Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Dogukan

Stajyer

• Konuyu başlatan "Dogukan"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 12.08.2011, 23:31

Şifreyi bilmeyen kimse flatcast sitesinden dahi radyoma ulaşamasın

Arkadaşlar bu taciz ve saldırılardan dolayı paralı portal yaptırmak zorunda kaldık ama hala flatcast üzerinden radyomuzu tespit edip ulaşabiliyorlar... bunu nasıl engelleyebiliriz... bir arkadaşım... flatcast sitesinden bir radyoya girmek istediğinnde kndisinden şifre istediğini söylemşti... böyle bir imkan varmı yada sizlerin önereceği birşey... şimdiden teşekkür ederim...

2

Saturday, 13.08.2011, 01:38

Arkadaşlar bu taciz ve saldırılardan dolayı paralı portal yaptırmak zorunda kaldık ama hala flatcast üzerinden radyomuzu tespit edip ulaşabiliyorlar... bunu nasıl engelleyebiliriz... bir arkadaşım... flatcast sitesinden bir radyoya girmek istediğinnde kndisinden şifre istediğini söylemşti... böyle bir imkan varmı yada sizlerin önereceği birşey... şimdiden teşekkür ederim...

flatcast kulanıcı adi ile girdiğinde (ana şifreyle) flatcast ayarlarına gir >>>>
url kısmını boş bırak yani site url sini oraya yazma

sadece gelmesini istediğin kişilere linki ver
zaten göz kapalı oldugu için radyonu bulsalar bile senin verdiğin şifreyi bilmiycekleri için radyonada giremiyceklerdir
sadece şifresini verdiğin kişiler girebilirler
gözü kapalı yap

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (13.08.2011, 02:32)

Dogukan

Stajyer

• Konuyu başlatan "Dogukan"

• Özel mesaj gönder

3

Saturday, 13.08.2011, 15:35

peki şfreyi nereden belirleyeceğim... dediğiniz yaptım bana link geldi ama şifre felan ulaşmadı elime

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Saturday, 13.08.2011, 16:42

Sifre falan yok Dogukan, sadece sitenin indexine anahtarli iframe kodunu eklemelisin. Flatcast'tan yayini gizli (3.resim) yaptiginda, email'ine bu iframe kodu ve gizlilik anahtari (checkcode) gelmeli.
Iframe kodunda sid numarasinin arkasinda "ck=....." diye bir anahtar varsa gizli yayindir.

Sitene ekledigin kod böyle olmali yani:
<IFRAME height="600" width="800" frameborder="0" scrolling="no"
src="http://www.flatcast.info/de/Player.aspx?
sid=282&ck=b1348838383"></IFRAME>

Mavi yazan yerde senin SID numaran yazmali
Kirmizi yazan yer yayinin icin verilen kod numarasidir

Sitene bu sekilde yerlestirdiginde, sitenin link'ini verdigin herkes girebilir yayina.
Sid numarani bilen biri diyelim radyo adresini bilmiyor, sid numarani Rulet'e atti, yayinina gelemez.
Sadece dogrudan adresi bilenler gelir. Eger hala rahatsiz edenler olursa, safe chat mod'unda, tanidiginiz nickler disinda kimseyi acmamaktan baska care yok :pardon:

Not: Üstte yazdigi gibi URL kismini bos birakma, eger öyle yaparsan, yayinina gelen kisiler hata mesaji ile karsilasabilir. Hatta Flatcast yetkilileri bu gibi yayinlari bir müddet sonra siliyorlar. URL yazan yere mutlaka radyo'nun adresini dogru sekilde vermelisin! Gizli yayin yaptigin zaman (göz isareti), zaten Flatcast listesinde görünmez radyon!

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "MeRaL" (13.08.2011, 16:54)

5

Saturday, 13.08.2011, 19:25

Not: Üstte yazdigi gibi URL kismini bos birakma, eger öyle yaparsan, yayinina gelen kisiler hata mesaji ile karsilasabilir. Hatta Flatcast yetkilileri bu gibi yayinlari bir müddet sonra siliyorlar

not:
yukarıdaki verdiğim resim kendi flatcast ayarlarımın resimli açıklamasıdır

ve o radyom yaklaşık 4 yıldır var herhangi bir url de ekli değil üstte resimde oldugu gibi
ve bugune kadarda radyom silinmiş değil
isterseniz birgün radyo adresimi vereyimde yayını dinleyin
url ekli olmadıgı halde herhangi bir hatada vermiyo.sadece adresimi verdiğim kişler gelebiliyor radyoma
:thumbup:

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Saturday, 13.08.2011, 20:39

2008 senesinde (3 sene önce) o alan bos kaldiginda bu hata mesajini veriyordu:
*yetkililer o alani bos olan radyolarin büyük bir bölümünü silmistir,
AllaTurkaa yazdigi icin benim test radyolarimda silinmedi cünkü Adminimiz'de Flatcast Moderatörüdür...

7

Saturday, 13.08.2011, 20:48

Anlatmak istediğim şuydu, yani benim herhangi bir sitem url adresim dahi olmazsa
ben radyomu yanlız tanıdıklarına dinletmek istersem eğer
kaldıki bedava bir sitem ve o sitede yayın yapabilceğim bir radyom kurulu ve istesem yayın yapabiliyorum
AllaTurkaa ismide yazmıyor ..
ve site url adresim o ayarlarda da ekli değil
çünkü siteyi kullanmıyorum ama açmak istediğimde ordan yayın dinlenebiliyor (direk tanıdıklarıma link vererek)

yani istenirse
sadece Flatcast İframe koduylada bunu yapılabilir
url eklememe de gerek yoktur diyeydi
sanırım arkadaşın sormak istediğide site adresim ve radyom flatcast da görünmesin diyeydi
:thumbup:

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Saturday, 13.08.2011, 23:10

Flatcast'ta görünmemesi icin 3. resimdeki göz isareti x olmali (sarimsi olan). Site adresini yazsa bile , yayinlanmaz.
Eger 3. resimdekini yapmadan, site adresi yazilan yeri bos biraksa (2. resim), Flatcast'tan sitesine yönlenmez ama listede radyosunun SID no'suna ulasilir.
->Rulet'e SID girerek yine yayina ulasir.

Mühim olan 3. resim ve Checkcode (CK=) ile gelen iframe kodudur. Bu sekilde SID numarasini bilseler ama sitenin adresini bilmeseler dahi ulasamazlar.
Yayina ulasmak icinde sifre'ye ihtiyaclari yok dinleyicilerin. Dogrudan adres verildiginde, yayina ulasabilirler.

*son iki aciklamayi silersen iyi olur, üyenin kafasi karismaz en azindan...