Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

2,821

Friday, 12.12.2014, 18:03

Yorgunum. Tek istediğim, yüzümü kucağına koymak. Başımın üzerinde dolaşan elini hissetmek ve sonsuza dek öyle kalmak.

-Franz Kafka

2,822

Friday, 12.12.2014, 19:44

Hz. Aişe (r.a.) Buyurdularki ;
''O'nunLa başbaşa yemek yerken , Efendimiz (s.a.v.) kendi eliyle ağızıma lokma tutardı... Ben bardağın neresinden su içersem O'da oradan içerdi..."
____________________________________________ ______________♥
Sevgi ne boğazda, Ne mum ışığında yemek yemek... Nede pahalı... Bir pırlanta demek ...
Sevgi ; Bir bardağın kenarında ayni noktada iki dudak izi ,
... Bir lokmada iki mutlu insan demek !...

_______________________________________________________________________________________________

Aşk,Sevgi,1 kaç dakikalık telefon sohbetleri değildir...Aşk,sevgi..gün içinde çekilen 1-2 mesaj hic değildir...Aşk,sevgi..nar tanem, nur tanem,bir tanem demek.değildir..aşk,sevgi..hissetmedigin sevgi sözcüklerini kopyalayıp dimagına aktarmak hiç değildir....
Aşk...sevgi....hangi diziyi sever,çayını kaç sekerle içer, hangi filimi çok sever, hangi yazarın şiirlerinden hoşlanır,neye kızar nelere sevinir,hayatta nelerden zevk alır, nelerle mutlu olur,korkuları varmıdır nelerden korkar,kısacası sevdigini bir şiir gibi ezberlemektir AŞK..Ey Sevgili..!Bana ettiğin telefonlarla,çektiğin mesajlarla gelme..saydıklarımdan hangisini hakkımda biliyorsun..farzetki ben bir şiirim kaç dizemi biliyorsun..Bu kalp AŞKI biliyor..
tuana3443

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "tuana3443" (12.12.2014, 20:02)

2,823

Friday, 12.12.2014, 20:01

Içimdeki kuşları özgürlüğe bırakalı çok oldu.
Ve de satır satır herkese kendimi anlatmaktan vazgeçeli....
Sevmek mi?
Artık çok değil, yeteri kadar.
Seni de öyle, yetecek kadar.

Hepsi, hepsi bu kadar.....

2,824

Friday, 12.12.2014, 20:40

Sen Bir Şey Söyleme
Bir Kez Daha Gül
Çünkü Bilirim Ki
İnsanın Gözleri Sevmediğine Böyle Güzel Gülmez
Sevgili

Ömrüme Gönlüme Hoşgeldin Mutluluk Getirdin

Atilla_Ky

Moderatör

• "Atilla_Ky" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2,825

Saturday, 13.12.2014, 15:43

İnsanlar mutlu olduklarında,
Mevsimin kış mı yaz mı olduğunu fark etmezler...
Aslında mevsimin ne önemi var,
Soğuk bakan bir çift göz, yada kırıcı bir çift söz,
Dondurmaya yeter insanın içini
Gönüllere lazım olan bir tatlı söz..
İşte o söz ki, gönül kışının güneşidir..

2,826

Monday, 15.12.2014, 22:01

Aşkı; bulmak zordur.. Öyleyse kıymetini bileceğiz aşkın. Bir kez
buldunmu yapışacaksın yakasına. Ellerini bir saniye bile ayırmayacaksın
aşkın üstünden. Bir çiçek gibi sulayacaksın. Büyüteçeksin. Öyle uzaktan
bakmayla yaşanmaz aaşk. Ruhunu adayacaksın. Beni düşündüğünde bedenin titreyecek, ellerin terleyecek, yutkunamayacaksın. Özlem tutuşturacak seni, alev alev yanacaksın. Ayrılık fikri deli edecek seni……… Yokluğum aklına geldiğinde bir taş gibi yüreğine oturacak, ağırlığının altında
ezileceksin. Yerinden kalkamaz hale geleceksin. Düşünemeyecek, konuşamayacak hatta ağlayamayacaksın. SENİ SEVİYORUM dediğinde bunu sadece dilinle değil, yüreğinle, gözlerinle de söyleyeceksin. Ben, beni sevdiğini senin söylemenle değil gözlerine baktığım zaman anlayacağım. Ancak o zaman inanacağım………
Birlikteyken unutacaksın dünyayı; .Sadece bana ait olacaksın, ben de sana… Birbirimizden başka hiçbir şeyin önemi olmayacak. Sana dokunduğumda kanın hızlı; hızlı; akacak. Yüreğin deli gibi çarpacak. Nefes nefese kalacaksın Ve sanma ki senden farklı; olacağım ben de… Bin kilometre ötede olsan GEL
dediğinde koşacağım sana merak etme. Bir tek gün bile bırakmayacağım
elini. Yanımda olmasan aklımda olacaksın, baktığım her yerde seni göreceğim……..
Ben aşktan bunu anlıyorum işte. Sıradan olmadım hiç. Birkaç sevgi sözcüğüyle geçiştirilecek aşklar bana göre değil. Yaşayacaksam, doya doya yaşamalıyım aşkı. Her hücreme girmelisin. Bende hüküm sürmelisin. Aşk kaçağı; değil, aşk mahkumu olmalısın. Şimdi bırakalım tedirginliği bir kenara. Kenetlensin ellerimiz ve aşk bizi alsın kollarına… Hadi ne duruyorsun gel artık herşeyinle bana…
Uzat ellerini birlikte sonsuzluğa yelken açalım.
Göz Görmese De Söz Var! Bu Aşkı Anlatan..

