Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

teknocuege

Stajyer

• Konuyu başlatan "teknocuege"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 6.10.2007, 17:04

RADYOLARA GİREMİYORUM

SEVGİLİ MODERATÖRÜMÜZ İ-REM CEVAP YAZMIS BU SEKİLDE AMA ANLATAMAMISIM LÜTFEN YARDIM YAAA

teknocuege, öncelikle Flatcast ile alakali sorunu (eger cevabini forumda bulamadiysan) FLATCAST ILE SORUNLAR VE CEVAPLAR bölümünde sormalisin, daha önce diger basliklari dolasmani tavsiye ederim cünkü bu gibi sorunlar cok sIkca soruluyor..
Sorunun tam olarak ne ve nasil oluyor anlatmalisin ki anlayip cevap yazabilelim..
Pencere acilip PORT 40123 falan diyor diyorsun, fakat bu dinleyici iken mi oluyo ?
Ayrica belirtmekte fayda var diye söylüyorum: eger dinleyici olarak bir radyoda bulunuyorsan, yayinci olarak radyo acamazsin..radyoyu kapatip öyle yayin almalisin...ve yayinci oldugun zamanda baska veya ayni radyoda dinleyici olamazsin..port acik olsun olmasin tek bir yayin alma veya yapma olasiligin var...
Yok Sorunun acaba Port'tanmi kaynaklaniyor diye cok basit bir sekilde ögrenebilirsin...4.16 sürümü kullanan herhangi bir radyoya dinleyici olarak gir ve chat alaninda sag tikla ->statistics tikla THIS PC + veya THIS PC - yazar buna dikkat et... + ise sorun porttan degildir..

sevgili yönetici i-rem benim sorunum su daha önce rahatlıkla ve sorunsuz olarak radyoma giris ve çıkıs yapabiliyordum dj lere yayın eswnasındayken yayınıda pürüzsüz olarak devredebiliyoprdum.simdi asıl sorun su suanda radyoma ne bir dinleyici olarak nede bir dj olarak giris yapabiliyorum bu aynı zamanda diger radyolar içinde geçerlidir hiç bir radyoya giris yapamıyırum karsima baglanmak istedigim zaman

Information

Flatcast nutzt das Protokoll UDP Port 40123. Dieses kann auf Ihrem PC nicht empfangen werden. Die häufigsten Ursachen sind:

Sie sind über einen Router/Firewall mit dem Internet verbunden, der UDP blockiert.

Sie haben eine "Personal Firewall" installiert, wie z.B. ZoneAlarm, XP Firewall etc. Schalten Sie in dieser Firewall UDP Port 40123 frei.

Sie sind über einen Proxy-Server mit dem Internet verbunden und haben kein Gateway eingestellt.

bu yazı geliyor gidiyorum port ayarlarını yapıyorum ama olmuyor genede giremiyorum acilk yardim lütfen
--------------------------------------------------------------------------------

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 6.10.2007, 17:13

Alıntı

daha önce rahatlıkla ve sorunsuz olarak radyoma giris ve çıkıs yapabiliyordum dj lere yayın eswnasındayken yayınıda pürüzsüz olarak devredebiliyoprdum.

daha evel sorun yoksa systemini geri al burdaki --> http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=5005 +1 cözüm yolunu dene!

radyon suan aciksa linki bir ver, önce ben gireyim ardimdan sen dinleyici olarak gel!

teknocuege

Stajyer

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 8.10.2007, 10:09

sevgili yöneticimiz burdaki linki tikladim ve burda belirttiginiz konuları aynısını tekrarlayarak yaptım ama sorunum halen çözümlenemedi benden yayını istemissiniz diger dj lerim yayını alabiliyorlar ama ben ne yayına bir dinleyici olarak girebiliyorum nede dj olarak yayını alabiliyorum
ŞİMDİ BİRDE KARSIMA SÖYLE BİR PENCERE ACILIYOR

11:12:50: Initializing Producer V4.16.42.292 ...
11:12:50: Preset loaded: DJ KEKOM
11:12:50: Connecting Flatcast Server...
11:12:55: Closing Producer...
11:12:55: Closing WebInfo...
11:12:55: Done.
---
11:12:55: Error: your firewall blocked access,

