Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "Masum Masum" bir kadın
  • Konuyu başlatan "Masum Masum"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 16.09.2011, 19:41

Kendi Ölümünü Anons Ettirdi

Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde lise üçüncü sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Merve Sarıoğlu, kendi ölüm ilanını belediyeden anons ettirerek, 13 yıldır ayrı yaşayan anne babasını yeniden birleştirdi.

1998 yılında eşinden ayrılan, 2 yıl önce de boşanan 51 yaşındaki Kazım Sarıoğlu, "Dedim ki, 'Bu çocuk intihar etti'. Koşarak evlerine gittim. Allah'a şükür çocuğum yaşıyordu. Neden yaptığını anlatınca kızmadık, hemen annesini de alarak nikah işlemleri için başvuru yapacağız. Artık hepimiz birarada yaşıyoruz. Nikah için Yalvaç Belediyesi Evlendirme Memurluğu'na başvuracağız" dedi.

Yalvaç'ta 13 yıldır dedesinin evinde, annesi ve diğer 4 kardeşi ile birlikte yaşayan Merve Sarıoğlu, anne ve babasını yeniden bir araya getirmek için uzun süre uğraşmasına rağmen başarılı olamadı. Son olarak 12 Eylül günü yeniden şansını deneyen Merve Sarıoğlu, babası ile annesini bir kez daha bir araya getirip konuştu. Anne- babasına, "Birleşin, yeniden evlenin" diyen genç kız, inatlarını kıramadı.

Üzgün halde ablasının oğlunu da yanına alarak evden çıkan Merve Sarıoğlu, yolda yürürken belediye ilan memurluğundan anons edilen vefat ilanını duyunca doğruca belediyeye gitti. Görevli memura bir vefat ilanı olduğunu söylediğini belirten Merve Sarıoğlu, yaşananları şöyle aktardı:

"Memur beni küçük görünce 'Vefat eden arkadaşın mı' diye sordu, 'Evet' dedim. Adını sordu ben de 'Kağıt verin yazayım' dedim. Aldığım kağıda 'Eski mahalleden Kazım Sarıoğlu'nun kızı Merve Sarıoğlu vefat etmiştir. Cenazesi ikindi namazından sonra Eski Mahalle'den kaldırılacaktır' şeklinde ilan metnini yazdım. İlanı veren kişi olarak da ablamın telefon numarasını yazarak uzaklaştım. Ben eve doğru ilerlerken ilan belediyeden okundu. Tüm ilçede anons sistemi olunca herkes duydu. Yaptığım doğru bir şey değildi belki, ama çaresiz kalmıştım."

'DÜNYA BAŞIMA YIKILDI'

Eşinden 2 yıl önce boşanan, ancak 1998 yılından bu yana ayrı yaşayan emekli Kazım Sarıoğlu ilanı duymadığını, kendisine babasının haber verdiğini, o an dünyanın başına yıkıldığını belirterek yaşadıklarını şöyle dile getirdi:

"Ablamların evine kahvaltıya davet edilmiştim. Babam sofradan erken kalkıp balkona çıktı. Bir müddet sonra ağlayarak içeri girdi. 'Oğlum duydun mu Merve ölmüş' deyince tavan başıma göçtü. Merve, 1 saate yakın 'Annemle birleşeceksin' diye beni ikna etmeye çalışmış, ancak kabul ettirememişti. Dedim ki 'Bu çocuk intihar etti'. Koşarak evlerine gittim. Ortalıkta kimse görünmüyordu, yani bir cenaze evini andıran durum yoktu. Derken duyan tüm akrabalarımız evin önüne yığıldı. İçlerinden bazıları eve çıkınca durum anlaşıldı. Allah'a şükür çocuğum yaşıyordu ve bunu kendisi yapmıştı. Neden yaptığını anlatınca kızmadık, hemen annesini de alarak nikah işlemleri için il merkezine hareket ettik. O günden bu yana hepimiz bir arada yaşıyoruz. Nikah için Yalvaç Belediyesi Evlendirme Memurluğu'na başvuracağız. Anne babalara bizim durumumuz ders olsun, çocuğumuz bize iyi bir ders verdi."

Çocukları ile birlikte 13 yıldan bu yana baba evinde yaşayan anne 48 yaşındaki Fadime Durukan ise çocuklarının mutluluğu için eski eşiyle yeniden evlenmeye razı olduğunu belirterek, "İnşallah bundan sonrası hakkımızda hayırlı olur" dedi.

ANNE- BABALARA MESAJ

Anne ve babasını yeniden birleştiren Merve Sarıoğlu tüm anne ve babalara çağrıda bulunarak, "Bahaneniz ne olursa olsun çocuklarınızı düşünerek lütfen ayrılmayın. Sizlere bir şey olmuyor ama biz çocuklar çok kötü duruma düşüyoruz. Annemle babamın 13 yıl aradan sonra yeniden bir araya gelmesinden mutluyum. Şimdi yeniden evlenecek ve nikah masasına oturacaklar, biz de buna tanıklık edeceğiz. Yine de benim denediğimi kimsenin yapmasını tavsiye etmiyorum" diye konuştu.

BELEDİYE, BUNDAN SONRA DEFİN RUHSATI İSTEYECEK

Yalvaç'ta geçen yıl eşiyle ayrı yaşayan İbrahim Derici adlı kişinin kendi ölüm ilanını anons ettirmesinden sonra yaşanan bu ikinci olay, belediyeyi önlem almaya yöneltti. Belediye Başkanı DP'li Tekin Bayram, ilan memurluğunun bundan böyle defin ruhsatını görmeden vefat ilanı anons etmesini yasakladı. Merve Sarıoğlu'nun yaptığının suç olduğunu belirten Başkan Bayram, anne ve babasını birleştirme niyeti olduğu için kendisini affettiklerini ve suç duyurusunda bulunmayacaklarını kaydetti.

Kaynak: Haber365