Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

Thursday, 29.09.2011, 20:12

Kültür Ve Sanat

Suan Forumda böyle bir Kategori olmadigindan Serbest Kürsüye bir acayim...devami nasilolsa ben gibi Sanatseverlerinden gelir düsüncesiyle... basliyorum...

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Friday, 30.09.2011, 10:44

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 30.09.2011, 10:46

SALVATOR DALİ CİZİMLERİ

midestino34

Profesyonel

• "midestino34" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 30.09.2011, 10:59

öncelikle meliscanan tskk böyle bi konu actıgınız için bende ilgi alanım olanları paylasayım....

midestino34

Profesyonel

• "midestino34" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 30.09.2011, 11:02

ilerde kendi yaptıklarımıda paylasırım insallah :))

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Friday, 30.09.2011, 11:26

insallah bekleriz kendi paylasimlarinida ama bu güzel paylaşımlaR İCİNDE ayricaaa tsklerrrr....MİNDESTO :1alkis: :1alkis: :1alkis:

7

Friday, 30.09.2011, 22:19

efsun ve midestino canlar...
katkilarinizdan dolayi kocaman tesekkür ettim...

8

Friday, 30.09.2011, 22:24

Kültür ve Sanat nedir...???

KÜLTÜR

İnsanoğlunun biyolojik olarak değil de sosyal olarak kuşaktan kuşağa aktardığı maddi ve maddi olmayan ürünler bütünü diyebiliriz

Toplumumuzda insanlar arasında kültür kelimesi anlam itibariyle okuduğu okul ile özdeş kullanılmaktadır. Oysa okul başka kültür çok başka bir olgudur. Arasındaki farkı görebilmek önemlidir. Bir insanın iyi eğitim görmesi o kişiyi kültürlü yapmaz. Diploma ile kültür arasında uçurum kadar fark vardır.

Kültür izafi bir kavramdır. Aynı ailde yaşayan iki kişi bile farklı yaşam tarzları ve yaşamam bakış açısı ile kültürel farklılıklara sahiptir.
Bunun dışında etnik, dini farklılıklarda da kültür farklıdır. Ama insan olarak kültürlü bir yaşam sürmek , kendini geliştirmek için okumak, analiz etmek ve de yargısız olmak gerekir.

SANAT

Sanat, insanlık tarihinin her döneminde var olan bir olgudur. Geçirilen evrimler, yaşama bakış, alt yapı, her dönemde sanata bakışı da değiştirmiştir

Ancak değişmeyen bir şey varsa o da sanatın ağırlığı ve kolay olmadığıdır. Popüler kültür ve popüler sanat adında günümüzde çok basit, geçici şeyler sanat olark verilmekte. Kültür eksikliği nedeniyle ve basit yaşam tarzları ile bu kolayca alınmaktadır

Oysa sanat sezgi ve anlatımın birliğidir. Amaçsızdır sanat.. Tek amaç adı üstünde SANAT’tır, basitlik değil, popülerlik hiç değil.

Sanat toplumların gelişiminde de önemli rol oynar. Bir toplumun dinlediği müzikle toplumsal alanda ne kadar gelişmiş olduğunu görebilir, anlayabiliriz.

Buna bir örnek ATATÜRK’ün şu sözlerinden çok iyi anlaşılmaktadır.

“Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.”

“Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki fennin gerektirdiği şeyleri yapmaz; itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.”[

CANIM ATAM ILERI GÖRÜSÜNE KURBANIM...

Bu mesaj 3 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "meliscanan" (30.09.2011, 22:34)

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Saturday, 1.10.2011, 12:51

12

Saturday, 1.10.2011, 22:10

Kültürden Ve Sanattan Pek Anlamam Ama Resimler On Numara Resimler Teşekkürler

Hani Dİyorum Biraz Daha Eklesenizde Bende Awatar Galerime Bir İki Resim Daha Katsam Hiç Fena Olmaz Hani :)

14

Saturday, 1.10.2011, 22:33

tesekkürler melis çok hoş bir konu başlığı emeğine sağlık ve fatih katılımların için :)

15

Sunday, 2.10.2011, 12:05

asi can canim ve babush sizinde paylasimlariniz icin tesekkürler...

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "meliscanan" (2.10.2011, 12:19)