Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

tugram

Jüri

• "tugram" bir erkek
  • Konuyu başlatan "tugram"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 10.09.2011, 12:40

Port actigim halde - mapping hala kirmizi, sebebini bilen var mi?

Bir yardıma ihtiyacım var fakat nederece yardımınız olur bilemiyorum.
Radyoda yayın alldıgımda dinleyiciler giriş yapamıyor port (info ) ( mapping) kapalı yani kırmızı, herzamanki yaptıgım gibi modemden port yönlendrime yaptım 40123 actım , AirTies aradım portumun acık oldugunu söylediler,
ttnet'ti aradım a-mail portu acık başka bir port engeli olmadıgını belirttiler ,
pc den güvenlik duvarından Flatcast 4.15 (40123 )tanımladım actım fakat hala yayınıma dinleyici girişim m kapalı.
güvenlik duvarını kapattım, denedim açtım denedim yine olmadı,
girişi engelleyen bir başka unsur varmıdır bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz , şimdiden teşekkürler.

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 10.09.2011, 12:49

kullandiginiz isletim sistemi nedir, xp, vista, windows 7 ?
hangi flatcast surumunu kullaniyorsunuz, guncelleme yaptiniz mi ?
port acmadan once IP adresinizi sabitlediniz mi ?
kisacasi port acma icin hangi islemleri yaptiniz ?
ve airties model numarasi nedir ?

sorulara cevap verirseniz bizim icin daha kolay olur yardimci olabilmek

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Saturday, 10.09.2011, 13:22

Hosgeldiniz tekrar tugram, tesekkür ayrica bana yazdiginiz seyler icin :)
Sorular bölümünü buldugunuz icin tebrikler, bende buradan vereyim cevabimi ^^

Masum arkadasimizin dedigi gibi belki IP sabitlemeyi unuttunuz, olabilir mi?
Bu anlatimin en alt kisminda adminimiz AllaTurkaa bir kac faydali link verdi: Flatcast P2P hatalari ve aciklamalari.
Veya modeminizde port acma isleminde herhangi bir yerde yanlislik yaptiniz (yanlis IP no'sunu yazdiniz, veya UDP olarak isaretlemediniz, Virüs programinizda Port acma islemini yapmak zorunda olabilirsiniz)...

Bize daha fazla bilgi verebilirseniz belkide ekran görüntüleriyle, size daha iyi yardimlarda bulunabiliriz.

Tesekkürler!

tugram

Jüri

• "tugram" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Saturday, 10.09.2011, 17:37

Kullandığım program xp
modemim AirTest 5020
Sürüm F5.3
Modemde port herzaman acıyordum, yanlış yapmıs olabilirm diyede modem firmesını aradım oradanda pc kontrol yapabiliyorlar, 40123 portumun acık oldugunu , sorunun modemdenm kaynaklanmadığını söylediler,
pc deki güvenlik duvarındanda 40123 port Flatcast 4.15 olarak actım, denedim sonra güvenlik duvarını kapattım tekrar denedim. yine cözüm bulamadım.
TTNET ti aradım oradandan kontrol yaptırdım onlarda yalnızca a-mail portu kapatılıyormus diyer portların kapatılmadıgını söyledıler. anlıyacagınız. çözüm bulamadım.

F5 sürümlü bir radyoya dinleyici olarak giriyorum dinleyici olduğum yayında bakıyorum infom yine kırmızı.

Bu mesaj 3 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "tugram" (10.09.2011, 18:23)

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Saturday, 10.09.2011, 19:27

Ip sabitleme yaptiniz mi ?
eger yaptiysaniz, port acma isleminide uguladiysaniz yinede mapping :-: cikiyorsa birde kullandiginiz anti virus programinin guvenlik duvari ayarlarina bakin
anti virus programlari engelleme yapar.

• Özel mesaj gönder

6

Tuesday, 13.09.2011, 20:23

Güvenlik Duvarini Kappattiginizda Sorun Cozulur

HOCAM AYNI SORUN BENDE DE VAR DI BİLGİSAYARDAN VE MODEMDEN GUVNLIK DUVARINI KALDIRDIKTAN SONRA BUTUN PORTLAR ACILIOR SADECE DJ LIK YAPTIGINIZ ZAMAN ACINIZ TEHLIKELIDIR

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Tuesday, 13.09.2011, 20:37

güvenlik duvarini neden kaldiriyorsunuz ki ?
sadece 40123 portunu modemden.antivirüs programindan ve pc nin güvenlik duvarindan izin vereceksiniz vede ip sabitlemesi yaptiginizda baska yapmaniz gereken bi sey kalmiyor

• Özel mesaj gönder

8

Tuesday, 13.09.2011, 21:12

Daha Basit

DAHA BASİT BAAZI KISILER PORT ACMA SIKINTISI CEKENLER BOYLE DAHA BASIT BIR YONTEMLE PORT ACABILIRLER SADECE GÜVENLİK DUVARLARINI KAPATACAKLAR

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Tuesday, 13.09.2011, 22:18

Güvenlik duvarı nedir?

