Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

Monday, 18.07.2011, 01:14

Flash disk virüs'ünden kurtulmak

Eğer iyi bir antivirüs kullanıyorsanız virüsler internetten gelemez. büyük ihtimalle flashdisk ile siz onu başka yerden getirdiniz. birdaha olmasını engellemek için bilgisayarınıza taktığınız flash disklerin temiz olduğundan emin olmadan kullanmayın

Normal durumda aşağıdaki ayarları yaptığınızda gizli dosyaları görmeniz gerekir.

Gizli dosya ve klasörleri göster isimli düğme işaretli olacak.
Korunan işletim sistemi dosyalarını göster seçeneği boş olacak.

Bu şekilde ayar yaptıktan sonra tamam düğmesine basıp pencereyi kapatıyorsunuz

1. Flash diski takmadan önce yukarıdaki resimde gösterilen şekilde gizli dosyaları gösterin
2. Flash diski takmadan önce Shift tuşuna basılı tutun. ve flash diski takın. böylece içindeki virüsleri otomatik çalıştırmaz.
3. 10 saniye sonra windows flashdiski tanıyacaktır o zaman shift tuşunu bırakın.
4. Sonra masaüstünden Bilgisayarımı açarak flash diske sağ tıklayıp "Araştır" diyip içine bakın. Kesinlikle çift tıklamayın
"Autorun" yazan bir dosya varsa bunu silin
zaten bu aşamada antivirüs programınız varsa gerekli temizliği yapar. antivirüs yoksa orada gördüğünüz amvo.exe veya onun gibi orada olmaması gereken gizli dosyaları silin.
5. Antivirüs ile tüm flash diski taratın. çünkü bu tip virüsler alt dizinlere de yerleşir. siz alt dizine çift tıkladığınızda bilgisayarınıza bulaşır.

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (18.07.2011, 01:24)

• "nisa nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 18.07.2011, 15:15

ben böle durumlarrda sistemi geri alıyordum buda pc ye zarar veriyordu tabiki
tşkler abim bilgi için bundan sonra bunu uygulucam

cizdar67

Stajyer

• "cizdar67" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 25.07.2011, 13:07

PAYLAŞIM İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER BU VİRÜSLER YÜZÜNDEN ÇOK VERİ KAYBIM OLDU BUNDAN SONRA OLMAYACAK SAYENDE BERATCAN EMEĞE SAYGI :sapka:

4

Monday, 25.07.2011, 14:37

artı ilave

bir flash diskinize bilgilerinizi yedek alcaksanız, mutlaka rar olarak sıkıştırıp alnı
çünkü rarlı (sıkıştırılmış) dosyalara virüs bulaşmaz ve daha sonra yukarıdaki anlatılan
şekildede flashınızı pc ye takıp açarsanız
zaten rarlı dosyalar haricinde eger virüs varsa, ya dosya kalsörü olarak görüncek yada .exe olarak görüncektir
en azından neyi silmeniz gerektiğini çok daha kolay anlamış olcaksınız

flash diskinize asla bir yedeğinizi klasör olarak ekleme yapmayınız , mutlaka sıkıştırdıkdan sonra o dosyayı yedek alınız

• "Yavuz ERBiL" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 25.07.2011, 22:22

paylasim icin tskrler abi
fakat ben flash diski yapamadim acilmiyor
tanimiyor bilgisayar dediklerinide uyguladim olmuyor :S

6

Monday, 25.07.2011, 23:22

açılmayan flash disk'e yapamazsın zaten

içinde önemli bilgi yoksa biçimlendirmen lazım

• "Yavuz ERBiL" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 25.07.2011, 23:44

ah onuda yapabilsem :)
Bicimlendiremiyorumda :S

8

Tuesday, 26.07.2011, 00:35

Bir Tanede Yönetimden Dene

Başlat + Çalıştır Yaptıktan Sonra Gelen Ekrana Flash Belleğin Takılı Olduğu Sürücü Hangisiyse Örneğin I

FORMAT I: Yaz Enterle Birde Öyle Dene Bakalım

9

Tuesday, 26.07.2011, 00:39

Olmadı Formatlayabilmek İçin Birde Şu Programı Deneyebilirsin BURADAN

10

Tuesday, 26.07.2011, 02:41

ah onuda yapabilsem
Bicimlendiremiyorumda

:D
eger üstte verilen programla yapamazsan yine biçimlendirmezse

dediklerimi yap ozaman biçimlendirirsin
flash diskini pc ye tak
bilgisayarında hangi işletim sistemi yüklüyse, o cd yi tak ve normal format atargibi cd den başlat
format atma bölümüne geldiğinde hardiskini ve flash diskini görceksin
ok tuşlarıyla flash diske gel ve (D) tuşu sonra L tuşuna bas ve sil
ve tekrar Flash diskin üzerine oklarla gel, busefer bölünmemiş alanda bölüm oluştur de yani C tuşuna bas
açılan ekranda rakam felan girme (hani hiç birşey yapmadan) enterle

sonra hiçbir işlem yapmadan bilgisayarı ikikere F3 F3 yap ve kapat yeniden başlıycaktır
bilgisayarın açıldıgında flash diskin görüncek fakat içine giremiyceksin
şimdi biçimlendirmeyi resimdeki gösterdiğim yerden yap
masa üstündeki Bilgisayarım simgesine sağ tıkla Yönet'e tıkla
açılan ekranda Disk yönetimi 'ne tıkla
Disk yönetiminde Flash diskin ismini (harfini) bul sağ tıkla biçimlendir de

busefer olcaktır...

alternatif çözümler

başka bilgisayarda biçimlendirmeyi dene
HP USB Disk Storage Format Tool
SwissKnife
Fat32Formatter >>>> 32 Gigabytetan büyük diskleri FAT32 olarak formatlayan ücretsiz bir yazılımdır

?______________________________

not:
formatlamadan önce
Combofix yükleyip tarat Tarama esnasında flash belleğini çıkarma pc ye takılı olsun .Virüs PC ile alış verişte bulunduğu için biçimlendirme veya herhangi bir işlem yapamaz ve biçimlendirmeden kurtulmuş olursunuz

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (26.07.2011, 02:55)