YAYINDAKİ DJ KEKOM ARKADASIMIZ AYARLARLA İLGİLİ BİR SEYMİ YAPMIS YADA BENİ ENGELLEMİSMİ KENDİSİNE SORUYORUM AMA BİLMİYOR VEDE ÖYLE BİR SEY YAPMADİGİNİ SÖYLÜYOR

EGER BUDA ACIKLAYICI DEGİLSE
YAYINI İSTEMNİSSİNİZ
GÜVENLİK ACISINDAN

eskici-38@hotmail.com yardımınızı bekliyorum sayın admin ilginiz için tesekkğr ederim

teknocuege

Stajyer

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 8.10.2007, 12:25

SAYIN
İ-REM HANIM LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ HAZIR BURDAYKEN

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 8.10.2007, 12:45

Alıntı sahibi ""AllaTurkaa""

Alıntı

daha önce rahatlıkla ve sorunsuz olarak radyoma giris ve çıkıs yapabiliyordum dj lere yayın eswnasındayken yayınıda pürüzsüz olarak devredebiliyoprdum.

daha evel sorun yoksa systemini geri al burdaki --> http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=5005 +1 cözüm yolunu dene!

radyon suan aciksa linki bir ver, önce ben gireyim ardimdan sen dinleyici olarak gel!

teknocu sayin Adminimiz cevapladigi icin tekrar yazmaya gerek varmi bilmiyorum :blink:
verdigi link'i tikla, ve sonrasinda sistemini geri almayi dene (sorun yasamadigin bir güne geri almalisin)

senin aktardigin protokolde güvenlik duvari engelledi diyor, fakat windows firewall'den ziyade antivirüs programi bu engellemeye sebep oluyor..yeni bir antivirüs programimi yükledin?

teknocuege

Stajyer

• Özel mesaj gönder

6

Monday, 8.10.2007, 14:58

hayır hiç bir sey yapmadim adminimizin dediginide yaptım 1. secenek.olmadı geri yüklemeyi kabul etmiyor .2 secenek olmadı .3 secenek olmadı geri ye zaten ne kaldı ki ama olmuyor format atsam düzelirmi birde demissiniz ki antivirüs programımı yükledin hayır aynı sisteme devam etmekteyim zaten bu sorunda bir anda oldu birde neden dj kekom yazıyor bu benim dj lerimden birinin ismi çıkıyor örnekte oldugu gibi vermistim acılan pencereyi zaten sölenen söyleri yapıyorum ve olmadıgı için tekrar tekrar sizleri rahatsız ediyorum galiba tek secenek sanırım format atmakta ilginiz için tesekkür ederim sagolun

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 8.10.2007, 15:29

teknocuege,
buraya --> http://www.flatcast.com/de/startseite.aspx gir ve yukarda soldan logout tikla!
sonra herhangibi gir radyoya gir! yani misafir olarak!
eger sorunsuz girebiliyorsan, tekra yukardaki sayfaya gir ve sifrendeki özel karekterleri degistir! (türkce karekter kullanma! noktasiz i cizgili s c gibi)
yada en iyisi yeni bir nick al!
Allaturkaa senden bir link istemis, niye vermedin?
imza silmis olmuyasin ;)

teknocuege

Stajyer

• Özel mesaj gönder

8

Monday, 8.10.2007, 17:10

ceren arkadasım

kendi radyoma dj olarak girmekten vazgeçtim hadi yine aynı sekilde kendi radyoma dinleyici olarak girrmektende vazgeçtim

hiç bir radyoya bile giris yapamıyorum hiç bir radyoya giris yapamıyorum hiç bir radyoya giris yapamiyorum misafir olarak bile giremiyorum

teknocuege

Stajyer

• Özel mesaj gönder

9

Monday, 8.10.2007, 17:12

bu arada

www.tavlaligenclik.de.vu

radyo adresimiz

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Monday, 8.10.2007, 17:25

teknocuege,
bana burdan --> http://www.allaturkaa.de/orion/privmsg.php?mode=post&u=2 flatcast nikini ve sifreni bir gönder!

EDIT:

Nickde bir sorun yok, 3 radyoya sorunsuz bir sekilde girdim!
Senin bilgisayarinda birseyler engelliyor!
Norton Internet security, zone alarm, windows Firewall, Kaspersky Internet Security 7.0 v.s v.s

teknocuege

Stajyer

• Özel mesaj gönder

11

Monday, 8.10.2007, 18:57

tesekkür ederim o zaman tek çare format atmak