Birbirlerinin gözlerinde ve bedenlerinde kaybolan sözde değil özde olan
Evet böyle bir aşk olsun.....

Rabbim herkesin gönlüne göre hayırlısını versin aminn.

By_€x

Bilge

• "By_€x" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2,827

Tuesday, 16.12.2014, 18:13

2,829

Wednesday, 17.12.2014, 18:37

AŞK'' Senin gözlerinde kaybolmak... Nefesinde tatmak acıyı tatlıyı... Varlığınla huzur bulmak... Kokunla nefes almak... Seninle kapatmak gözlerini geceye ve sana uyanmak... ''AŞK'' Senin için yaşamak... Gözlerime takılan bakışında hissetmek kalp atışlarımı... Gülmek seninle...Sonsuza dek tutmak ellerini sımsıkı... ''AŞK'' Sen demek...CANIMA CANNNNN , ÖMRÜME ÖMÜR demek...!!!

2,830

Wednesday, 17.12.2014, 21:25

SADAKAT, Tek Kalıp Bir Elbiseydi.
Kimine BOL, Kimine DAR Geldi.
DÜRÜSTLÜK, Çok Beyazdı.
Temiz Tutamam Deyip, Kimse Almadı.
Velhasıl, İnsanoğlu Çıplak Kaldı.
AR, EDEP Ve HAYA Sığınacak Bir Beden Aradı.
İşte AŞK, Bütün Bu Kusurları Bir Ten Olup Kapattı.
AŞK,a, Bir VEFA Borcu Kaldı. Onu da,
ALLAH c.c. İÇİN SEVENLER Aldı...

2,831

Wednesday, 17.12.2014, 21:46

"O içten gülüşünü,
bir gün dudağından çalıp,
Gözlerinin önünde,
Yüreğimin ortasına koyup,
Öpeceğim…"

2,832

Wednesday, 17.12.2014, 23:01

___ღ☆ღ___
NE GÜZELDİR BİRİNE İYİ Kİ VARSIN DİYEBİLMEK Ne güzeldir birine ' İyi ki Varsın' Diyebilmek.. Bu ' biri' hayatınızdaki o boşlukta iyilerin derinliğini bırakmıştır.Bıraktığı derinlik de, devamında iyi damlalarını ardından getirmek de gecikmeyecek ve 'İyikiler' denizini oluşturacaktır. Bu deniz berraktır.Ayaklara batacak çakıldan ıraktır. Ne kadar derine giderseniz gidin denizin dibi aynı mavilikte olacaktır. Bu deniz sukundur.Sizi fırtınalarında savurmaz. Başka denizlerdeki fırtınaların önceden habercisidir. Onu izlerken dalıp gidersiniz hayallere, ama şu anki gerçeklerle.. Bu deniz Filizdir.Yeşilinin taze kokusu,yeni doğuşların müjdesidir. Emekle beslenir,meyveleri çeşit çeşit renk renkdir. Bu deniz paylaşımdır. Lokman ağzındayken, kursağı boş olanları düşünmektir. 'Ne fark eder ki' deyip geçmemektir.Binlerce deniz yıldızı sahile vurduğunda,'hangi birini okyanusa geri göndereceğiz' dememektir. Bir tanesi için bile çok şey fark ettiğini bilmektir.. Bu deniz ' Sevgi' dir.. Her harfinin hakkını vererek söylemek,değerini bilerek yaşamaktır. Sözde değil Özde Sevmektir...İyi ki varsınız..
ღ☆ღ__________

2,833

Friday, 19.12.2014, 19:58

Ayrı Geçse De Günler
Farklı Olsa Da Mekanlar
Birbirini Görmese De Gözler
Karşıdaki Hisleri Anlayıverir Bazı Yürekler
İşte Böyle Yüreklilere seven Derler
Yüreği Güzel Sevenlere Selam Osun...

2,836

Tuesday, 23.12.2014, 08:02

“Aşk” ve “sevgi” farklı çağrışımlar yapar aklımda. İkisini farklı tanımlar, farklı değeler yüklerim. Ama bir sıralama yoktur aralarında. Her ikisi de sanki ayrı kategoride, ayrı değerdedir ve ikisini de yaşamak, insanın gözüne hiç silinmeyecek pırıltılar ekler, yüz çizgilerine derin anlamlar katar diye düşünürüm.

