştı ) direk guest92202094 gibi bi numarayla giriş yaptı yani otomatik nick verilmiş , daha önceden aldığı nick ile nasıl giricek hala yapamadım onu :)

Bi kaç tanede dj mixer ile ilgili sorum var öncelikle , şarkı çalarken ses tam kısılmıyor mu sag taraftaki uzun yerden aşağı indiriyorum ama belli bir miktar kısılıyor
İkinci olarakda mikrofona konuştugumda test ettiğim arkadaşlarım sesimin çok az geldiğini söylüyorlar , ordaki talk over bölümünün aşağısındaki yeri en sağa getiriyorum , mikrofon ayarlarındanda mikrofon sesini en yükseğe getiriyorum ama yinede sesimin çok az geldiğini söylüyorlar bu sorunu nasıl halledebilirim ?

4

Tuesday, 14.06.2011, 13:34

1) dinleyici radyoya girdiğinde login butonuna tıkladıgı zaman açılan ufak ekranda kullanıcı adı ve şifresiyle nick girişi yapacak
2) Dj mixerinde sizin ses kısmanız yada açmanı dinleyicinin ses yüksekliğini yada düşüklüğünü etkilemez sadaki scroll barın alt seviyeden biraz yukarıda durması dinleyiciye sesin kaliteli gitmesini sağlar (cızırtı problemi oluşmaz)
3) Talk over den micle yayın yapacağınız zaman normal mp3 gibi ses yüksek gitmez bunun için talkoeverdeki scroll cubugunu ağa çektiğinizde yine ses karşıya kısık gidiyorsa mic ses düzeyini ses ayarlarınızdan parazait oluşturmuycak şekilde biraz aha açın ve microfona mümkün oldugunca yakın durmaya çalışın

Sütlac

Profesyonel

• "Sütlac" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Tuesday, 14.06.2011, 19:01

nick girmeyi bilmiyormusunuz 8|

3- radyoya her gelenin yeniden yeniden nick almasi gerekmiyor, ilk alinan nickin bilgilerini kayit edip her defasinda oyle giris yapilabilir
radyodaki login buttonuna tiklayarak aldiklari kullanici ismi ve sifre ile giris yapabilirler, flatcast her alinan nicki otamatik olarak hatirlayip giren mirc siteleri gibi degil

bide net bir anons icin sarkinin bitmis olmasini bekle, sarki arkasinda konusunca acemi dj de olunca zorluk cekersin

yusori

Acemi

• Özel mesaj gönder

6

Tuesday, 14.06.2011, 20:43

Sütlaç İlk msj ımda dediğim gibi pek bilmiyorum bu işleri zaten öğrenmek için öylesine açtım radyoyu , ama sayenizde öğrendim nick girmeyi :)

Aslında ben konuşurken arkada hafif bi fon çalmasını düüşnmüştüm ama sen öyle zorluk çekersin diyosun yapmiyim o zman tecrübeli dj lerin öğütlerine açığım :)

7

Tuesday, 14.06.2011, 22:02

Aslında ben konuşurken arkada hafif bi fon çalmasını düüşnmüştüm

Flatcast DJ mixer'inin alt başlıkda detaylı anlatımı var başlık size yardımcı olcaktır

Flatcast DJ Mixer kullanım detayları için TIKLA

yusori

Acemi

• Özel mesaj gönder

8

Thursday, 16.06.2011, 14:19

Teşekkür ederim mikrofonuda hallettim :)

Yav bide dinleyici girince nickinin üstünde bi çizgi oluyor o nedir ? Önemli bişey midir olmamasımı lazım ?

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 16.06.2011, 17:34

Flatcast F5
Flatcast F5 ile cikan ozelliklerin basinda geliyor bu cizik durumu, daha once banlama vardi artik tamamen kaldirildi
ayrintilari yukardaki linkten ogrenebilirsiniz..