Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "DJ_HaNdSoMe"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 28.06.2011, 16:37

Blogcu Giris Sayfasi / Flash Intro

ben bir kız kulesi resmini blogcu ile hazırladığım siteme into oluşturmak istiyorum fakat flash kullanmayıda bilmiyorum bir çözüm önerebilirmisiniz

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Masum Masum" (5.07.2011, 15:19)

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 28.06.2011, 18:12

ben bir kız kulesi resmini blogcu ile hazırladığım siteme into oluşturmak istiyorum fakat flash kullanmayıda bilmiyorum bir çözüm önerebilirmisiniz

Flash olmak zorunda mi resim?
Eger illa flash istiyorsan ama flash ögrenmek istemiyorsan, flash yapabilen birine basvurmalisin :_)
*belki biri gönüllü olarak flash hazirlar :bilmem:

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 28.06.2011, 18:28

neden flash istiyorum çünkü kız kulesinin ortasında siteye giriş için tıklayınız olacak tıkladığımızda kız kulesi yukarıya doğru açılıp siteye giriş sağlanacak flash bilmiyorum öğrenmeye çalışsam bayağı zaman geçecek sizin dediğiniz gibi yapmak en güzeli olacak sanırım teşekkür ederim

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Tuesday, 28.06.2011, 19:19

giriş için tıklayınız olacak tıkladığımızda kız kulesi yukarıya doğru açılıp siteye giriş sağlanacak

Belki flash hazirlayip biri sizin icin blogcu'ya hazir kodlamasinida yapar. Flash ile bitmiyor cünkü, birde blogcuya istediginiz sekilde yerlestirmek gerekiyor (html bilgisi)...
Bekleyelim, belki bu isteginize burdan cevap gelir...

• Özel mesaj gönder

5

Tuesday, 28.06.2011, 19:27

gerçekten çok teşekkür ederim

6

Tuesday, 28.06.2011, 21:53

Flash introyu ancak herhangi bir flash programıyla yapabilirsiniz
bunun için flash programlar konusunda biraz bilgi sahibi olmanız gerekir yoksa birinin yapmasıyla bu olcak bişey değil
ayrıca yapılsa bile kodları sitede yerleştirceğiniz bölümü veya html bilgisi sahibi olmalısınız

ama kolay bir program ismi verebilirim yanlız flash programlar genellikle süre kısıtlamalıdır

program ismi

Introwizard Flash4D Professional v5.1

>>>>> ÖRNEK

kolay bir intro programıdır deneme yanılma yöntemiyle birçok değişik introlar yapabilirsiniz

Sitesinden indirmek için TIKLA

Demo Download Size: 8.78 MBs
Made for Windows XP, Vista, 98

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (28.06.2011, 23:08)

7

Tuesday, 28.06.2011, 22:26

ben bir kız kulesi resmini blogcu ile hazırladığım siteme into oluşturmak istiyorum

neden flash istiyorum çünkü kız kulesinin ortasında siteye giriş için tıklayınız olacak tıkladığımızda kız kulesi yukarıya doğru açılıp siteye giriş sağlanacak

Blogcu'ya Tek Sayfa İndex Ekleyebilirsiniz Sadece Bu Dediğinizi Tek Sayfada Yapmanız Çok Zor Yani :rolleyes:
Hani Utanmasam İmkansız Diyecem :whistling:

• Özel mesaj gönder

8

Friday, 1.07.2011, 14:01

teşekküre ederim yardımlarınız için

• Özel mesaj gönder

9

Monday, 4.07.2011, 02:19

Introwizard Flash4D Professional v5.1 programla introyu hazırladım fakat html bilgimde zayıf olduğu için kodu hazırlayamıyorum ne yapıcam bilmiyorum :S

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Monday, 4.07.2011, 08:44

Introwizard Flash4D Professional v5.1 programla introyu hazırladım fakat html bilgimde zayıf olduğu için kodu hazırlayamıyorum ne yapıcam bilmiyorum :S

Bizde cok bilgiye sahip degiliz bu yazdiklarinizla. Flash'in boyutlarini ve siteniz hakkinda hic bir fikrim yok. Veya mesela Flash ekleyeceksiniz ama flash bitince direkt anasayfa'yami gecis olsun istiyorsunuz, yoksa intro'yu gec diyerek misafirleriniz intro'yu atlayabilir mi?