Aşkı sevgiden ayıran, başka duyguları da içinde barındıran bir bütün olmasıdır sanki. Aşkın içinde korku vardır. Endişe vardır. Kaybetme korkusu o kadar güçlüdür ki, daha çok özeni, daha çok tutkuyu, heyecanı, kalp çarpmasını içinde saklar. “Evlilik aşkı öldürür” denir ya. Başka bir anlamıyla doğrudur aslında. Evlilik sevgiyi besler, büyütür. Ama, her evlilik aşkın kimyasına uygun değildir.

Düşünsenize kavga ettiğiniz sevgilinizi…. Belki gururunuz izin vermez özür dilemeye, arayıp da “gel” demeye... Ama aşıksanız midenize kramplar girer ya aramazsa diye. Ya bir daha hiç gelmezse, ya hiç aramazsa…. Kaybetme korkusu ve endişe ruhunuzu delip geçer.

Oysa eşinizse kavga ettiğiniz…. Öyle bir ayağı çukurda evliliklerden bahsetmiyorum elbette. Normalde her şeyin yolunda olduğu, bir ömür boyunca süreceğine güvendiğiniz evliliklerden bahsediyorum. Ama insanız ya, hata yapmamak imkansız. İki kişi bir arada olup da hiç tartışmamak mümkün mü? Tartıştınız. Elbette çok üzüldünüz sevdiğinizle yaşadınız bu gerginliğe. Kırıldınız, hatta onu üzdüğünüz için pişmansınız. Ama bilirsiniz ki günün sonunda bir araya geleceksiniz. Ev orada, eşya orada. Hem evliliğin bir sorumluluğu var. Öyle yürüyüp gitme lüksü yok kimsenin, olmamalı. İçinizde bir yerde oturup konuşup sorunu halledeceğiniz inancı var. Yani evet hüzün var ama korku yok, kaybetme endişesi az. Yani sevgi var ama aşk başka bir duygu. Her ikisi de bir birleriyle karşılaştırılamayacak kadar özel ve önemli.

Aşk, insanı bedeninden sarsacak kadar şiddetli bir duygu ama ömrü çok az. On günde solan lalelerin güzelliği var aşkta ama sadece aşkın ekili olduğu bir ilişkide, aşk solduktan sonra geriye kuru topraktan başka hiçbir şey kalmıyor işte. Aşık olduğunuz kişinin ilk elini tuttuğunuzda hissettiğiniz duyguları bilmem kaçıncı dokunduğunuzda hissedemiyorsunuz, gözlerine aynı anlam yüküyle bakamıyorsunuz.

Fakat sevgi, üzerine kondukça çoğalan bir duygu. Bir ömür güvenebileceğinizden emin olmak, ne güzel bir emniyet duygusudur. Çocuğu hata yapsa da koşulsuz seven bir annenin yarattığı his gibi, eşinizle yaşadığınız küçük anlaşmazlıkların yıkamayacağı kadar güçlü bir sevginin içinde olduğunuzu bilmek, verdikçe sevginin, aldıkça paylaşımın artacağını bilmek, sakin bir limanda ömrünüzü fırtınalardan uzak geçirebileceğinizi bilmektir sevgi.

İkisini bir arada yaşayabilenler mi….. İnsan daha ne ister ki hayattan.

Sevgiler

2,837

Friday, 26.12.2014, 23:06

Sevginin kelimelerle ifade edilmesi GEREKMİYOR; Zaten SEVGİ Eylem halindeyken, Görülüp hissedilebilir.

2,838

Friday, 26.12.2014, 23:09

Sevgi hiç bir şey istemez, tamamlanmaktan başka...!

2,839

Monday, 29.12.2014, 23:39

BEN SENİ Göz Yaşlarımda Sakladım.
Yokluğun acıtsa da YÜREĞİMİ hiç Ağlamadım..
Dolarken gözlerim, düşecekken kirpiklerimden,
SENİ kaybetmemek için hiç AĞLAMADIM..
BEN SENİ dudaklarımda sakladım..
İsyan edecekken SENSİZLİĞE SUSTUM.. KONUŞMADIM..
Tutamazken Kendimi, Düşecekken Dudaklarımdan,
SENİ Kaybetmemek İçin Hiç KONUŞMADIM..
BEN SENİ YÜREĞİMDE SAKLADIM..
SANA bir Göz Değmesin Diye Kimseye ANLATMADIM..
YÜREĞİMİ SENDEN Başkasına AÇMADIM..
Ben Seni gözyaşlarımda, Ben Seni Sessiz isyanlarım da,
Ben seni Yüreğimde sakladım..

2,840

Saturday, 3.01.2015, 14:25

Sesi, gülüşü, kokusu, gözleri mutluluk sebebim.. Ötesi; cennet....