Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "murderdolls"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 10.09.2007, 04:04

acil yardım [ Temaya ek resim ]

merhabalar:

benim şöyle bir sorum olacaktı:
ben bir hazır tema indirdim.bu tema üzerinde biraz oynadım.nasıl mı? anlatayım.bildiğiniz üzere (expert mode) butonuna tıkladım ve sağ tıklayarak (insert - picture) islemini yapıp tema ya ek olarak resim ekledim.daha sonra (preset - save) islemini yaptım.

fakat sorun şu: pc ımdekı,temaya ekledıgım resımler bulundugu konumdan sılınıyor veya baska bır konuma gectıgınde temadakı eklı resımler load yapınca kayboluyor bunun nedeni nedir ? arkadasıma yolluyorum save dosyasını oda radyosnda acarken resımler cıkmıyor.

bu olayı nasıl halledebilirim ? detaylı sekilde anlatırsanız çok sevinirim.simdiden tesekkurler. :):)

Abidin

Stajyer

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 10.09.2007, 07:18

Kendi eklediginiz resmi [FILE] seceneginden ekliyorsaniz, online oldugunuzda resmin uzantisini arar, yani bilgisayarinizda eklediginiz anki resmin yerini arar. Eger o resmin yerini degisirseniz haliyle eklediginiz zamanki yerde bulamayinca göstermez. Bu durumda tabiki sizin pc de olan resmi baska pc de ( arkadasina yolladigin gibi) bulamaz. Resimleri [URL] seceneginden eklediginiz vakit, aradigi yerde her zaman sabit bir sekilde buldugu icin sorun yasamazsiniz. Keza burdan download yapip eklediginiz hazir presetlerde bütün resimler URL uzantilidir.
Bu durumda ek yapmak istediginiz resmi önce web e aktarmalisiniz ( www.imageshack.us veya www.aslanlar.de/hosting gibi adreslerden ) ve orda verilen http://... li uzantiyi [URL] seklinde yerlestirmelisiniz.

Saygilar[/url]

• Konuyu başlatan "murderdolls"

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 10.09.2007, 19:03

çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için cok sağolun saygılar.:):)

TEİON

Acemi

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 13.09.2007, 19:01

save yapmadan once tools daki temayı sec secıldıgını uzerıne tıklayınca tools daki ufak boslukta ısmı yazar sonra save de bırdaha resım sılınmeyecektır

melikenalan

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 13.09.2007, 19:57

kücükük bir ayrıntı tek tıklama ama ne kadar iş görüyor demi teşekkürle TEİON

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 13.09.2007, 22:00

Re: acil yardım [ Temaya ek resim ]

Alıntı sahibi ""murderdolls""

arkadasıma yolluyorum save dosyasını oda radyosnda acarken resımler cıkmıyor.

bu olayı nasıl halledebilirim ? detaylı sekilde anlatırsanız çok sevinirim.simdiden tesekkurler. :):)

sevgili murderdolls, arkadaslarin dedigi gibi önce imageshack,photobucket v.s. araciligi ile resmi bir siteye upload yap sonra insert picture from url yap, ve tarif edildigi gibi kaydet, sonrasinda expert mode'da oldugun zaman sol üstü tikla export to file..ve bilgisayarinda bir dosyaya isim vererek preset'i fcp olarak kaydet...sonra bunu arkadasina gönderebilirsin..

Dikkat: background ve picture kesinlikle url adresiyle eklenmis olmali !