Güvenlik duvarı, Internet üzerinden bilgisayarınıza erişmeye çalışan bilgisayar korsanlarını, virüsleri ve solucanları engellemeye yardımcı olan bir yazılım veya donanım parçasıdır. Ev kullanıcısı veya küçük işletme kullanıcısıysanız, bilgisayarınızı korumaya yardımcı olmak için uygulayabileceğiniz en etkin ve en önemli adım güvenlik duvarı kullanmaktır.

Güvenlik duvarının ve virüsten koruma yazılımının Internet'e bağlanmadan önce açılmış olması önemlidir.
önemli bi duvari neden kapatacaksin ki ? bu ev yapip kapi yapmamak gibi bi sey olur :)

Microsoft güvenlik duvari icin tikla

tugram

Jüri

• "tugram" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Wednesday, 14.09.2011, 15:55

Valla arkadaşlar bugüne kadar hiç böyle sorun yaşamadım, modemden 40123 portunu actım ve moden firmasınada kontrol ettırdım, güvenlik duvarından 40123 actım Flatcast 4.15 olarak. ip sabitledim, olmadı. güvenlik duvarını kapattım yine olamdı, anlıyacagınız ne yapsam birengel var simdi pc format atacam herseyı tekrar yüklüyecem bir programmı engelliyor onu bulmaya calısacam.. Ç:(((

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

11

Wednesday, 14.09.2011, 16:00

tugram,
son olarak bu siteyi bi denermisiniz...
burda sırası ile adım adım ip sabitleme ve port açmayı gösteriyor...sabit ip inize kadar otomatik veriliyor...

http://www.portacmak.com/

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

12

Wednesday, 14.09.2011, 16:01

Virüs programiniz engelliyor olabilir @tugram..
Virüs programlarindada bazen Port acmak gerekiyor.
Daha önce kullandigim Norton'da Wormprotection olan kisimda Flatcast icin özel UDP Portu 40123 icin izinlemem gerekiyordu...
Sizin Virüs programiniz hangisi?

Bilgisayar'a format'tan ziyade, adim adim uygulamaya calisin. Format Port icin care olmayabilir.
Internet baglantisini kullanan baska bilgisayarlar var mi?

• Özel mesaj gönder

13

Saturday, 17.09.2011, 10:37

radyomda bi sorun var bi türlü çözemedm

arkadaşlar bir çok konu başlığı var ama çözemedim.. radyoda dinleyici girince hata veriyo nedeni ne olabilir bi baka bilirmsiinz
portları da açtım ama birtürlü sorunu bulamadım şimdiden teşekürler.. http://radyo-efe.blogcu.com/

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "kaptanhero" (17.09.2011, 11:03)

14

Saturday, 17.09.2011, 11:00

arkadaşlar bir çok konu başlığı var ama çözemediğim için açtım.. radyoda dinleyici girince hata veriyo nedeni ne olabilir bi baka bilirmsiinz
portları da açtım ama birtürlü sorunu bulamadım şimdiden teşekürler.. http://radyo-efe.blogcu.com/

Suan girdim. ve hic bir sorunla karşılaşmadım
Sorun portu kapalı dinleyicilerde olabilir.

• Özel mesaj gönder

15

Saturday, 17.09.2011, 11:04

Suan girdim. ve hic bir sorunla karşılaşmadım
Sorun portu kapalı dinleyicilerde olabilir.

peki dinleyiciler nasıl açacak ve müzik felan çalıyomuydu ?

• Özel mesaj gönder

16

Saturday, 17.09.2011, 11:07

hocam çok teşekkür ederim sorunum çözüldü =)

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

17

Saturday, 17.09.2011, 12:49

@kaptanhero, bende portlariniz acik yani :+: göründü simdi. Sorun neyse halolmus haklisiniz :pardon: ^^

• Özel mesaj gönder

18

Saturday, 17.09.2011, 13:03

@kaptanhero, bende portlariniz acik yani :+: göründü simdi. Sorun neyse halolmus haklisiniz :pardon: ^^

evet teşekkürler :1alkis:

CHATinCEVIZ

Orta Düzey

• "CHATinCEVIZ" bir kadın

• Özel mesaj gönder

19

Thursday, 22.09.2011, 09:18

Format port'ta işe yaramıyo doğru ;)
adım adım yapıldığında mutlaka hata bulunuyo ve yeşil oluyo

• Özel mesaj gönder

20

Friday, 7.10.2011, 20:10

kaptanhero senin yazdıklarını okudum şimdii aynı senin yaşadıklarını ben yaşıyorum şuan. 2 senedir dj lik yaparım ama son 1 aydır ne olduysa senin yaşadıklarını yaşıyorum ve bi türlü yeşil + yı bulamadım halaaaa.sen en sonunda hallettim sorunu dedin de nasıl neyi buldunda hallettiğini de bi yazsaydın keşkee:))))