Öncelikle Intro'lu sayfalari bir kullanici olarak sevmedigimi söylemek isterim. Modasi coktan gecti.
Kullandigin programi tanimiyorum, muhtemelen ama kodlari hazirlamandada bir imkani vardir.
Dedigim gibi boyutlari hakkinda, sitenin hakkinda bir bilgimiz yokken, kod hazirlayamayiz. Bu basligin 1. sayfasindaki önerilere bakmalisin. Öncelikle index.html gibi bir ön sayfa hazirlamalisin. Bu ön sayfanin script'ine Flash dosyani object olarak eklemelisin. Verecegim kodlar sadece örnektir.

Kaynak kod

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
<object style="position:relative; top:530px; left:0px;" classid="CLSID: D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" width="720" height="520"
codebase=codebase="http://active.macromedia.com/flash5/cabs/ swflash.cab#version=4,0,0,0">

<param name="movie" value="senin kaynagin">
<param name="quality" value="high">
<param name="scale" value="exactfit">
<param name="menu" value="true">
<param name="bgcolor" value="#ffff">
<embed src="senin kaynagin" quality="high" scale="exactfit" menu="false"
bgcolor="#3C6019" width="720" height="520" swLiveConnect="false"
type="application/x-shockwave-flash"
pluginspage="http://www.macromedia.com/shockwave/download/download.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash">
</embed>

</object> 

• Özel mesaj gönder

11

Monday, 4.07.2011, 13:31

sitenin adı istanbulbogazifm.blogcu.com indexi sizin sitenizden ekledim çok memnunum yapan arkadaştan Allah razı olsun tam aradığım indexti
o programla hazırladığım introyuda bilgisayarıma kaydetti o yüzden kodunu yazamıyorum

birde
benim bir sorunum daha var burda yazmam doğrumu bilmiyorum ama mesela
sitemin en altına oyun kodu veya başka bir süsleme eklemek istiyorum ne
yaptıysam ya sitenin en üstünde yada bağımsız olarak temaların üstünde
oluyor örnek kod :

Kaynak kod

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
<body><object 
classid="clsid27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" 
codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,0,0"
width="600" height="450"><param name="movie" 
value="http://www.oyunarti.net/files/file/bubbleshooter.swf"><param
name="quality" value="high"><param name="menu" 
value="true"><embed width="600" height="450" 
src="http://www.oyunarti.net/files/file/bubbleshooter.swf" 
quality="high" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"

type="application/x-shockwave-flash"></embed></object></body>

bu siteyi arkadaşımın akrabası istedi güzel bişey olsun istiyorum sizede yardımlarınız için çok çok teşekkür ediyorum
sitenin indexi ektedir
DJ_HaNdSoMe belirtilen dosyaları ekledi:
  • index.rar (13.29 kB - 137 defa indirildi - en son: 12.04.2024, 03:42)

Bu mesaj 5 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "DJ_HaNdSoMe" (4.07.2011, 14:04)

NaPaLM

Stajyer

• Özel mesaj gönder

12

Monday, 4.07.2011, 16:59

Konunun icinde 2 kere belirtilmi$ blogcu'ya Tek Sayfa index eklenildigi ve Siten Tek Adres üzeri cali$icagi sürece buda böyledir!!
Ba$ka bir Bedava Hosting'e bakman en dogrusu olurdu intro'lu bir Sayfa istiyorsan..
Yada Blogcu'nun panelinden yeni bir Blog acip, Blogun tekini intro icin ötekinide Radyo icin kullanabilirsin..

Bu Index'te Bubble Shooter ve benzeri Oyunlar yada herhangi bir Banner felan eklemek istiyorsan Posisyonunu belirleyip eklemen gerekir!!
Index Dosyalari Word Dosyasi degildir, .doc olarak Kayit edilmeside dogru degildir!!
Oyunu Radyonun Alt Kismina ekledim, indexte hic bir degisiklik yapmadan umarim i$ine yarar..

PS: Arka Planin Gif oldugundan dolayi hem Dinleyicinin Gözünü Yorarsin hemde ekledigin hic birsey Siteye uyum Saglamaz, Arka Plan icin daha dinlendirici bir resim yada düz bir Renk secmeni Tavsiye ederim..
NaPaLM belirtilen dosyaları ekledi:
  • DJ_HaNdSoMe.rar (7.8 kB - 118 defa indirildi - en son: 14.04.2024, 23:46)

• Özel mesaj gönder

13

Monday, 4.07.2011, 23:41

teşekkür ederim introyu unutucam artık ne yapayım yardımlarınız için tekrar tekrar teşekkür ederim

• Özel mesaj gönder

14

Tuesday, 5.07.2011, 12:54

işte benim aradığım böyle basit bişey flash olmasınada gerek yok ama bu
aşağı ve yukarı ayrılan kısma resim olarak yapamıyormuyuz örneğin ben
kız kulesi resmi koyucam aşağı ve yukarı açılacak yardımcı olurmusunuz :)
sitenizde arkadaşın verdiği animasyon kodu ektedir
DJ_HaNdSoMe belirtilen dosyaları ekledi:
  • index.html.rar (3.86 kB - 136 defa indirildi - en son: 14.04.2024, 09:02)

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

15

Tuesday, 5.07.2011, 13:08

DJ_HaNdSoMe, index'i yanlis kayit ediyorsunuz
uzantisinin index.txt olmasi gerek ama sizin kayit ettiginiz index.doc
Microsoft Office Word programi olmayanlar bu kodu acamazlar
ilk olarak basit not defteri ile kayit etmeye dikkat edin.

ayrica flash introda ayri sayfada oluyor bu istediginizde
siz sitenize bir giris sayfasi istiyorsunuz bildigim kadariyla
sitenizde bu imkan varsa yapabilirsiniz
yoksa ayri bi adres acip yapmaniz gerekir

• Özel mesaj gönder

16

Tuesday, 5.07.2011, 13:11

bilginiz için teşekkür ederim bi daha dikkat ederim bu arkadaşın verdiği animasyon kodunu sitemin indexsine eklediğim zaman oluyor yukarı aşağı açılır bi pencere giriş için tıklayınız yazıyor tıkladığım zaman o şekilde açılıyor fakat ben bunu resim şeklinde yapamazmıyım acaba benim tek istediğim kız kulesi resmi koyucam tıkladığımda ortadan bölünüp aşağı yukarı doğru açılacak

• Özel mesaj gönder

17

Tuesday, 5.07.2011, 13:13

bakin daha oncede soyledik
bunun icin 2 ayri site sayfaniz olmasi gerek
ornek:
istanbulbogazigiris.blogcu.com <<ilk site adresi giris, burdan istediginiz scripti ekler ve radyo sitenizin oldugu adrese yonlendirebilirsiniz
istanbulbogazifm.blogcu.com << ana site adresi radyonun bulundugu

• Özel mesaj gönder

18

Tuesday, 5.07.2011, 13:16

anladım çok teşekkür ederim

• Özel mesaj gönder

19

Tuesday, 5.07.2011, 13:20

Blogcudan yeni sayfa acmak

Blogcudan onceki siteniz uzeri yeni sayfa acabilirsiniz

Bloglarim menusunden yeni blog olustur secenegine tiklayin / yine bu menu ile bloglariniz arasinda gecis yapabilirsiniz.

ve gerekli alanlari doldurun, uygun isim secin ve onlaylayin, sonraki sayfada ise standart temalardan birini secip duzenlemesini sonra yapabilirsiniz.

ornek giris: http://zenradyo-giris.blogcu.com/

Not: En fazla 5 adet blog açabilirsiniz..

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Masum Masum" (6.07.2011, 09:52)

• Özel mesaj gönder

20

Tuesday, 5.07.2011, 13:28

gerçekten çok teşekkür ederim fakat yönlendirmeyi nasıl yaptığımızıda anlatırsanız çok sevinirim :) bide aşağı yukarı bölünen resmi hangi programla yapabilriz
biliyorum biraz eziyet gibi oldum kusura bakmayın