Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Dogukan

Stajyer

• Konuyu başlatan "Dogukan"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 22.08.2011, 01:30

Flatcast radyo joomla kurmak

arkadaşlar ben konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum ama forumda var isede aramama rağmen bulamadım....
kendimce bir joomla site kurdum ve nette konu flatcast olduğundan pek kimse destek vermedi..

benim problemim

radyomu joomlada yayınlamak ve üye olmayan kimsenin url adresi dahil bu sayfaya ulaşamamsı... url adresimi saklayan ve üyeliği kontrol eden bir php index yada bu konudafikir verebilicek kimse armı...

nettebu konuda soru soran çok ama maşallah ne çözüm gösteren yada bulduğu çözümü paylaşan var...

şimdiden lgi gösteren herkese teşekkür ederim

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 22.08.2011, 01:36

Sana hazir bir index sunamam, belki hazirlamak isteyen arkadaslar olacaktir.

Fakat üyelik girisi zorunlulugu getirebilirsin sayfana. Sayfadaki linkleri ve radyo sayfani sadece sitene üye olanlar görebilir böylelikle.
Sitene kimin üye olacaginada kendin karar verebilirsin hem.
Joomlaos.de sayfasinda bazi LOGIN modülleri paylasilmis, isinize yarayacaktir ama maalesef almanca sadece -> Joomla CMS Downloads

Diger arkadaslarimizdan bu konuda (Joomla) daha bilgili olanlarida var. Onlarin cözüm önerilerini bekleyelim...

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "MeRaL" (22.08.2011, 01:41)

NaPaLM

Orta Düzey

• "NaPaLM" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 22.08.2011, 01:44

her cms sistemi ile dediginizi uygulayabilirsiniz..

joomlada radyoyu eklemeden evel editoru kapamaniz gerekir yoksa iframe kodunu kabul etmiyor..

editoru kapamak icin:

Site -> Kullanici Yöneticisi -> "Radyo Konusunu acicak Kullanici" -> (Özellikler Alani) Metin Düzenleyici -> Editor - No Editor

seciyorsunuz, ardindan iframe kodunu herhangi bir makalede yayinliyabilirsiniz..

Radyoyu sadece Kayitli üyeler görebilmesi icin Radyo Makalesinde Özellikler (Makale) alaninda Erisim Seviyesini Kullanici olarak ayarlaman gerekir

Dogukan

Stajyer

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 22.08.2011, 13:49

Arkadaşlar ilginiz ve alakanız için Teşekkür ederim... Sevgili Napalım dedikleirni uyguladım... fakat bu sefer sadece beyaz bir ekran karşıma çıkıyor... normalde ön izlemede herşey güzel ama kaydet dedikten sonra linke tıklayınca malesef hata veriyor sayfada.... bu arada sayfanın arka rengi beyaz onuda değiştirebilirmiyim?... yani index alanı dışında kalanlar....

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 22.08.2011, 14:03

evet renk degistirebilirsiniz , ama bunun icin php kodlarini kurcalamaniz gerekir
yada cok kolay sekilde Firefox (Mozilla) tarayicisi ve eklentisini indirmeniz gerekiyor
asagidaki anlatim Joomla Turkiye sitesinden alintidir

diger sorunuz icin NaPaLM gelince gereken bilgileri verecektir

Alıntı

Temanın falan alanının rengini değiştirmek istiyorum yada ilgili alana resim koymak istiyorum türünde sıkça sorular sorulması ve ilgili temanın elimizde olmaması ayrıca bu konu ile ilgilenip yardımcı olabilmek için uzun zaman ayrırmak sözkonusu olduğundan sıkıntı yaşıyoruz.

Umarım bu anlatımdan sonra temamın şurasının boyutunu değiştiremiyorum şu alana resim koyamıyorum şu alanın rengini değiştiremiyorum gibi sorunlar yaşamazsınız...

Gerekli olan firefox tarayıcı ve firebug yaması indirin

Ve aşağıdaki örnek basit editlemeyi inceleyin

NaPaLM

Orta Düzey

• "NaPaLM" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Monday, 22.08.2011, 16:57

Editoru ya kapamamissiniz yada farkli bir kullanicinin editorunu kapatmissiniz sanirim yukarda yazan adimlari yeniden kontrol edin..

Temada Renk degisikligine gelince Masumun verdigi secenekte kendi bilgisayarinda ve sadece kendin icin renkleri degisiyorsun Sitedeki Renkleri degismek icin...

Eklentiler -> Sablon Yöneticisi -> Kullandigin Sablonu sec -> Düzenle ->
Acilan Sayfada yukardaki Menüde 'CSS Düzenle' deyin ve gerekli renk ayarlarini CSS dosyalarinda yapin

PS: Arkaplan Rengini degisdiginiz zaman, Yazi Renklerinede dikkat edin Okunabilir bir Renk Tonunda olsunlar

Dogukan

Stajyer

• Özel mesaj gönder

7

Thursday, 25.08.2011, 19:15

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim...